ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53
    2014/07/18
    30
    2

ساخت چراغ جلو براي دوچرخه سواري

سلام دوستان من تازه عضو اين سايت شدم و دليل عضويتم هم اين بوده كه ميخواستم يه لامپ براي جلوي دوچرخم بسازم ولي هيچي از الكترونيك سر در نميارم به همين خاطر ميخواستم شما من رو راهنمايي كنيد. حتما مي پرسيد كه چرا از لامپ هاي آماده مخصوص دوچرخه كه تو بازاره استفاده نمي كنم بايد بگم كه من در رشته دوچرخه سواري كوهستان فعاليت مي كنم و بيشتر مسيرهايي كه ميرم تو كوه و تپه و خاكي هست و خيلي هم علاقه دارم كه شب ها تو اين مسيرها دوچرخه سواري كنم ولي چراغ هايي كه تو بازار هست نورشون براي اين كار كافي نيست و اون هايي هم كه نورشون كافي هست قيمت هاشون خيلي بالا هست به عنوان مثال چراغي كه در پايين مشاهده مي كنيد داراي نوردهي ايده آلي هست كه 1000 لومن هست اما قيمتش حدود 300 هزار تومانه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اين عكسها مربوطه ميشه به چراغي كه يكي از دوستان استفاده كرده و توي عكس ها به غير از نور چراغ هيچ نور ديگه اي نيست.
    حالا چيزي كه من ميخوام اگر نورش عين اين نباشه اشكال نداره اما ميخوام تا فاصله دو متري رو حداقل به خوبي روشن كنه.
    خلاصه كلام ميخوام چراغي طراحي كنم كه نورش براي فعاليتي كه ذكركردم مطلوب باشه - ولتاژش چوري باشه كه بتونم از يه منبع تغذيه قابل شازژ استفاده كنم - كم حجم باشه كه بشه به فرمون دوچرخه متصلش كنم.
    در مورد منبع تغذيه از صبح تا حالا خيلي تحقيق كردم و به نظرم بهترين چيز يه نوع شارژرهاي موبايلي بود كه با فوت ( باد) گوشي رو شارژ ميكرد اومد كه ميشد به جلوي دوچرخه متصل كرد و هنگام حركت برق مورد نياز رو تامين ميكرد اما هيچ نوع اطلاعاتي در مورد قيمت و حجم و فروشگاهش گيرم نيومد.
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

پاسخ : ساخت چراغ جلو براي دوچرخه سواري

شما مشکلتون منبع تغذيه نيست لامپ مناسب هست که من تو ايران پيدا نکردم
    منم براي داداشم که مثل شماست ميخواستم بسازم که خيلي به مشکل خوردم
    داداشم قبلا يه چراغ داشت که با مشخصات چيزي که گذاشتين ميخوند ولي دزدين ازش
    بعد که اومدم بسازم ديدم چراغ که انقد جمع و جور باشه و حرارتش ذوبش نکنه نيست اگرم هست من نديدم
    اگر از LED استفاده کنم هيت سينک ميخواد که اونم هم گنده ميشه هم سنگين هم زشت
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2014/07/18
    30
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus
    شما مشکلتون منبع تغذيه نيست لامپ مناسب هست که من تو ايران پيدا نکردم
    منم براي داداشم که مثل شماست ميخواستم بسازم که خيلي به مشکل خوردم
    داداشم قبلا يه چراغ داشت که با مشخصات چيزي که گذاشتين ميخوند ولي دزدين ازش
    بعد که اومدم بسازم ديدم چراغ که انقد جمع و جور باشه و حرارتش ذوبش نکنه نيست اگرم هست من نديدم
    اگر از LED استفاده کنم هيت سينک ميخواد که اونم هم گنده ميشه هم سنگين هم زشت
    مرسي بابت جواب سريعتون از صبح تا حالا كه دارم تحقيق مي كنم اين لامپ ها نظرم رو جلب كردن نظرتون در مورد اين لامپ ها چيه؟ ميشه دو سه عددش رو با هم روي يه برد استفاده كرد؟

2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

اينا که سهله پروژکتور هم ميشه گذاشت به شرطي که ولتاژ و جريانش و بتونيم تامين کنيم
    اندازه اونها هم کم نيست در ضمن
    و در ثاني حرارت رو چحوري حل ميکنيم ؟
    داستان زياد دارن گفتم که :angry:
    لامپ هايي که معرفي کردي رو ولتاژ و جريان مورد نظرشون رو هم بنويس اگه مناسب باشه ميشه يکاري کرد
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2014/07/18
    30
    2

