اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش تصویر با fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش تصویر با fpga

سلام .روزه نمازهای همگی قبول درگاه حق.پروژه کارشناسی من پردازش تصویر با FPGAهستش.میخواستم بدونم کسی میدونه چه طوری باید تصویر دیجیتالی که با وب کم گرفته میشه رو به FPGAبه عنوان ورودی داد؟بردی که در اختیار من هست usbداره و میشه بهش وب کم وصل کرد اما نمیدونم چه طوری باید اینو به عنوان ورودی به FPGAبدم یعنی نوع ورودی رو چه طوری تعریف کنم؟اندازه تصویر من 240*320هستش.از حافظه خارجی استفاده کنم یاداخلی خودم حافظه بسازم؟
    همجنین میخواستم اگه میشه یه توضیح کامل در مورد نحوه تبدیل کد mfileمتلب به کد vhdlواسم بدید.ممنون از کمکتون.

پاسخ : پردازش تصویر با fpga

نوشته اصلی توسط zivari70
    سلام .روزه نمازهای همگی قبول درگاه حق.پروژه کارشناسی من پردازش تصویر با FPGAهستش.میخواستم بدونم کسی میدونه چه طوری باید تصویر دیجیتالی که با وب کم گرفته میشه رو به FPGAبه عنوان ورودی داد؟بردی که در اختیار من هست usbداره و میشه بهش وب کم وصل کرد اما نمیدونم چه طوری باید اینو به عنوان ورودی به FPGAبدم یعنی نوع ورودی رو چه طوری تعریف کنم؟اندازه تصویر من 240*320هستش.از حافظه خارجی استفاده کنم یاداخلی خودم حافظه بسازم؟
    همجنین میخواستم اگه میشه یه توضیح کامل در مورد نحوه تبدیل کد mfileمتلب به کد vhdlواسم بدید.ممنون از کمکتون.
    سلام. مشخصات بوردی که دارید راواضحتر بفرمایید. اگر بلوک دیاگرامی داره هم بذارید توی سایت.
    بحث خیلی کلی ایست. منظور از پردازش تصویر چیه؟ چه پردازشی؟؟
    ضمنا به این راحتی ها هم نیست که mfile رو بشه به hdl تبدیل کرد. ممکنه یک دستور متلب پیاده سازیش 4 ماه طول بکشه!!!
    یکم اطالاعات بذارین شاید بتونم راهنمایی کنم.

دیدگاه

ممنون از جوابتون ...خیلی دز گیر بودم نتونستم سر بزنم به سایت ....من کد نویسی هام تموم شد ...توی شبیه سازی هم جواب گرفتم و همه چی خوب بود .....حالا فقط مونده پیاده سازی روی بورد ....برای این کار هم یا باید مستقیم با دوربین کار کنم و عکس رو بفرستم روی fpgaیا اینکه بااستفاده ازrs232ونرم افزار متلب پیکسل های تصویر رو بفرستم واسه fpga....که در این مورد بیشتر اطلاعات دارم و uartمربوطه رو هم براش ساختم ....اما بیشتر علاقه دارم با دوربین کارکنم که اطلاعی در این مورد ندارم ...
      بوردی که در اختیارم هست مدل NSK114برای شرکت xilinxبرای مدل xc3s400/PQ208 هستش ...توی سایت نوآوران میتونید ببینیدش.....پردازش تصویرم هم اینه که با لیزر یه نور میندازم روی یک جسم ...بعد ازش عکس میگیرم ...بعد فاصله تا جسم مورد نظر رو باید بدست بیارم ..کار پردازش تصویر هم فقظ اینه که نور قرمز رو فیلتر کنه و فاصلش رو از سمت چپ تصویر به ما بده .....من الان کد این کارها رو به verilogنوشتم ...تو modelsim هم شبیه سازی کردم جواب داده ....حالا میخواستم تو عمل با دوربین پیاده سازیش کنم ...یه دونه عکس تنها هم که با دوربین بتونم بهش بدم کافیه ...حالا اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه ...ثواب داره....در ضمن دوربینی هست که بدون نیاز به نصب درایور بتونه عکس بگیره؟...اخه وبکم درایور میخواد که این کارو خیلی سخت میکنه و باید یه جوری این درایورو توی fpgaبهش بشناسونم...یه چیز دیگه اینکه این بورد یه ماژول اضافی هم داره که واسه پردازش تصویر که من سر در نمیارم ازش ...اسمش هستSAA7113H 9bit video input processor ....اگه کسی در مورد اینم چیزی میدونه توضیح بده....خیلی ممنون از کمکتون

دیدگاه

اگر دوربین وب کم بدون درایور پیدا کردی که هیچ که در اون صورت هم باید پروتکل ارتباطیش رو پیدا سازی کنی-
        ولی اگر خواستی از دوربین های معمولی انالوگ و بدون درایور استفاده کنی -همونایی که فیش دارن به جای یو اس بی! اون موقع اون برد مبدل به دردت میخوره اون برد در واقع ADC هست و سیگنالهای انالوگ رو به دیجیتال تبدیل میکنه و به برد شما میفرسته!
        یه کار دیگه هم استفاده از ای پی کمرا هست و در اون صورت باید اترنت رو در بردتون داشته باشید و داده های دوربین رو از اترنت بگیرید و پردازش کنید
        یه راه دیگه هم استفاده از ماژولهای دوربین های وی جی ای ov هست همینایی که 50 تومنه و تو سایت هم هست -
        اگر دوربین اینها رزولوشنش براتون کافی نبود میتونید از tcm8240 استفاده کنید که در اون صورت باید بتونید راه اندازیش کنید و داده ها رو ازش بیرون بیارید- که نمیدونم تو نت هست یا نه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X