اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت تغذیه 12 به 35 دوبل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت تغذیه 12 به 35 دوبل

سلام خدمت دوستان من یک مدار تغذیه نیاز دارم جهت امپلی دست ساز برا ماشین
    یک تایپک بود ولی خوب هرچی باشه بهتره تخصصی برا خودم کارکنم و موارد و سوالاتم رو از اساتید به صورت مخصوص در تایپک خودم بپرسم
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.msg285699#msg285699
    این همون تایپک قدیمیه
    من میخوام همون رو بسازم ولی مشکلاتی دارم من پروتوس 7 دارم که فایل pcb که اونجا گذاشتن رو باز نمیکنه بعد لیست قطعات رو ندارم شاید داخل pcb باشه من هنوز نتونستم ببینم . و تعداد دور و قطر سیم سلف رو هم ندارم دوستان کمک کنن.

پاسخ : ساخت تغذیه 12 به 35 دوبل

بگو آمپلیت چند واته ؟ چه کلاسیه؟مشخصات کامل بده.
    تا بتونم کامل کمکت کنم.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

دوستان گرامی من میخوام این رو بسازم
      http://320volt.com/tda7294-mini-pcb-200w/
      و البته گفتم بهتره قبل از اینکه این رو بسازم به فکر تغذیه این مدار باشم تا به مشکل بر نخورم البته نظر دوستان محترمه و از هرگونه پیشنهاد استقبال میشه تغذیه پیشنهادی برای این مدار 24 بوده که یکی از مهندسین اینجا گفته بهتره از پاور قوی تر با ولتاژ بالاتر استفاده کنی تا افت ولتاژ نداشته باشی البته ماشین بنده پراید هست و باتری اون 75 پس مهندسین هر نظری دارن بگن :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a-khadivi
        دوستان گرامی من میخوام این رو بسازم
        http://320volt.com/tda7294-mini-pcb-200w/
        و البته گفتم بهتره قبل از اینکه این رو بسازم به فکر تغذیه این مدار باشم تا به مشکل بر نخورم البته نظر دوستان محترمه و از هرگونه پیشنهاد استقبال میشه تغذیه پیشنهادی برای این مدار 24 بوده که یکی از مهندسین اینجا گفته بهتره از پاور قوی تر با ولتاژ بالاتر استفاده کنی تا افت ولتاژ نداشته باشی البته ماشین بنده پراید هست و باتری اون 75 پس مهندسین هر نظری دارن بگن :read:
        http://320volt.com/en/tl494-ile-2x32-volt-oto-amplifikator-icin-smps-besleme-devresi/
        من اینو ساختم و جواب داد.
        البته بسته به ترانس ولتاژ از دوبل 40 تا دوبل 32 در حالت بی باری هست
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا شما مشخصات و تعداد دور و نوع هسته فریت که برا ترانس استفاده کردین رو برام بنویسین تا ترانس رو بسازم. نظرتان در مورد نقشه آمپلی چی بود خوبه یا نه ؟

دیدگاه

ترانس همون ترانس پاور کامپیوتره و نیاز به سیم پیچی نداره .
            آمپلی هم خوبه .
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

من ترانس پاور کامپیوتر مدل ec35a و مدل ei33 رو دارم کدوم رو بزارم ؟

نقشه pcb که گذاشته با چه نرم افزاری باز میشه من پرتوس 7 دارم هیچی باز نمیکنه شاید به خاطر اینکه کرک نشده یا نمیدونم چرا باز نمیشه
              اگه میتونید مدار چاپی و قطعات مورد نیاز رو به صورت عکس برام بفرستید تا بدم برام چاپ کنن و اگه توی مونتاژ نکته خاصی داره ممنون میشم بفرمایید :agree:

دیدگاه

این ei 33
                http://320volt.com/ei33-trafo-kullanarak-dc-dc-konvertor-200w-2x30v-sg3524-sg3525/

دیدگاه

درسته.همینه.
                  نمیدونم با چی میشه باز کرد .
                  من که با پروتئوس 8.1 نتونستم بازش کنم.
                  من خودم یه پی سی بی دیگه زدم که برای نصب هیت سینک به مشکل بر میخورید.
                  هر کدوم بزگتره و سیم پیچاش کلفت تره رو بزار.
                  نکته خاصش اینه که مسیر تغذیه و مسیر ماسفتا رو باید قلع اندود کنی و از سیم های قطور تو تغذیه استفاده کنی و پایه های 12 ولت ترانس رو باید درست بزاری اگه جابجا بزاری تو خروجی به جای دوبل 40 دوبل 100 میگیری.
                  برای اینکه جابجا نزاری باید از روی پی سی بیه پاور کامپیوتر خط +12 ولت رو تعقیب کنی ببینی از دیود به چه پایه هایی از ترانس میره اون پایه پایه هایی هستن که باید به مدار وصل بشه اون سیم کلفت هم وصل میشه به مثبت .
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

فایل رو ببرم بدم به چند تا از کسایی که برد میزنن ببینم میتونن فایل رو برام اجرا و چاپ کنن چند تا هم پاور اوراق کنم ببینم ترانس قوی تری میتونم پیدا کنم شما هم لطفا اگه میتونید لیست قطعات رو یرام بنویسد تا سفارش بدم :wow: ممنون از کمک و نظراتتون :nice:

