اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد اموزشی ایا میشه از تبلت استفاده کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد اموزشی ایا میشه از تبلت استفاده کرد

سلام

در این این فکر بدوم که به جای خرید برد های اموشی Arm از تبلت استفاده کرد تازه ال سی دی هم داره
    روی دوتا تبلت دیدم که cpu allwinner بوده یکی a20 اون یکی a13 که دیتاشیت هاشون بود روی تبلت رم اینا هم هست

ایا میشه از اینا استفاده کرد ؟
    2.قراره با برد های اموزشی که سیستم عامل بوت می کنن چیزی رو کنترول کرد با برنامه ای که روی سیستم عامل نصب میشه ؟

پاسخ : برد اموزشی ایا میشه از تبلت استفاده کرد

نوشته اصلی توسط erfan m
    سلام

در این این فکر بدوم که به جای خرید برد های اموشی Arm از تبلت استفاده کرد تازه ال سی دی هم داره
    روی دوتا تبلت دیدم که cpu allwinner بوده یکی a20 اون یکی a13 که دیتاشیت هاشون بود روی تبلت رم اینا هم هست

ایا میشه از اینا استفاده کرد ؟
    2.قراره با برد های اموزشی که سیستم عامل بوت می کنن چیزی رو کنترول کرد با برنامه ای که روی سیستم عامل نصب میشه ؟
    باسلام
    برای بازی مثلا انگری برد مشکلی نداره
    ولی اگر می خواهید مثلا i/o داشته باشی 4-5 تا usb و اترنت وپورت کام از همه مهمتر نقشه و مدارک فنی واقعی
    که بخواهید در محیط صنعتی استفاده بشه تبلت مناسب نیست
    برد های فروشگاه tiny 4412 and tiny 210
    مناسب این کار هستند :nice:

دیدگاه

می خوام از Raspberry pi بخرم چند روز دیگه
      میشه یکمی از جزییات بگید مثلا سیستم عامل چه ربطی به I/0 داره ؟ برنامه ای برای سیتم عامل می نویسیم که که بتونه I/O رو کنترول کرد ؟ میشه خوب با تبلت هم از طریق بلوتوس و شبکه های بیسیم دیگه استفاده کرد ؟

دیدگاه

من شخصا Raspberry pi رو بدلیل سیستم پایینش و همچنین عدم ساپورت سیستم عامل اندروید تایید نمی کنم. نیاز شما از بردهای آرم 11 دقیقا چه چیزی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
          من شخصا Raspberry pi رو بدلیل سیستم پایینش و همچنین عدم ساپورت سیستم عامل اندروید تایید نمی کنم. نیاز شما از بردهای آرم 11 دقیقا چه چیزی هست؟
          یاد گیری ARM
          من بیشتر از 250 ندارم اگه یه برد دست دوم باشه خوبه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
            یاد گیری ARM
            کلا چیز دست دوم خریدنش اشتباهه. بهترین آرم 11 تو این رنج قیمت کوبی 1 هست. با تبلت هم میتونید همین کار هارو انجام بدین پردازنده a13 شرکت allwinner تو این رنج قیمت هستن فرقی هم نمیکنه که مارک تبلت چی باشه فقط اگه بخواین روی سیستم عامل اندرویدش کار کنید کلا باید قید سریال UART رو بزنین من برای a13 خیلی تلاش کردم با هرچی که فکرشو بکنید، نشد. اما اگه بخواین روش سیستم عامل لینوکس نصب کنید از همه امکاناتش میتونین استفاده کنید و از طرفی چون همه مدارات a13 شبیه هم هستن و شرکتی به اسم اولیمکس هست که نمونه این برد هارو تحت عنوان OLinuXino زده و استفاده و کدها و فروم هاش رایگانه میتونید با استفاده از فایل هایی که رو سایتش قرار داده سیستم عامل لینوکس دبیان رو روی تبلت نصب کنید و فکر کنید که یکی از بردهای a13 اولیمکس رو خریداری کردین و از منوال های اون برای تبلت خودتون استفاده کنین. این لینک برد a13 اولیمکس هست.
            https://www.olimex.com/Products/OLin...ource-hardware

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
              یاد گیری ARM
              باسلام
              ربطی به قیمتی که میگید نداره پیشنهاد می کنم با برد arm 7
              شروع کنید چون ساده تر هست ونکات مشترک با arm های بالا تر داره و اصولی تر هست که پله پله بالا بیایید
              :applause:

