ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2013/12/27
    2
    0

پردازش تصوير با fpga

سلام .روزه نمازهاي همگي قبول درگاه حق.پروژه کارشناسي من پردازش تصوير با FPGAهستش.ميخواستم بدونم کسي ميدونه چه طوري بايد تصوير ديجيتالي که با وب کم گرفته ميشه رو به FPGAبه عنوان ورودي داد؟بردي که در اختيار من هست usbداره و ميشه بهش وب کم وصل کرد اما نميدونم چه طوري بايد اينو به عنوان ورودي به FPGAبدم يعني نوع ورودي رو چه طوري تعريف کنم؟اندازه تصوير من 240*320هستش.از حافظه خارجي استفاده کنم ياداخلي خودم حافظه بسازم؟
    همجنين ميخواستم اگه ميشه يه توضيح کامل در مورد نحوه تبديل کد mfileمتلب به کد vhdlواسم بديد.ممنون از کمکتون.
    2008/02/22
    27
    0

پاسخ : پردازش تصوير با fpga

نقل قول نوشته اصلی توسط zivari70
    سلام .روزه نمازهاي همگي قبول درگاه حق.پروژه کارشناسي من پردازش تصوير با FPGAهستش.ميخواستم بدونم کسي ميدونه چه طوري بايد تصوير ديجيتالي که با وب کم گرفته ميشه رو به FPGAبه عنوان ورودي داد؟بردي که در اختيار من هست usbداره و ميشه بهش وب کم وصل کرد اما نميدونم چه طوري بايد اينو به عنوان ورودي به FPGAبدم يعني نوع ورودي رو چه طوري تعريف کنم؟اندازه تصوير من 240*320هستش.از حافظه خارجي استفاده کنم ياداخلي خودم حافظه بسازم؟
    همجنين ميخواستم اگه ميشه يه توضيح کامل در مورد نحوه تبديل کد mfileمتلب به کد vhdlواسم بديد.ممنون از کمکتون.
    سلام. مشخصات بوردی که دارید راواضحتر بفرمایید. اگر بلوک دیاگرامی داره هم بذارید توی سایت.
    بحث خیلی کلی ایست. منظور از پردازش تصویر چیه؟ چه پردازشی؟؟
    ضمنا به این راحتی ها هم نیست که mfile رو بشه به hdl تبدیل کرد. ممکنه یک دستور متلب پیاده سازیش 4 ماه طول بکشه!!!
    یکم اطالاعات بذارین شاید بتونم راهنمایی کنم.
    2013/12/27
    2
    0

ممنون از جوابتون ...خيلي دز گير بودم نتونستم سر بزنم به سايت ....من کد نويسي هام تموم شد ...توي شبيه سازي هم جواب گرفتم و همه چي خوب بود .....حالا فقط مونده پياده سازي روي بورد ....براي اين کار هم يا بايد مستقيم با دوربين کار کنم و عکس رو بفرستم روي fpgaيا اينکه بااستفاده ازrs232ونرم افزار متلب پيکسل هاي تصوير رو بفرستم واسه fpga....که در اين مورد بيشتر اطلاعات دارم و uartمربوطه رو هم براش ساختم ....اما بيشتر علاقه دارم با دوربين کارکنم که اطلاعي در اين مورد ندارم ...
    بوردي که در اختيارم هست مدل NSK114براي شرکت xilinxبراي مدل xc3s400/PQ208 هستش ...توي سايت نوآوران ميتونيد ببينيدش.....پردازش تصويرم هم اينه که با ليزر يه نور ميندازم روي يک جسم ...بعد ازش عکس ميگيرم ...بعد فاصله تا جسم مورد نظر رو بايد بدست بيارم ..کار پردازش تصوير هم فقظ اينه که نور قرمز رو فيلتر کنه و فاصلش رو از سمت چپ تصوير به ما بده .....من الان کد اين کارها رو به verilogنوشتم ...تو modelsim هم شبيه سازي کردم جواب داده ....حالا ميخواستم تو عمل با دوربين پياده سازيش کنم ...يه دونه عکس تنها هم که با دوربين بتونم بهش بدم کافيه ...حالا اگه کسي اطلاعاتي داره کمکم کنه ...ثواب داره....در ضمن دوربيني هست که بدون نياز به نصب درايور بتونه عکس بگيره؟...اخه وبکم درايور ميخواد که اين کارو خيلي سخت ميکنه و بايد يه جوري اين درايورو توي fpgaبهش بشناسونم...يه چيز ديگه اينکه اين بورد يه ماژول اضافي هم داره که واسه پردازش تصوير که من سر در نميارم ازش ...اسمش هستSAA7113H 9bit video input processor ....اگه کسي در مورد اينم چيزي ميدونه توضيح بده....خيلي ممنون از کمکتون
    2009/12/26
    1,730
    264

اگر دوربين وب کم بدون درايور پيدا کردي که هيچ که در اون صورت هم بايد پروتکل ارتباطيش رو پيدا سازي کني-
    ولي اگر خواستي از دوربين هاي معمولي انالوگ و بدون درايور استفاده کني -همونايي که فيش دارن به جاي يو اس بي! اون موقع اون برد مبدل به دردت ميخوره اون برد در واقع ADC هست و سيگنالهاي انالوگ رو به ديجيتال تبديل ميکنه و به برد شما ميفرسته!
    يه کار ديگه هم استفاده از اي پي کمرا هست و در اون صورت بايد اترنت رو در بردتون داشته باشيد و داده هاي دوربين رو از اترنت بگيريد و پردازش کنيد
    يه راه ديگه هم استفاده از ماژولهاي دوربين هاي وي جي اي ov هست همينايي که 50 تومنه و تو سايت هم هست -
    اگر دوربين اينها رزولوشنش براتون کافي نبود ميتونيد از tcm8240 استفاده کنيد که در اون صورت بايد بتونيد راه اندازيش کنيد و داده ها رو ازش بيرون بياريد- که نميدونم تو نت هست يا نه!
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4