اينا که سهله پروژکتور هم ميشه گذاشت به شرطي که ولتاژ و جريانش و بتونيم تامين کنيم
    اندازه اونها هم کم نيست در ضمن
    و در ثاني حرارت رو چحوري حل ميکنيم ؟
    داستان زياد دارن گفتم که :angry:
    لامپ هايي که معرفي کردي رو ولتاژ و جريان مورد نظرشون رو هم بنويس اگه مناسب باشه ميشه يکاري کرد
    باز هم ممنون كه جواب داديد والا گفتم كه من هيچي سر در نميارم همينطور كه داشتم تو اينترنت ميچرخيدم چشمم خورد به اين ها بعد مقدار نوردهيش كه گفته بود حدود 250 لومن به ازاي هر وات در ازاي 20 ميلي آمپر جريان رو كه ديدم گفتم اگه بشه دوسه تاش رو در كنار هم استفاده كنم اون نوري كه ميخوام رو تامين ميكنه. اون هيت سينك كه ميگيد چقدر حجيم ميشه خلاصه اگر بحث حجم رو كنار بزاريم ميشه چيزي ساخت كه نورش خوب باشه و چهار پنج ساعت دوام بياره تا شارژش تمام بشه . البته جوري هم نباشه كه نصف دوچرخه رو اشغال كنه .باز هم بابت اين كه من رو راهنمايي مي كنيد ممنونم و ميدونم كه راهنمايي كردن فردي كه اطلاعاتش خيلي ضعيفه چقدر سخته :applause:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    356

سلام دوست عزيز.

[glow=red,2,300]راه اول[/glow]
    استفاده از اين نوع لامپ + لنز مناسب يا قاب مناسب
    http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1734-led-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-10w-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF.html
    و اين نوع درايور
    http://eshop.eca.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-led/2752-led-driver-10w-12-24v-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87.html
    باتري(باتري بستگي به ميزان ساعتي که انتظار داريد کار کنه. مثلا اگه اين نوع باشه 4.5 ساعت با نور کامل کار ميکنه): 12 ولت 4.5 آمپر ساعت سربي
    در ضمن اگه بخوايد کوچيک تر دربياد بهتره از باتري هاي ليتيومي با کيفيت استفاده کني ولي خوب قيمتش خيلي بالا ميره. مثلا اين نوع مينونه 3 ساعت کار کنه):
    14.4 ولت 2.2 آمپر ساعت ليتيومي( يون يا پليمر)
    [glow=red,2,300]راه دوم[/glow]
    پروژکتور 10 وات ال ايدي smd يا پاور اليدي يا هر نوع ديگه بخريد که قاب و لنز هاي مناسبي براي شما داشته باشن بعد با استفاده از درايور هاي مناسب اونارو روشن کنيد.
    [glow=red,2,300]راه سوم:[/glow]
    9 يا 12 عدد پاور اليدي + لنز مناسب+ هيتسينک ستاره اي+ صفحه آلومينيومي با مساحت مناسب(40 سانتي متر مربع خوبه) جهت کمک به خنک شدن لامپ ها + 3 يا چهار عدد از اين نوع درايور که هر کدوم ميتونه 3 تا رو روشن کنه
    http://iran-micro.com/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%88%D9%84%D8%AA-p-2040.html
    + جعبه مناسب جهت قرار دادن لامپ ها درون آن (نکته صفحه آلمينيومي بايد در معرض هوا باشد) + باتري(مثل همون قبلي)
    خودم راه سوم رو پيشنهاد ميدم چون ميتونيد 3(براي 9 عدد) يا 4(براي 12 عدد) مختلف براي لامپتون بذاريد. مثلا يه کليد 3 يا 4 حالته ميذاريد که حالت اول 3 عدد دوم 6 عدد و ... چهارم 12 عدد لامپ رو وشن کنه)
    حالا با توجه به هزينه و ميزان لومني که ميخوايد(رو 80 لومن بر هر 1 وات لامپ حساب باز کنيد) و سايزي که لامپ ميتونه داشته باشه انتخاب کنيد
    در مورد شارژ باتري هم ايده خاصي ندارم.ولي ميتونيد با مثلا 2 عدد دينام دوچرخه يه شارژر نسبتا مناسب بسازيد
    اين لامپ هايي که گذاشتين درايور 12 ولتي منتاسبشون گير نمياد و ولتاژ کاريشون زياده. اون 250 لومن بر وات هم دروغه . نهايتش 110 لومن بر وات باشه. در مورد هيتسينک هم زياد نگران نباشيد
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

آقا محسن ارادتمند
    مشکل من با اينا اينه که حجمشون زياده
    حرارتشون هم فک کنم زياد باشه درسته ؟
    من چراغ قوه هاي حرفه اي رو که باز کردم ديدم توشون لامپي که دارن قطرش حدودن 7-8 ميل هست چرا همچين چيزايي پيدا نميشه ؟؟؟؟
    با 4 تا باطري نيم قلم 5-6 ساعت راحت کار ميکردن
    ديگه به فکر افتادم مدار بوست بسازم يا برثينگ براي لد موندم چي کار کنم نظري نداري ؟؟؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    356

