ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2008/03/10
    77
    31

چالش برنامه نویسی !

سلام به همه دوستان گرامی :nerd:
    آقا چند وقتی هست که از مواجهه با افراد برنامه نویس نما واقعا کلافه شدم :angry:
    به این فکر افتادم که مساله ای رو مطرح کنم که افراد به میزان توانایی هایی های خودشون واقف بشن این که واقعا چقدر برنامه نویس هستند
    نه برنده ای در کار هست و نه جایزه ای ، صرفا افراد داوطلب خودشون متوجه سطح خودشون و توانایی هاشون میشن :twisted:

آقا مساله از این قرار که :
    برنامه ای بنویسید که دو عدد از ورودی خوانده و بزرگترین عدد را نمایش دهد.

این برنامه رو یه فرد خیلی ساده هم میتونه بنویسه ولی آیا با شرط های زیر شما میتونید اینچنین برنامه ای بنویسید ؟

در برنامه نباید از عبارت شرطی IF استفاده شود
    در برنامه نباید از هرگونه عبارت شرطی بر روی دو عدد چه مستقیم چه غیر مستقیم استفاده شود.
    در برنامه نباید از توابعی استفاده شود در آنها عبارت شرطی مورد استفاده قرار گرفته باشد.

اگر در حلش عاجز موندید مساله رو من به زیان سی حل کردم و راه حل رو تو این لینک گذاشتم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خوب آیا حالا می تونید برنامه رو توضیح بدید که چی شده ؟؟؟؟
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

پاسخ : چالش برنامه نويسي !

حاجي اون چه کدي بود نوشته بودي حوصلم سر رفت تا آخر نخوندم راه حلت خيلي طولاني بود
    من با پايتون نوشتم شد 10خط

به جاي اين برنامه ها بيايد يه برنامه درست درمون بگيد بنويسيم اينا که بيشتر جک هستند
    توجه اين کد براي پايتون نسخه 3 به بعد نوشته شده اگه ميخوايد با نسخه 2 بازش کنيد خطا ميده ميتونيد پيغام بديد تا نسخه ورژن 2 رو بزارم

خوب حالا شما بيايد بگيد چي به چي شده
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2008/03/10
    77
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus
    حاجي اون چه کدي بود نوشته بودي حوصلم سر رفت تا آخر نخوندم راه حلت خيلي طولاني بود
    من با پايتون نوشتم شد 10خط
    به جاي اين برنامه ها بيايد يه برنامه درست درمون بگيد بنويسيم اينا که بيشتر جک هستند
    توجه اين کد براي پايتون نسخه 3 به بعد نوشته شده اگه ميخوايد با نسخه 2 بازش کنيد خطا ميده ميتونيد پيغام بديد تا نسخه مخصوص رو بزارم

خوب حالا شما بيايد بگيد چي به چي شده
    سلام حاجي - خيلي خوبه اگه اينطور که ميگيد باشه ، در ضمن اون برنامه براي اين اينقدر طولاني هست که زياد پيچيده نشه و احتمالا اگه کسي خواست تحليل کنه راحت تر باشه
    حالا برنامه با پايتون کجاست که شده ده خط - oo:
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

اي واي آبروم رفت لينکو يادم رفت بزارم !!!! :eek:
    جايي نگي آبروم ميره ها :eek:
    [s]الان ميزارم[/s]
    لينک رو در پست دوم قرار دادم اصلا حواسم نبود ممنون از تذکرتون
    در ضمن 10 خط با حساب کردن جينگولک بازياش شده وگرنه اصل قسمتش 5 خط کد هست ببينيد کامل متوجه ميشيد چه کلکي زدم

دوستاني که ميخوان با وزژن 2 پايتون اين رو اجرا کنند خط اول و دوم کد :
    کد:
    a = int(input("please enter number 1: "))
    b = int(input("please enter number 2: "))
    به اين تغيير کنه :
    کد:
    a = int(raw_input("please enter number 1: "))
    b = int(raw_input("please enter number 2: "))
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2008/03/10
    77
    31

