اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نگرفتن کانال و دکمه ها در ستاپ باکس aks2010/m

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نگرفتن کانال و دکمه ها در ستاپ باکس aks2010/m

سلام
    ستاپ باکس خونمون چند وقته یه مشکلی براش پیش اومده که با کنترل هرچی دکمه مکمه میزنی هیچ اتفاقی توی ستاپ باکس نمیوفته(نه کانال عوض میکنه نه صدا کمو زیاد میکنه خلاصه هیچی)یه کنترل دیگه هم گرفتیم اونم همینطور
    نمیدونم چش شده.بازش کردم گفتم شاید از فتو دیودش باشه( :biggrin:من تازه واردم فک کردم فتو دیود گذاشتن برم تستش کنم )دیدم جای یه فتو دیود 2پایه یه فتو احتمالاترانزیستور3پایه هست که زیرش روی پایه هاش نوشته به ترتیب
    ir gnd vddنمیودنم چجوری باید اینو تست کنم تا بفهمم سالمه یا نه .بعد به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه .
    (تازگی 50ساعتی بودم تعمیرات کامیپوتر .آبرم پیش پدرم میره اگه نتونم تعمیرش کنم.میدونین که وقتی یکی یه جایی میره بقیه انتظار دارن دیگه همه چی رو بتونه درست کنه.البته خدم خیلی دوس دارم تعمیرات اکثر چیزا رو به مرور یاد بگیرم)

پاسخ : نگرفتن کانال و دکمه ها در ستاپ باکس aks2010/m

سلام اون فتو دیود نیست یه جور آی سیه مخصوص گیرنده مادون قرمز.در اصل همون فتو دیوده بعلاوه یه تقویت کننده.این قطعه به ندرت خراب میشه 1% احتمال خرابیش هست.کنترل دیگه ای که باش تست کردی دقیقا از همون مدله؟
    دوربین گوشیت رو روشن کن و دیود مادون قرمز کنترل را جلوش بگیر و دکمه بزن ببین اگه تو گوشی نور نشون داد یعنی کنترل سالمه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

من با دوربین گوشیم قبلا تست کرده بودم و کنترل (نور مادونش رو درسته).کنترل ها هم از یک نوع هستن.حالا شاید این 1درصد برای من خراب شده باشه .راه تستش چجوریه؟یعنی منظورم مثل دیود یا ترانزیستور عادی هست و از بیس به دوتای دیگه راه میده یا نه و اینا...؟

دیدگاه

نه مثل ترانزیستور اینا نمیشه تست کرد.
        وقتی دکمه کنترل را میزنی ولتاژ پایه خروجیش با زمین رو بگیر ببین تغییر میکنه یا نه.اگه تغییر کنه یعنی سالمه.اگه اسیلواسکوپ داشته باشی دقیقا میشه فهمید.
        راستی Vccش باید 5 ولت باشه ها ببین هست؟یه چیز دیگه ببین اگه پنل جلو به برد اصلی با سیم وصل شده قطعی نداره؟

دیدگاه

پس وقتی نور مادون بهش بخوره روی gnd,vddش 5ولت میوفته؟تست میکنم میگم.
          نه فک نکنم مشکل از سیم های رابط بین پنل جلویی با برد اصلیش باشه چون وقتی از دکمه های روی پنل استفاده میکنی خیلی خوب کار میکنن.با این حال اونا رو هم با تست بوق تست میکنم

دیدگاه

سیم ها سالم بودن .
            دوسر gnd,vddهم 3.3 ولت میداد وقتی هم که نور کنترل رو هم بهش میزم تغییری نمیکرد.الان یعنی مشکل از چی میتونه باشه؟از همین 3.3؟باید حتما5 باشه؟شکل این فتو چیزی که میگم خیلی شبیه TSOP1138فقط اون استوانه وسطیش یه کوچولو بزرگتر از این هست

دیدگاه

من برای یکی از دوستام این مشکل پیش اومده بود که بعد از بررسی متوجه شدم کنترل دستگاه DVD PLAYER سونی به ستاپ باکسش میخوره و کنترل خودشو دیگه نمیشناسه . شما هم اگه کنترل دستگاه دیگه ای دم دستته امتحان کن شاید مال شما هم این اتفاق براش افتاده .
              (دلیلشم نمیدونم چیه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-65
                من برای یکی از دوستام این مشکل پیش اومده بود که بعد از بررسی متوجه شدم کنترل دستگاه DVD PLAYER سونی به ستاپ باکسش میخوره و کنترل خودشو دیگه نمیشناسه . شما هم اگه کنترل دستگاه دیگه ای دم دستته امتحان کن شاید مال شما هم این اتفاق براش افتاده .
                (دلیلشم نمیدونم چیه)
                من کنترل سونی از کجا گیر بیارم حالا :biggrin:?
                من باهاس درستش کنم اینطوری نمیشه.اصلا ممکنه به خاطر نشتی خازن ها باشه ؟

دیدگاه

سلام
                  ببین این سه تا پایه داره یکی gnd
                  Vcc یا Vdd
                  و یه پایه خروجی که یادم نیست اسمش چیه.اون دوتا اولی که تغذیه ای سی هست هیچی.ولتاژ پایه خروجی با گراند را گرفتی که تغییر نمی کرد؟البته این تغییر یه مقدار کمیه ها.
                  اگه سالم بود نرم افزار بایوس گیرنده را پدیت کن ببین فرقی میکنه .مارک گیرنده چیه؟ حتما باید دقیقا پدیت همون مدل باشه ها اگه یه مدل دیگه باشه ممکنه به کلی دیگه از کار بیفته!
                  راستی بعضی از ستاپ باکس ها کنترلشون یه دگمه تنظیم داره که به دستگاههای دیگه یا تلویزیون میخوره و وقتی میخوای دوباره واسه خود دستگاه استفادش کنی باید رو مقدار قبلی تنظیمش کنی تا کار کنه . دستگات از این مدل که نیست یه وقت سر کار باشی؟!

دیدگاه

نه کنترلش اینطوری دکمه نداره.
                    پدیتشم ندارم.
                    راستی قبلا یه بار کنترل اولیمون ضربه دیده بود دیگه کار نمیرکرد(دقیقا همین اتفاق یعنی همه چی روی کنترل به ظاهر درست بود نور مادون و... اما روی دستگاه هیچ تاثیری نداشت,که بعدش بردیم پیش فروشنده نمیدونم چیکار کرد روی کنترل درست شد و کانال و کم و زیاد و همه دکمه ها کار میگرد(توجه:فقط کنترل رو به طرف دادیم نه دستگاه رو.البته بعد از این واقعا یه کنترل نو هم خریدم که اونم خوب طبق معمول کار میکرد ) اما نمیدونم چی شد یهو از هفته پیش هر دوتا هیچ تاثیری روی دستگاه ندارن)

دیدگاه

کنترل هایی که یکدفعه از کار میافتن یا به دلیل قطعی در مداراتشونه یا قطع شدن پایه رزوناتور (اون مستطیلی که ممعمولا زرد رنگه و روش نوشته 455)یا ول کردن لحیم دیود مادون قرمز.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X