اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گوشی پیزوالکتریک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گوشی پیزوالکتریک

از کجای ایران میتونم گوشی پیزوالکتریک بخرم اگه میتونید آدرس بدید :?: :?: :?:

گوشی پیزوالکتریک

میشه بگین منظورتون از گوشی پیزو الکتریک چیه؟ مورده استفادش در کجاست؟ :roll:

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

منم نشنیدم توضیح بدی ممنون میشم :roll:

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

با سلام
        منظور من از گوشی پیزو الکتریک همون گوشی کریستالی هستش از نظر ظاهری شبیه به یک گوشی معمولی که در گوش می گذارند از ویژگی های بارز این گوشی این است که برای راه اندازیش نیاز به ولتاژ زیادی نداریم زیرا این گوشی به جای اینکه درونش آهنربا و سیم پیچ باشد به جایش از خاصیت پیزو الکتریک استفاده کرده اند یکی از کاربردهای بسیار جالبش در رادیوهای بدون باتری می باشد (به این صورت که یک مدار LC بوجود می آوریم متشکل چندین دور سیم پیچ و با یک خازن یک موج واریابل موازی می کنیم حال یک سر مدار LC رو به یک دیود می زنیم وسر دیگر مدار LC رو به یک سر گوشی کریستالی و سر دوم دیود رو هم به گوشی کریستالی می زنیم چون گفتیم این گوشی از خا صیت پیزو الکتریک استفاده می کند و نیازی به ولتاژ ندارد لذا ولتاژ مورد نیازش را از همان طبقه آشکار ساز می گیرد یعنی با چند میکرو ولت کار می کند این هم رادیو بدون باطری) کاربردهای بسیار دیگر هم دارد البته ارزان هم هست شاید الان گرون شده باشه ولی ما که هر چی گشتیم پیدا نکردیم

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

سلام

یادش بخیر ، تقریبا 30 سال پیش 2-3 تا از این گوشی ها خریدم ، اون موقع هم خیلی کم بود تو بازار .........

گمون میکنم چون تقاضا برای این قطعه خیلی کم شده ، دیگه تولید نمیشه .
          البته اون موقع بیشتر عبارت گوشی کریستالی مرسوم بود و فقط توی کتابها به اون میگفتند گوشی پیزو الکتریک .
          چون این گوشی از ورقه های بسیار نازک کریستال ساخته میشه ، خیلی زود هم خراب میشه .
          یادمه فروشنده پیشنهاد کرد که اونارو تو یخچال نگه داری کنم ، چون هوای بسیار گرم هم باعث خرابی گوشی میشد .
          گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
          وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

سلام دوست عزیز
            من همین یک ماه پیش یکیش رو از مغازه سمت راستیه( نیو کیت) خریدم.(کوچه بغل پاساژ امجد)

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

سلام
              خوب هستید؟
              در مغازه های تعمیر وسایل الکترونیکی حتما پیدا میشه ( البته دست دومش)
              خدا حافظ

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

پس به نظر شما چی جای این گوشی رو گرفته :?: ولی این قابلیت ها رو هم داشته باشه :!: البته الان مدارهایی با کیفیت بالا و مصرف کم اومدند که با باتری کار می کنه :idea: یعنی آیا این نوع گوشی ها از رده خارج شدند :?: :?: :?: یا توی ایران کم گیر میاد :?: :?: :?: اتفاقا قبل از انقلاب گیر میومد ولی بعدش از توی مغازه ها آب شد رفت توی زمین :!: :!: :!:

دیدگاه

گوشی پیزوالکتریک

برای چه کاری می خواین؟

:roll: :roll: شهریار
                  Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

پاسخ : گوشی پیزوالکتریک

سلام
                    اون رادیویی که میگی را من ساختم البته با چهار تا دیود 1N90 که تو بازار هم فراوونه خروجی اون را هم به یک بلندگوی پیزوالکتریک معمولی دادم که 200 تومن خریده بودم و به وفور هم تو بازار پیدا میشه ویک سیم که به لوله گاز یا آب یا تلفن میزنم وخیلی خوب کار میکنه نمیدونم تو چطور میگی تو بازار نیست اگه میخواهی مدارشم بزارم

دیدگاه

پاسخ : گوشی پیزوالکتریک

نوشته اصلی توسط AVRMicro نمایش پست ها
                      سلام
                      اون رادیویی که میگی را من ساختم البته با چهار تا دیود 1N90 که تو بازار هم فراوونه خروجی اون را هم به یک بلندگوی پیزوالکتریک معمولی دادم که 200 تومن خریده بودم و به وفور هم تو بازار پیدا میشه ویک سیم که به لوله گاز یا آب یا تلفن میزنم وخیلی خوب کار میکنه نمیدونم تو چطور میگی تو بازار نیست اگه میخواهی مدارشم بزارم
                      سلام علیکم
                      لطفاََ بزار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X