ممنون از راهکارتون :job: ولي حساب نيست ! چون در واقع از پرش شرطي استفاده کرديد ! :eek:
    خوب همين زبان هاي ساخت يافته سطح بالا است که باعث ميشه آدم تنبل بشه! :NO:
    شما از مديريت خطا زبان استفاده کرديد اگر درکم از کدتون درست بوده باشه ، که در واقع ميشه پرش شرطي به ازاء اشتباه بودن يک خط از برنامه که داره رو يکي از اعداد انجام ميشه
    گفتم که هيچگونه شرط - پرش شرطي روي اعداد نداريم
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

دوست عزيز يا نميدونيد يا داريد اذيت ميکنيد!!!!
    دستور For به Instruction هاي CMP و JMP ترجمه ميشه CMP يعني Compare و معني فارسيش ميشه مقايسه که اگه مقدار دو رجيستر با هم برابر باشه جامپ انجام ميشه پس اين يعني شما هم داريد از دستور شرطي استفاده ميکنيد خودتون گفتيد چه مستقيم چه غير مستقيم قبول نيست پس کد شما هم پر :wow:

دقيقا کجاش رو ميگيد ؟ بگيد تا عوض کنم يا از يه روش ديگه برم اصلا مهم نيست :twisted: :twisted:
    موقع نوشتنش حداقل 8-9 تا راه تو ذهنم بود گفتم با اين برم تنوع بشه :evil:

ما با سطح پايينا آردمونو ريختيم الکمونم آويختيم حالا اومديم سر اين در ضمن پايتون روي سي نوشته شده و دستوراش راحت به سي تبديل ميشه
    موفق باشيد
    2013/12/22
    تهران
    1,669
    46

.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ*گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    [size=14pt]

[/size]

2011/03/18
    تهران
    574
    2

واقعا اگه يکي بتونه به اون شکلي که شما گفتيد اين برنامه رو حل کنه برنامه نويسه؟
    الان همه زبون ها دارن سعي ميکنن تمرکز برنامه نويس رو به سمت هدفش جلب کنن تا به اين قبيل مسائل انحرافي!
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

حق با شماست ولي بيشتر هدف ايشون فک کنم ديدن ايده هاي مختلف هست و اين که بيايم توانايي هامون رو به چالش بکشيم
    مسلمن همچين کدي کاربردي نداره ولي خب دادن راه هاي مختلف يا روش هاي حل مساله باعث ميشه ما هميشه فکرمون رو باز نگه داريم
    هميشه که نبايد همه چي نتيجه داشته باشه بعضي چيزا هم هستند چون فقط هستند!!
    هدف برنامه نويسي هم چيزي نيست جز رسيدن به جواب مساله به ساده ترين شکلش
    2009/10/27
    تهران
    3,300
    759

پاسخ : چالش برنامه نویسی !

ملاک برای "ّبرنامه نویس" بودن، آشنایی کامل و استفاده اصولی و بهینه از امکانات و تکنیک های زبان برنامه نویسی مورد استفاده است و صورت مسئله مطرح شده بیشتر معطوف به پیاده سازی یک الگوریتم خاص است که ارتباط چندانی به برنامه نویسی اصولی و مهارت در برنامه نویسی ندارد.
    در هر حال برای پیاده سازی فرض مسئله شما نیازی به برنامه ای با طول و تفصیلی شبیه نمونه کدی که قرار داده اید، نیست و در یک خط برنامه هم می توان آن را انجام داد. مطابق صورت مسئله شما اگر هدف بدست آوردن مقدار بزرگتر از بین دو مقدار 8 بیتی باشد، دو نمونه کد برای این منظور در ادامه آورده شده که در متغیر max مقدار بزرگتر a یا b قرار می گیرد.

روش اول:

کد:
    max = a-((a-b)&((unsigned int)(a-b)>>7));

روش دوم:

کد:
    max = a ^ ((a ^ b) & -(a < b));
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد
    امکان پاسخگویی به سوالات از طریق پیغام خصوصی مقدور نیست
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22