ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2012/08/31
    14
    0

ارسال و دريافت بيش از يک کاراکتر در هر ارسال و دريافت

سلام به دوستان.
    من يک سوال پايه اي دارم و البته خيلي مهم.
    در هر ارسال و دريافت با LPC1768 ما فقط يک کاراکتر که برابر يک بايت يا برابر 8 بيت هست رو ميآ*فرستيم. تا اينجا درسته؟؟؟
    ميتونه علتش بخاطر استفاده از توابع putchar و getchar باشه؟؟؟يعني همون طور که از اسمشون پيداست فقط يک character؟
    اما توي دستور ("printf("hello world داره چه اتفاقي ميفته؟؟؟؟؟آيا همه را با هم ميآ*فرسته؟يا داره دونه دونه حروف به حرف ميآ*فرسته؟يعني اول در بايت اول h در بايت دومe و همينطور تا آخر در بايت آخر d رو ميفرسته؟يعني اين جمله بالا را بادر نظر گرفتنspace با 11 بايت ارسال ميآ*فرسته؟
    اگر از دوستان کسي ميآ*تونه کمک کنه سپاسگزار خواهم بود.
    2012/08/31
    14
    0

پاسخ : ارسال و دريافت بيش از يک کاراکتر در هر ارسال و دريافت

ظاهرا از دوستان کسي نخواست جواب مارو بده.
    من متوجه شدم وقتي ميگن 16 بايت رجيستر ارسال و دريافت داره يعني همين. اما نمديدونم چرا وقتي براش بيشتر از 16 کاراکتر ميفرستم با دستور UART_ReceiveByte فقط 16 بايت رو ميآ*تونه دريافت کنه .اما با دستور printf بيشتر از 16 بايت يا 16 کاراکتر رو در هر ارسال ميآ*تونم بفرستم.
    چرا؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنمايي بفرماييد.
    2011/02/03
    172
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط 872622101
    ظاهرا از دوستان کسي نخواست جواب مارو بده.
    من متوجه شدم وقتي ميگن 16 بايت رجيستر ارسال و دريافت داره يعني همين. اما نمديدونم چرا وقتي براش بيشتر از 16 کاراکتر ميفرستم با دستور UART_ReceiveByte فقط 16 بايت رو ميآ*تونه دريافت کنه .اما با دستور printf بيشتر از 16 بايت يا 16 کاراکتر رو در هر ارسال ميآ*تونم بفرستم.
    چرا؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنمايي بفرماييد.
    سلام

اگر یک نگاه به پروتکل UART بندازی:
    http://en.wikipedia.org/wiki/UART

میبینی که استاندار این پروتکل این طوری تعریف شده که توی هر ارسال بین ۵ تا ۹ بیت دیتا بیشتر نمیشه فرستاد. به طور معمول 8 بیت دیتا در هر فریم ارسال میشه. اگر توابع getchar و printf رو نگاه کنی میبینی که این توابع یک رشته دریافت میکنند و در هر ارسال/دریافت یک کاراکتر از این رشته رو ارسال/دریافت میکنن.
    2012/08/31
    14
    0

مرسي از جوابتون.
    داره بعضي از لحظات به پورت سريال ميکرو يک سري اطلاعات مياد.اما من اين اطلاعاتو نميآ*تونم کامل دريافت کنم. چون طول اين اطلاعات زياده ولي من براي استفاده از اين اطلاعات مجبورم که بعد از هر دريافت اونو توي يک آرايه هم ذخيره کنم به صورت زير و بعد روش تحليل کنم
    for(i=0;i<100;i++){
    b=getchar();
    a[i]=b;
    }
    اما وقتي اطلاعاتو ميآ*خوام که نمايش بده يا چيزي توي آرايه نيست يا فقط يک بخش کوچکي از اون اطلاعاتو نشون ميده.
    نميدونم آيا روش ديگه اي يا دستور ديگه اي وجود داره تا اطلاعاتو دريافت کنم يا نه؟
    بعضي اوقات هم که ازش ميخوام بعد از دريافت يک led برام روشن کنه خيلي خيلي طول ميکشه تا اون led روشن بشه.
    2011/02/03
    172
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط 872622101
    مرسي از جوابتون.
    داره بعضي از لحظات به پورت سريال ميکرو يک سري اطلاعات مياد.اما من اين اطلاعاتو نميآ*تونم کامل دريافت کنم. چون طول اين اطلاعات زياده ولي من براي استفاده از اين اطلاعات مجبورم که بعد از هر دريافت اونو توي يک آرايه هم ذخيره کنم به صورت زير و بعد روش تحليل کنم
    for(i=0;i<100;i++){
    b=getchar();
    a[i]=b;
    }
    اما وقتي اطلاعاتو ميآ*خوام که نمايش بده يا چيزي توي آرايه نيست يا فقط يک بخش کوچکي از اون اطلاعاتو نشون ميده.
    نميدونم آيا روش ديگه اي يا دستور ديگه اي وجود داره تا اطلاعاتو دريافت کنم يا نه؟
    بعضي اوقات هم که ازش ميخوام بعد از دريافت يک led برام روشن کنه خيلي خيلي طول ميکشه تا اون led روشن بشه.

يعني چي نميتوني دريافت کني؟؟؟ خوب کاراکتر کارکتر ديتا مياد. شما بايد توي آرايه ذخيرش کني. مثل همين کاري که بالا کردي احتمالا a يا b رو درست تعريف نکردي
    2012/08/31
    14
    0

مساله اينجاست که بايد وقفه رو فعال ميآ*کردم.
    ضمنا من فکر ميآ*کردم شايد يک دستوري وجود داشته باشه که بتونه کل رشته رو دريافت کنه. اما وقتي برنامه ها رو ديدم متوجه شدم که اونا هم از دريافت کاراکتر به کاراکتر استفاده ميآ*کنه.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6