دیدگاه

این که یه پردازنده می تونه چه سیستم عامل هایی بوت کنه به چیزی بستگی داره ؟
                بعد برای اینکه مثلا لینوکس روی a13 بوت بشه باید تغییرات روی سیتم عامل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                  این که یه پردازنده می تونه چه سیستم عامل هایی بوت کنه به چیزی بستگی داره ؟
                  بعد برای اینکه مثلا لینوکس روی a13 بوت بشه باید تغییرات روی سیتم عامل بشه
                  برای هر پردازنده شرکت سازندش میاد یه سری سیستم عامل و کرنل در اختیار میزاره مثلا در مورد شرکت allwinner اومده کرنل های لینوکس رو برای پردازندش قرار داده تا استفاده کننده بتونه بر اساس خواستش اونو روی سخت افزارش بیلد کنه .
                  لینوکس خودش میشه سیستم عاملتون.

دیدگاه

cpu intel atom جزو Arm به حساب نمی اد دیگه ؟

بعد میشه با arm11 یه برنامه C نوشت که یه i/o رو کنترول کنه سیستم عاملی در کار نباشه ؟
                    برای بوت سیستم عامل (لینوکس) روی avr چه چیز هایی نیاز داره ؟
                    یه تبلت دیگه هست که cpu rockchip هست که دیتاشیتش پیدا نکردم از روی mmc بوت میشد حافظه نند فلش نداشت یه حافظه دیگه 2mb داره بعد توش که رم دیگه ای میزاری اول یه لوگو میاد بعد یه پیام عدم دسترسی به سیتم عامل میاد اینو چکارش میشه کرد ؟ همون صحفه لوگو که میاد باید توی یه حافظه ای باشه دیگه برنامه c نوشته شده یا برنامه ای که روی اون حافظه دیگه که کنار cpu هست اول اونو میخونه ؟

برد های اموزش اولیمکس هست ؟ کجا ؟ چه بردهای دیگه ای پیدا میشه ؟

دیدگاه

بله سری های atom دارای معماری آرم هستند نشونش هم اینه که جدیدا داره باهاش تبلت های اندرویدی و ویندوزفونی تولید میشه.
                      وقتی ما بخوایم بریم سراغ اینکه فقط I/O کنترل کنیم یا چیزای شبیه به این دلیلی نداره بریم سراغ پردازنده های سطح بالای گیگاهرتزی. فکر نمیکنم بشه از اینا بدون استفاده از اپلیکیشن یا سیستم عامل استفاده کرد یا حداقل من چنین چیزی ندیدم.
                      AVR ؟ اصلا فکرشو نکن. اون یه LCD بخواد راه بندازه دیگه کار دیگه ای نمیشه باهاش کرد چه برسه به سیستم عامل. شاید AVR32 هارو بشه که من راجع بش اطلاعات زیادی ندارم.
                      Rockchip هم یه نوع دیگه آرم 11 هست که یه پله از allwinner بالاتر و دارای کیفت بهتریه ولی شرکت های معتبر از این هم استفاده نمی کنند و مانند allwinner بیشتر در تبلت های چینی ازش استفاده میشه با این تفاوت که یکمی گرون تره. من تابحال همچین چیزی ندیدم. احتمال میدم که این تبلت شما دارای پردازنده ی RK3066 یا RK3188 باشه کلا واسه این قبیل مدارها 3 نوع حافظه وجود داره. یکی حافظه داخلی CPU به نام cach که در مورد این cpu ها فکر نکم وجود داشته باشه یکی حافظه SDRAM که فقط توسط CPU قابل استفادس. و دیگری حافظه فلش که سیستم عامل روش ریخته میشه و بقیش آزاد برای استفاده کاربر هست این 2mb احتمالا مقدار همون نند فلشه. اگر من باشم اون نند فلش رو باز میکنم و یه نندفلش با حافظه بیشتر جاش میزاشتم تا سیستم عاملم رو روی اون بریزم. اون لوگو مربوط به هیچ برنامه نویسی ای نمیشه یه سری فایل هست در کرنل اندروید در فولدری به اسم bootanimation در فایل system.img که داخل رام اندروید قرار گرفته.
                      بردهای اولیمکس رو من تو ایران ندیدم تابحال. فقط گفتم اگر میخواید با بردهای تبلت کار کنید انجمن ها و فایل های آموزشی اولیمکس میتونه کمکتون کنه.
                      بردهای زیادی پیدا میشه فراوونه با پردازنده های مختلف. اگر واقعا قصد خرید یکی ازین برد ها رو دارین من بردهایی با پردازنده Exynos رو پیشنهاد میکنم
                      اگر هم فقط قصد کنترل I/O با زبون C رو دارید پیشنهاد نمیکنم اصلا سمت ARM11 برید. با بردهای ARM7 مثل STM32F103 یا LPC17xx ها کار کنید بهتره. اینها بعضا سیستم عاملی تحت عنوان سیستم عامل بلادرنگ هم نصب میشه.