آقا محسن ارادتمند
    مشکل من با اينا اينه که حجمشون زياده
    حرارتشون هم فک کنم زياد باشه درسته ؟
    من چراغ قوه هاي حرفه اي رو که باز کردم ديدم توشون لامپي که دارن قطرش حدودن 7-8 ميل هست چرا همچين چيزايي پيدا نميشه ؟؟؟؟
    با 4 تا باطري نيم قلم 5-6 ساعت راحت کار ميکردن
    ديگه به فکر افتادم مدار بوست بسازم يا برثينگ براي لد موندم چي کار کنم نظري نداري ؟؟؟
    مخلصم. حرارت بله زياده. اگه مثلا داخل جعبه پلاستيکي باشه به ازاي هر وات بايد آلومينم کمکي 2*3 با قطر حد اقل 1 ميل به هيتسينک خودش اضافه کني. اگه هيتسينک خودش در معرض هواي آزاد( تو جعبه نباشه) نياز به هيتسينک کمکي هم نيست. همين پاور ال ايدي هاي يک وات هم قطر کمي دارن ولي همشون نياز به هيتسينک بزرگ دارن که سايز لامپ در مقابلش ناچيزه. همون لامپ 7 8 ميلي متري هم به همون اندازه هيتسينک ميخواد. تازه خود نيمه هادي که نور ميده به اندازه يه دونه شکر هم نيست :smile:
    اگه ميخواي مدار بوست بسازي ميتوني يه مقاومت باهاش متوالي ميکني و استفاده ميکني ولي درايور آماده بخري بهتره. برثينگ ديگه چيه؟ :surprised: الان مشکل کارت دقيقا چي هست؟
    سايزشون اون قدر هم که فکر ميکني بزرگ در نمياد ها! اگه جعبه آلومينيومي بگيري ميتوني هيتسينک لامپ هارو به جعبه ارتباط بدي تا حرارت دفع بشه ديگه نيازي به هيتسينک کمکي هم نيست.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2014/07/18
    30
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام دوست عزيز.
    [glow=red,2,300]راه سوم:[/glow]
    9 يا 12 عدد پاور اليدي + لنز مناسب+ هيتسينک ستاره اي+ صفحه آلومينيومي با مساحت مناسب(40 سانتي متر مربع خوبه) جهت کمک به خنک شدن لامپ ها + 3 يا چهار عدد از اين نوع درايور که هر کدوم ميتونه 3 تا رو روشن کنه
    http://iran-micro.com/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%88%D9%84%D8%AA-p-2040.html
    + جعبه مناسب جهت قرار دادن لامپ ها درون آن (نکته صفحه آلمينيومي بايد در معرض هوا باشد) + باتري(مثل همون قبلي)
    خودم راه سوم رو پيشنهاد ميدم چون ميتونيد 3(براي 9 عدد) يا 4(براي 12 عدد) مختلف براي لامپتون بذاريد. مثلا يه کليد 3 يا 4 حالته ميذاريد که حالت اول 3 عدد دوم 6 عدد و ... چهارم 12 عدد لامپ رو وشن کنه)
    حالا با توجه به هزينه و ميزان لومني که ميخوايد(رو 80 لومن بر هر 1 وات لامپ حساب باز کنيد) و سايزي که لامپ ميتونه داشته باشه انتخاب کنيد
    در مورد شارژ باتري هم ايده خاصي ندارم.ولي ميتونيد با مثلا 2 عدد دينام دوچرخه يه شارژر نسبتا مناسب بسازيد
    اين لامپ هايي که گذاشتين درايور 12 ولتي منتاسبشون گير نمياد و ولتاژ کاريشون زياده. اون 250 لومن بر وات هم دروغه . نهايتش 110 لومن بر وات باشه. در مورد هيتسينک هم زياد نگران نباشيد
    سلام اين ايده به نظرم ايده خوب و جالبيه فقط چند تا سؤال :question:اول اينكه درست كردن همچين چيزي براي من كه از الكترونيك سر در نميارم كار خودم هست يا نه؟ :question:دوم اينكه همچين چيزي كه محبت كرديد آموزشش رو به من داديد چقدر حجم اشغال ميكنه اگر محبت كنيد حدودش رو به سانت بگيد ممنون ميشم. :question:سوم هزينه ام چقدر ميشه؟ در مورد دينام هم چون با چرخ اصطحلاك پيدا ميكنه منتفي هست.
    2012/06/11
    681
    25

من با یه ال ای دی سفید یخی 3w مرغوب و لنز که روی یه هیتسینگ دراز 2.5cm*5cm چسبوندم و یه باتری لیتیومی 3.7V*2200mA اندازه یه موتورسیکلت نور میگیرم فکر کنم برای شما هم کافی باشه.اگر 200lm برات بس نیست سه تا ال ای دی رو روی یه هیت سینگ قطورتر بچسبون و به مقدار توان مصرفیت هم باتری انتخاب کن.
    میتونی هیتسینگ رو کوچیک بگیری و با زاویه ببری و اونو کاملا به دوشاخ بچسبونی و از خود دوشاش به عنوان هیتسینگ اصلی استفاده کنی.
    با این باتری گوشی و چراغ قوه رو هم میتونی شارژ کنی البته با یه مبدل ولتاژ کوچیک.
    http://aydaelectronic.com/data/images1/160.jpg
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53