اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ssr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ssr

سلام من یه ssrگرفتم که روش نوشته 12ولت dc.بعد به ورودی اون ولتاژ12 ولت وصل کردم.خروجی اون هم به دوسر اهم متر وصل کردم.وقتی ولتاژ قطع تست .اهم متر بینهایت نشون میده که درسته ولی وقتی ولتاژ را وصل میکنم اهممتر اتصال کوتاه نشون نمیده و مقدار 1500 نشون میده.مگه نباید صفرنشون بده.مگه مثل رله نباید کنتاکت کنه.البته بصورت الکترونیکی
    میشه علتشو بگین

پاسخ : ssr

نوشته اصلی توسط mostafa6369
    سلام من یه ssrگرفتم که روش نوشته 12ولت dc.بعد به ورودی اون ولتاژ12 ولت وصل کردم.خروجی اون هم به دوسر اهم متر وصل کردم.وقتی ولتاژ قطع تست .اهم متر بینهایت نشون میده که درسته ولی وقتی ولتاژ را وصل میکنم اهممتر اتصال کوتاه نشون نمیده و مقدار 1500 نشون میده.مگه نباید صفرنشون بده.مگه مثل رله نباید کنتاکت کنه.البته بصورت الکترونیکی
    میشه علتشو بگین
    سلام
    برای روشن شدن ترایاک دو شرط باید برقرار باشه :
    اول اینکه گیت ترایاک به درستی تحریک بشه، و دوم اینکه اختلاف پتانسیلی بین پایه های T2 و T1 ترایاک ایجاد بشه که یه جریان حداقل (IH) بین ترمینال های اون برقرار بشه. چون اصلاً یکی از راه های خاموش شدن ترایاک کاهش این اختلاف پتانسیل و جریان هست!
    داخل SSR ها هم حتماً یک عنصر نیمه هادی مثل ترایاک وجود داره. شما شرط اول رو برقرار می کنی، ولی شرط دوم ...
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

پاسخ : ssr

دوستان سلام من یک رله SSR دارم میخوام ادو سر خروجی اونو به فاز و نول وصل کنم . یعنی وقتی فرمان DC به ورودی میدی فاز و نول را به هم وصل کنم
      ایا این کار شدنیه ؟ و اینکه چطور میشه اینکارو کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X