اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت ایجاد نویز توسط باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت ایجاد نویز توسط باتری

سلام دوستان
    یه مدار دو طبقه امیتر مشترک با گین 3000 بستم ولتاژ ورودی ام هم 20 هست و برای بافر بلندگو 8 اهم از یه lm 386L استفاده کردم
    اما یه چیز خیلی عجیبه برام :eek:

وقتی از یه منبع تغذیه ترانسفورماتوری استفاده میکنم صدا شامل وز وز خیلی خیلی ضعیفه منتها وقتی این مدار رو به دوتا باطری کتابی وصل می کنم مدار با صدای تق و توق و خش خش زیادی همراهه طوری که حتی صدای تقویت شده هم شنیده نمیشه! برام سواله چرا با باتری نویز دارم ولی با منبع نه ؛ از طرفی هم جریان کشیده شده از منبعم 30 میلی آمپره
    :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
    خیلی ممنونم
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : علت ایجاد نویز توسط باتری

سلام
    شاید باطری هاتون قادر به تامین جریان نباشند ! آیا هنگام استفاده از باطری بازهم خازن های ورودی در مدار هستند ؟

دیدگاه

تق تق مدار بدلیل به نوسان در اومدن مدار هست اینو با اسیلوسکوپ میتونی ببینی.برای پایداری باید حتما از فیدبک منفی استفاده کنید.
      البته منم این اتفاق برام افتاده و واقعا جای سواله چرا این اتفاق برای منبع ترانسفورمری نمیافته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m e h r d a d
        سلام
        شاید باطری هاتون قادر به تامین جریان نباشند ! آیا هنگام استفاده از باطری بازهم خازن های ورودی در مدار هستند ؟
        اگه منظورتون خازنه کوپلاژه در ورودی میکروفون هست که بله هست ولی اگه منظورتون خازن حذف ریپل هست که خیر اون خازن مستقیما توی ورودی منبع تغذیه هست و با جدا شدن منبع تغذیه....
        اتفاقا این موضوع هم به ذهن خودم رسید برای همین دو تا باتری رو باهم موازی کردم یه مقداری اختلال کم شد ولی همچنان به قوت خودش باقیه...
        از طرفی من وقتی یه باتری رو اتصال کوتاه میکنم نزدیک 180 میلی آمپر جریان میده در حالی که کل تغذیه مدار 30 میلی آمپره...

نوشته اصلی توسط ی نفر
        تق تق مدار بدلیل به نوسان در اومدن مدار هست اینو با اسیلوسکوپ میتونی ببینی.برای پایداری باید حتما از فیدبک منفی استفاده کنید.
        البته منم این اتفاق برام افتاده و واقعا جای سواله چرا این اتفاق برای منبع ترانسفورمری نمیافته.
        oo: :eek:
        خوب اگه جایی نوسان غیر عادی داشته باشه پس چرا با ترانس نداره :|
        شما برای رفع این مشکل چیکار کردی؟؟ من خودم به شخصه فکر میکنم مشکل از نوع پ امپ باشه دیتاشیتش هم خوندم ولی مشکلی نداره....

دیدگاه

اگه منظورتون خازنه کوپلاژه در ورودی میکروفون هست که بله هست ولی اگه منظورتون خازن حذف ریپل هست که خیر اون خازن مستقیما توی ورودی منبع تغذیه هست و با جدا شدن منبع تغذیه....
          اتفاقا این موضوع هم به ذهن خودم رسید برای همین دو تا باتری رو باهم موازی کردم یه مقداری اختلال کم شد ولی همچنان به قوت خودش باقیه...
          از طرفی من وقتی یه باتری رو اتصال کوتاه میکنم نزدیک 180 میلی آمپر جریان میده در حالی که کل تغذیه مدار 30 میلی آمپره...
          بله . منظورم خازن حذف ریپل هستش چون فکر کردم شاید مدارتون جریان لحظه ای خیلی کوتاه میکشه و با آمپر متر نتونستید اندازه بگیرید . راستی از باطری نو استفاده کردید ؟ چون من الان یه باطری مصرف شده رو اتصال کوتاه کردم جریانش بیشتر بود !

دیدگاه

نه باطری هام زیاد نو نیست معمولا برای تغذیه اپ امپ استفاده میکنم فکر کنم کمتر از ده ساعت میلی آمپر ازش مصرف کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X