دیدگاه

دوست عزیزنظرمنومیپرسی سراغ سوئیچینگ هایی که باهسته پاورکامپیوترکارمی کنن نروچراکه این هسته هااکثراباسیم نازک پیچیده میشن واسه همینم توتوان بالاکم میارن ودرنتیجه افت ولتاژ.ازطرفیم شماازده تاهسته هافوقش یکیشومی تونی بااین مدارامچش کنی شمااول یه سوئیچینگ انتخاب کن بردشوبزن هستشم ازهسته توروئیداستفاده کن که بعداروامپلیت نویزنندازه سیم پیچیشم کاری نداره همین که سوئیچینگوساختی تستش کردی توان لازموگرفتی بعدش واسش یه آمپلی بساز تموم.
                      سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a-khadivi
                        فایل رو ببرم بدم به چند تا از کسایی که برد میزنن ببینم میتونن فایل رو برام اجرا و چاپ کنن چند تا هم پاور اوراق کنم ببینم ترانس قوی تری میتونم پیدا کنم شما هم لطفا اگه میتونید لیست قطعات رو یرام بنویسد تا سفارش بدم :wow: ممنون از کمک و نظراتتون :nice:
                        لیستو من ازین گرفتم:
                        http://320volt.com/wp-content/uploads/2008/09/car_smps_devre_semasi.jpg
                        ماسفت و آیسی هارو بیشتر سفارش بدین چون اولین بارتونه ممکنه بسوزه.
                        یه سلف توروئید هم سر راه +12 ولت بزار که میتونی از تو پاور کامپیتور در بیاری یا بخری.
                        به جای دیودای تو لیست از mur820 استفاده کردم. خازنای خروجی هم 3300 گذاشتم.
                        مقاومتای 22 اهم رو هم دوتا 47 اهم 2 وات گذاشتم. حتما دو تا 47 اهم 2 وات بزار که بشه 4 وات چون خیلی داغ میکنه (طبیعیه)

الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
                          دوست عزیزنظرمنومیپرسی سراغ سوئیچینگ هایی که باهسته پاورکامپیوترکارمی کنن نروچراکه این هسته هااکثراباسیم نازک پیچیده میشن واسه همینم توتوان بالاکم میارن ودرنتیجه افت ولتاژ.ازطرفیم شماازده تاهسته هافوقش یکیشومی تونی بااین مدارامچش کنی شمااول یه سوئیچینگ انتخاب کن بردشوبزن هستشم ازهسته توروئیداستفاده کن که بعداروامپلیت نویزنندازه سیم پیچیشم کاری نداره همین که سوئیچینگوساختی تستش کردی توان لازموگرفتی بعدش واسش یه آمپلی بساز تموم.
                          اتفاقا منم همین فکرو میکردم اما هسته هایی هست که سیم 12 ولتش کلفته
                          من همین مدارو با امپلی 120 وات تست کردم اصلا کم نیاورد
                          الکترونیک قدرت
                          الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                            اتفاقا منم همین فکرو میکردم اما هسته هایی هست که سیم 12 ولتش کلفته
                            من همین مدارو با امپلی 120 وات تست کردم اصلا کم نیاورد
                            درسته هست ولی معلوم نیست بااین مدارکارکنه بعدشم قرارنیست فقط اولیش کلفت باشه ثانویشم مهمه.من خودم یه سوئیچینگ دارم میسازم باهسته توروئیدحدود600واتم می خوام توان بگیرم ازش که بامحاسباتی که انجام دادم به راحتی میشه فقط منتظرهسته وهمینطورچندتاماسفتم تعدادسیم ثانویه رونسبت به اولیه فوقش یکی دوتاکم می پیچم که بعدابهونه نیاره. :mrgreen:
                            سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

سلام حسین خان یک لطفی کن مداری که خودت طراحی کردی و عکس مدار رو برام بزار.
                              تو بوشهر هیچی نیست رفتم میگه tda 7294 نداریم برا امپلی چند تا از خازن ها رو هم نداشت چند تا از مقاومتهاش رو هم نداشت اصلا یک وضعیه نفهمیدم کدوم قطعه رو داد کدوم رو نداد :sad:
                              برا ترانس ei33 میزارم ببینم چی جوای میده اگه نشد خودم میپیچم
                              اگه pcbمدار تغذیه روکشیدی برام بفرست تا خودم تو خونه با اسید برد بزنم شانس من هیچ کسی نیست برام بزنه :angry:

قطعاتی که تغییر دادی برام دوباره بنویس لطفا مثلا c2 = 100نانو فاراد یا r4= 50 اهم تا من بدونم و حتما عوض کنم

توی نقشه اصلی هسته تیروئیدی نیست خب پس باید pcb عوض بشه و من بلد نیستم با پروتوس دوباره جدید بکشم
                              اصلا کشیدن pcb رو بلد نیستم فقط میتونم چیزی رو که هست از رو نقشه پیاده کنم ببخشید دیگه من الکنرونیکی نبودم ولی به این کارا علاقه دارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X