اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال - کارکرد میکرو و مدار در ولتاژ پایین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال - کارکرد میکرو و مدار در ولتاژ پایین

سلام
    من برا اینکه مدارم با 3.7 ولت باتری موبایل روشن شه میخوام،میکروم تو این ولتاژ استفاده کنم،اما از اونجا که دیدم اکثرا ترجیح میدن با 5 کار کنند سوال پیش اومد که این کار چه بدیای ذاره؟
    میکرو بیشتر نویز میگیره؟منطق صفز یک مدار به هم میریزه؟؟
    مثلا بقیه ای سی هام که ttl هست چجوری میشه!؟
    واسه روبات میخام و بخاطر چهار موتور که دارم میخوام باتری جدا بزارم واسه مدار!

پاسخ : سوال - کارکرد میکرو و مدار در ولتاژ پایین

نوشته اصلی توسط m43
    سلام
    من برا اینکه مدارم با 3.7 ولت باتری موبایل روشن شه میخوام،میکروم تو این ولتاژ استفاده کنم،اما از اونجا که دیدم اکثرا ترجیح میدن با 5 کار کنند سوال پیش اومد که این کار چه بدیای ذاره؟
    میکرو بیشتر نویز میگیره؟منطق صفز یک مدار به هم میریزه؟؟
    مثلا بقیه ای سی هام که ttl هست چجوری میشه!؟
    واسه روبات میخام و بخاطر چهار موتور که دارم میخوام باتری جدا بزارم واسه مدار!
    سلام درست متوجه منظورتون نشدم ولی درکل فکرکنم سوالتون متوجه شده باشم اگرولتاژکاری شما پایین تر ولتاژکاری میکرو باشه بهم می یزه وریست می کنه وحال اگر شما اصرار خاصی برای کار کردن بااین ولتاژدارید می توانید از سری های Lاستفاده کنید که توی رنج ولتاژپایین تری کارمی کنند :smile:
    Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali Chiefer
      سلام درست متوجه منظورتون نشدم ولی درکل فکرکنم سوالتون متوجه شده باشم اگرولتاژکاری شما پایین تر ولتاژکاری میکرو باشه بهم می یزه وریست می کنه وحال اگر شما اصرار خاصی برای کار کردن بااین ولتاژدارید می توانید از سری های Lاستفاده کنید که توی رنج ولتاژپایین تری کارمی کنند :smile:
      مگه سری L هنوز تولید میشه (من یه دونه از قدیم دارم )
      من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
      آلبرت اینشتین
      منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silicon0
        مگه سری L هنوز تولید میشه (من یه دونه از قدیم دارم )
        پول بدی همه چی می تونی بخری من اصفهان سفارش دادم واسم جورکردند

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
          همون L اگه استفاده کنم میکرو درست کار میکنه اما مثلا اگه یه پایه خروجی میکرو رو 1 کنم ولتاژی که میده پایین تره از حالت عادیه دیگه؟؟مشکلی نیس این خروجی به یه ای سی دیگه بره؟!

حالت عادی خروجی ها 0 و 5 ولته(0 برا منطق 0 و 5 برا منطق 1)،تو این حالت میشه 0 و 3 :question: ،این مدارو به هم نمیریزه؟!مثلا درایورارو!
          اکثز ای سی ها تو دیتا شیت نوشتن با 3 ولت کار میکنن،اما اینکه مثلا 3 ولتو رو منطق 1 بگیرن شک دارم چجوریه!یا اصن در این حالت به نویز حساس تره با این حساب،اره؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m43
            ممنون از راهنماییتون
            همون L اگه استفاده کنم میکرو درست کار میکنه اما مثلا اگه یه پایه خروجی میکرو رو 1 کنم ولتاژی که میده پایین تره از حالت عادیه دیگه؟؟مشکلی نیس این خروجی به یه ای سی دیگه بره؟!

حالت عادی خروجی ها 0 و 5 ولته(0 برا منطق 0 و 5 برا منطق 1)،تو این حالت میشه 0 و 3 :question: ،این مدارو به هم نمیریزه؟!مثلا درایورارو!
            اکثز ای سی ها تو دیتا شیت نوشتن با 3 ولت کار میکنن،اما اینکه مثلا 3 ولتو رو منطق 1 بگیرن شک دارم چجوریه!یا اصن در این حالت به نویز حساس تره با این حساب،اره؟؟
            ببین عزیزم وقتی توی دیتا شیت نوشته ولتاژ کاری ببین 3تا 5ولت یعنی اگه بهش 3.2هم بدی یا اینکه 5بدی یا 4بدی یکه مشکلی نیست این کاربرای این می کنند که نویزحذف کنند شما سعی کن یک حاشیه امنیت داشته باشی مشکلی نداره واستون بله از 3تا 5ولت را سطح منطقی 1حساب می کنه اگه مایلدیددیتا شیت هارابدید یک بررسی بکنم بهتون بگم

دیدگاه

منطق صفر از 0 تا 1.8 هست و منطق 1 از 2و7 تا 5 ولت پس مشکلی نخواهی داشت :nice:

دیدگاه

پس اینجوری احتمالا تاثیر نویز اینا خیلی بیشتره؟! :sad:

خیلی ممنون...
                یه سری اپ امپه l324 که خروجیاش میرن تو 74165 سریال میشن ،میان تو میکرو،از اون ورم توسط میکرو با درایور l298 موتورا کنترل میشه...

این l298 و شک دارم مشکل داره یا نه!... (ولتاژ موتورا 14 ولته)

https://www.sparkfun.com/datasheets/Robotics/L298_H_Bridge.pdf
                http://zefir.if.uj.edu.pl/pracownia_el/74165.pdf
                http://diodes.com/datasheets/LMV321_358.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedfirooz
                  منطق صفر از 0 تا 1.8 هست و منطق 1 از 2و7 تا 5 ولت پس مشکلی نخواهی داشت :nice:
                  ببخشید پس بین 1.8 تا 2.7 منطقش چی میشه ؟
                  من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
                  آلبرت اینشتین
                  منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

اون مدوده ولتاژ برای اینکه تو سیستم های الکترونیک دیجیتال به خاطر وجود نویز محیط اختلالی نیوفته تعریف نشده یا همونdont care میباشد :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: بخاطر همینه که مثلا گیرنده دیجیتال یا کابل های انتقال صدای دیجیتال و ... کیفیت دارن یا مثلا به این راتی پارازیت نمیگیرن

دیدگاه

یعنی تو مداری که رو 3 ولت کار میکنه
                      2.7 تا 3 میشه منطق 1
                      0 تا 1.8 میشه منطق 0؟
                      ایتجوری که خیلی نامیزونه!!!محدوده ولتاژ منطق صفر 6 برابر 1 !!!! :eek:
                      حتما برا مدارا 3 ولت یه استانداردی باید باشه...

دیدگاه

دقیقا همینجوره مثلا منطق موبایل با کامپیوتر فرق میکنه منطق کامپیوتر با پورت rs فرق میکنه بخاطر همین از آی سی های max استفاده میکنن.مهم ترین ویژگی منطق دیجیتال همین بازه تعریف نشده هست

دیدگاه

و چون 3 ولت در منطق 3.3 ولت حکم یک رو داره و تو 5 ولت هم حکم یک منطقی رو داره این دو تا منطق میتونن تحت شرایطی با هم ارتباط داشته باشن :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X