اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ معکوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ معکوس

با سلام
    روی بعضی کیت ها نوشته شده: این کیت دارای مدار محافظ در برابر ولتاژ های معکوس است؟؟؟ قضیه این ولتاژ معکوس چی هست؟؟ ایا بر عکس زدن قطب مثبت و منفی: منظور اش هست؟؟ چطور می توان یک مدار محافظ در برابر ولتاژ های معکوس توی مدارات مان تعبیه کرد؟
    سپاس

پاسخ : ولتاژ معکوس

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    با سلام
    روی بعضی کیت ها نوشته شده: این کیت دارای مدار محافظ در برابر ولتاژ های معکوس است؟؟؟ قضیه این ولتاژ معکوس چی هست؟؟ ایا بر عکس زدن قطب مثبت و منفی: منظور اش هست؟؟ چطور می توان یک مدار محافظ در برابر ولتاژ های معکوس توی مدارات مان تعبیه کرد؟
    سپاس
    منظورش برعکس زدن مثبت منفی است
    با ساختن یه پل دیود میتونی!
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

بله منظور همون است
      ساده ترین راه یک دانه دیود زپرتی میزاریم جلوشو میگیره
      بهترین راه پل دیود هست که هر جور بزنیم مهم نیست دیگه
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

ورودی ها فرقی نداره که مثبت منفی باشن ولی خروجی ها ثابت هستند.
        هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

ممنون دوستان: من کیت دارم که روی اش نوشته دارای مدار محافظ در برابر ولتاژ های معکوس!! الان ان کیت را نگاه کردم! دیدم فقط یک دانه 1n4007 به کار فته توی مدار!!!! پس انها چی می گویند!!! ایا روش دیگه ای هم هست!! غیر از 4 تا دیود؟؟
          سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان: من کیت دارم که روی اش نوشته دارای مدار محافظ در برابر ولتاژ های معکوس!! الان ان کیت را نگاه کردم! دیدم فقط یک دانه 1n4007 به کار فته توی مدار!!!! پس انها چی می گویند!!! ایا روش دیگه ای هم هست!! غیر از 4 تا دیود؟؟
            سپاس
            آهان!
            با 1 دیود میتوان جلوی ولتاژمعکوس را گرفت ولی مدار روشن نمیشود(چون دیود جلوی یکی از قطب ها را گرفته است!) و فقط با ولتاژی که قطب های آن درست باشد روشن میشود
            مثلا مصرف کننده ما LEDاست:

اما 4 دیود در هرصورت روشن میشه

هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: حالا میگم: اگر برعکس جا بزنیم قطب ها را: چه بلایی سر مدار میاد ؟؟؟

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: حالا میگم: اگر برعکس جا بزنیم قطب ها را: چه بلایی سر مدار میاد ؟؟؟
                اغلب مداراتی که آیسی دارند اگه بهشون ولتاژ معکوس بدید آیسی ها داغ میشن و میسوزن!(البته این برای اغلب آیسی ها است نه همه ی آنها!)
                مداراتی هم که خازن جهت دار(الکترولیتی) توشون بکار برده شده باشد رو ولتاژ معکوس بدید خازنها ممکنه نشت کنند وخراب شوند و احتمال داره که منفجر شوند و بترکند!
                البته ممکنه بلاهای دیگه ای هم سر مدار بیاره!
                به هرحال توی هر مداری که میسازی یه دیود برای محافظت در برابر ولتاژ معکوس بزار!
                ============
                اصلا دقت کردید که اگه سیم دستگاهی رو برعکس به پریز وصل کنید خراب نمیشه و هنور هم کار میکنه؟! :biggrin: چون پل دیود تو دستگاهتون وجود داره!
                اصلا هر مداری که قراره با ولتاژ acکار کنه یه پل دیود حتما توش باید باشه!
                هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

:angry:
                  من که گفته بودم ساده ترین راه اینه که یه دیود بزاری
                  من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X