اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت منبع تغذیه 0 تا 30 ولت ... ( لطفا کمک )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت منبع تغذیه 0 تا 30 ولت ... ( لطفا کمک )

سلام دوستان . من از لینک زیر منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 3 آمپری ر. ساختم : http://www.electronics-lab.com/projects/power/001/index.html

خیلی هم تمیز و دقیق کار کردم . منبع هم روشن میشه ولی مشکلش اینه که ولتاژش از 10 ولت شروع میشه تا 30 ولت !!! :sad: پتانسیومتر هم هر چی دستکاری کردم درست نشد . جریان هم درست نشون نمیده. نمیدونم واقعا چکار کنم . بد جووری هنگ کردم !!!

پاسخ : مشکل در ساخت منبع تغذیه 0 تا 30 ولت ... ( لطفا کمک )

حتما یه جایی اشتباه کردید. منکه ساختمش و قشنگ از صفر تا 30 هستش خروجیش. ولی در کل منبع جالبی نیستش. کافیه بالاتر از 1.5 آمپر یا کمتر ازش جریان بکشید تا ولتاژش به سرعت افت کنه. خیلی افت ولتاژ داره و از نظر من اصلا قابل قبول نیست.
    طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
      حتما یه جایی اشتباه کردید. منکه ساختمش و قشنگ از صفر تا 30 هستش خروجیش. ولی در کل منبع جالبی نیستش. کافیه بالاتر از 1.5 آمپر یا کمتر ازش جریان بکشید تا ولتاژش به سرعت افت کنه. خیلی افت ولتاژ داره و از نظر من اصلا قابل قبول نیست.
      من که رفتم قطعات گرفتم میخواستم بسازمش :cry:!!!!!!!
      خوب منبع دیگه ای نساختید که افت ولتاژ نداشته باشه ما هم بسازیم

دیدگاه

با آی سی lm2576 میتونید یه منبع تغذیه 3 آمپر با همون محدوده ولتاژ داشته باشید. ولی از اونجایی که من عشق ترانزیستور قابلمه ای هستم یه متغییر با lm317 ساختم و 2 تا 2n3055 گذاشتم. از اون منبع میتونم بگم خیلی بهتر جواب میده
        طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
          با آی سی lm2576 میتونید یه منبع تغذیه 3 آمپر با همون محدوده ولتاژ داشته باشید. ولی از اونجایی که من عشق ترانزیستور قابلمه ای هستم یه متغییر با lm317 ساختم و 2 تا 2n3055 گذاشتم. از اون منبع میتونم بگم خیلی بهتر جواب میده
          لطفا شماتیک مدارتون رو قرار بدید
          من یک lm350 دارم جریان دهی بالاتری نسبت به lm350 داره میتونم استفاده کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X