اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط One-Wire با DS2401

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط One-Wire با DS2401

سلام دوستان -
    آی سی DS2401 یدونه حافظه ی رام 64 بیتی هستش که دو تا پایه بیشتر نداره. یدونه به عنوان Ground و یدونه هم به عنوان خط Data و VCC!
    قالب کاربرد آی سی به عنوان سریال نامبر سخت افزاری هستش.
    حالا من میخوام محتویات یدونه از این آی سی ها رو با ATMEGA32 بخونم. محیط برنامه نویسیم هم CodeVision هستش. آیا کسی هست که نمونه ی کد داشته باشه یا این که بتونه کمکم بکنه؟
    کلا ارتباط One-Wire کسی اطلاعاتی راجبش داره؟

به عنوان یه سوال جنبی، وقتی یه پین قراره هم ورودی باشه و هم خروجی، هر بار قبل نوشتن روش و قبل خوندنش
    باید تعریف کنیم که الان خروجی هست و الان ورودی؟ یا نیازی به این کار نیست و فقط با خوندن و نوشتن خود میکرو میفهمه که باید خروجی تعریفش کنه و یا ورودی؟

اینم دیتاشیت آی سی : http://pdfserv.maximintegrated.com/en/ds/DS2401.pdf

​ممنون

پاسخ : ارتباط One-Wire با DS2401

سلام ...
    برای اینکه این آی سی رو معرفی کردی تشکر میکنم ...

ببین ... در پروتکل وان وایر ... معمولا برای ارسال کد صفر ... و کد یک از تایمینگ های متفاوت استفاده میکنند ... به عنوان مثال ...

اگر پین خروجی 10 میکرو ثانیه high باشد و دوباره low شود یعنی کد صفر
    و اگر
    100 میکرو ثانیه high باشد و دوباره lمخص شود یعنی کد 1 ...

برای راه اندازی این سنسور باید خروجی این آی سی رو به یه اینتراپت بدهی ... بعد اینتراپتت رو بر روی any change تنظیم کنی و زمان high بودن رو بدست بیاری ... در درون datasheet در درون شکل 5 تایمینگ ها توضیح داده شده ... بعدش ببینه این تاتایمیکنگت به کد 0 بیشتر میخوره یا به کد 1 ... بعد همون کد رو استخراج کنی .

دیدگاه

ممنون دوست خوبم از اطلاعات مفیدت.
      وقتی خروجی DS2401 رو به اینتراپت وصل کنم و ست کنم روی Any change یه مشکل پیش میاد فکر کنم، اونم این که اول بار باید با میکرو یه سیگنال Initial بفرستم تا DS2401 فعال بشه. این سیگنال اولیه ی میکرو، خودش اینتراپت رو فعال میکنه. اینطور نیست؟

دیدگاه

خاصثیت این ایسی چیه دوستان؟
        .The best question deserves a better answer
        =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
        «پناه»می برم «به خدا»
        از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
        محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
          خاصثیت این ایسی چیه دوستان؟
          به عنوان سریال نامبر سخت افزاری استفاده میشه (داخل حافظه ی رام هر آی سی یه کد 48 بیتی منحصر به فرد هست). مثلا اونی که به ذهن من میرسه اینه که میتونی یه سخت افزاری که میسازی یدونه از این آی سی ها داخلش بذاری و یه سریال نامبر هم روی جعبه نوشته شده باشه. بعد یه سایت هم داشته باشی که مشتری بتونه سریال نامبر سخت افزاری رو با سریال نامبر روی جعبه داخل سایتت وارد کنه و چک کنه ببینه که اینا با هم مَچ هستند یا نه. یعنی جنسی که خریده اصله یا نه - یا کلا بقیه ی کارای مشابه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X