اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش برنامه نویسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اموزش برنامه نویسی

سلام
    کسی هست که بتونه یک کتاب خوب بهم معرفی کنه برای اموزش برنامه نویسی c++

پاسخ : اموزش برنامه نویسی

سی با سی++ زیاد فرقی ندارن.کتاب جعفری نزاد قمی مرجع کامل برنامه نویسی سی هست که خیلی با مثال های ساده اموزش میده.
    اصلا چرا سی++ ؟چرا سی نه؟ شی گرایی به چه کارتون میاد؟

دیدگاه

من حوصله کتاب رو نداشتم اما رفتم ویدئوهای دکتر بازرگان رو از سایت مکتبخونه دانلود کردم خوب بود. مخصوصا شئی گرایی رو برای شروع خوب گفتن
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

اقای جعفر نژاد قمی سی ++

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
          اصلا چرا سی++ ؟چرا سی نه؟ شی گرایی به چه کارتون میاد؟
          oo: آقا جون هرکی دوست داری دیگه از این راهنماییا به کسی نکن oo:
          یه مثال کاربردی از شی گرایی تو الکترونیک آردوینو هست، کدش همین سی پلاس پلاس خودمونه ولی همین شی گراییش اینقدر قدرتمند و سادش کرده!
          ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

آخه C و C++ که تفاوتشون فقط توی شی گرایی نیست که برادر!
            سورس خوب توی نت برای C++آ‌تا دلت بخواد هست. اگر کتاب بخوای بخونی:
            Ditel and Ditel -1برای C++ یک کتاب سایر حجیم و جامع هست. نمیدونم چرا همه این کتاب رو پیشنهاد میکنن! ولی خوب خداییش خیلی کامل هست. من خودم چندتا فصلش رو بیشتر نخوندم!
            2- اگر کتاب زبون اصلی نمیخوای میتونی به همون کتاب آقای قمی مراجعه کنی

من خودم با کتاب خیلی حال نمیکنم و دوست دارم از توی سایت ها یاد بگیرم. برای مثال:

1- یکی از بهترین سایت های آموزش C++آ‌ سایت http://www.cplusplus.com/ هست. خیلی خوب توضیح داده.
            2- اگر دوست داری ویدو ببینی سایت زیر رو من شدیدا پیشنهاد میکنم:
            https://buckysroom.org/videos.php?cat=16
            البته کل ویدو ها توی یوتیوب پ شدن ولی خو خدا رو شکر دیگه یوتیوب فیلتر نیست ( حداقل تا الان که من دارم پست میزارم). طرف هم خیلی آدم باحالی هست و خوب آموزش میده.
            3- این سری ویدو ها رو آقای دکتر بازرگان زحمتشون رو کشیدن و بسیار تا بسیار عالی هم درس میدن:
            http://maktabkhooneh.org/course?course=bazargan466
            ویدو ها توی سایت مکتب خونه پ شدن.

اینها فقط برای شروع خوب هستن. همه میدونن که برای یادگیری یک زبون برنامه نویسی باید پروژه انجام بدی و موهای سرت رو دونه دونه بکنی :angry: تا بفهمی چی به چی هست!
            بنابراین وقتی که یکم یاد گرفتی شروع به انجام دادن پروژه کن. اگر میتونی برو یک جا کار کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
              oo: آقا جون هرکی دوست داری دیگه از این راهنماییا به کسی نکن oo:
              اقا اگه با دقت بیشتری نظر منو بخونی میبینی که من فقط سوال پرسیدم :agree: .
              زبان C کمی از C++ سطح پایینآ‌تره و به اسمبلی نزدیکآ‌تر در صورتی که زبان C++ کمی به زبانآ‌های سطح بالاتر نزدیکه. زبان C برای نوشتن کدهایی استفاده میآ‌شه که بسیار نزدیک به زبان ماشین هست و بهینهآ‌سازی دقیق و زیادی لازم داره.
              خودم باز هم سی رو ترجیح میدم چون برای من که نهایت AVR کار میکنم کفایت میکته.نمیدونم دیگه شماها چیکار میکنید :whistling .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X