دیدگاه

فعلا با AT91SAM7S64 کار میکنم تا 20 خیلی بیشتر می تونم هزینه کنم .
                        بهترین بردی که می تونم بخرم چیه Tiny4412 یا .. ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
                          بله سری های atom دارای معماری آرم هستند نشونش هم اینه که جدیدا داره باهاش تبلت های اندرویدی و ویندوزفونی تولید میشه....
                          باسلام
                          دوست عزیز این اصلاح رو بفرمایید که چیپ ATOM دارای معماری ARM نیست
                          .
                          اینکه تبلت باشه با چیپ ATOM به معنی این نیست که معماری ARM داره
                          شرکت اینتل محصولی تولید کرد به نام ultra-low-voltage IA-32
                          یا همان atom با تکنولوژی 45 nm که داخل نت بوک ها و تبلت ها و بصورت کلی سیستم های Embedded
                          کار برد داشت بدلیل توان تلفاتی کم.
                          در سیستم های MIDs کار برد زیادی داشته.
                          و معماری atom بر اساس معماری بونل ساخته شده. نه ARM
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Bonnell...rchitecture%29
                          و در حال حاظر atom تو سیستم های سرور خیلی کار برد داره
                          و تکنولوژی ساخت خودش رو اینتل به 22 nm تقییر داده با نام
                          Avoton
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Silvermont

بنده موندم شما این چیزارو چطور نتیجه گیری کردی یهو که atom همون تکنولوژی ARM هست
                          :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                            فعلا با AT91SAM7S64 کار میکنم تا 20 خیلی بیشتر می تونم هزینه کنم .
                            بهترین بردی که می تونم بخرم چیه Tiny4412 یا .. ؟
                            دقیقا این بهترین بردیه که میتونین تهیه کنین. این برد پردازندش همون پردازنده گوشی samsung galaxy s3 یعنی Exynos 4412 هست که یکی از بهترین پردازنده های ساخت کمپانی سامسونگه. فقط دقت کنید که این برد دو مدل داره یکی SDK 1312 و دیگری SDK 1308 مدل 1312 مدل advanced هست و امکانات اضافه تری داره نشونش اینه که روی برد اصلیش دوتا کانکتور RS232 آبی رنگ داره.
                            اگه LCD نیاز ندارید میتونید این بردها رو از کویر تهیه کنید.
                            NanoPC-T1
                            mixtile
                            این ها هم دارای همون پردازندن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                              باسلام
                              دوست عزیز این اصلاح رو بفرمایید که چیپ ATOM دارای معماری ARM نیست
                              .
                              اینکه تبلت باشه با چیپ ATOM به معنی این نیست که معماری ARM داره
                              شرکت اینتل محصولی تولید کرد به نام ultra-low-voltage IA-32
                              یا همان atom با تکنولوژی 45 nm که داخل نت بوک ها و تبلت ها و بصورت کلی سیستم های Embedded
                              کار برد داشت بدلیل توان تلفاتی کم.
                              در سیستم های MIDs کار برد زیادی داشته.
                              و معماری atom بر اساس معماری بونل ساخته شده. نه ARM
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Bonnell...rchitecture%29
                              و در حال حاظر atom تو سیستم های سرور خیلی کار برد داره
                              و تکنولوژی ساخت خودش رو اینتل به 22 nm تقییر داده با نام
                              Avoton
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Silvermont

بنده موندم شما این چیزارو چطور نتیجه گیری کردی یهو که atom همون تکنولوژی ARM هست
                              :eek:
                              درسته حق با شماست من مطلبی رو جایی خونده بودم که میگفت معماریش شبیه به معماری آرم هست
                              Embedded processors based on the ARM version 7 instruction set architecture (such as Nvidia's Tegra 3 series, TI's 4 series and Freescale's i.MX51 based on the Cortex-A8 core, or the Qualcomm Snapdragon and Marvell Armada 500/600 based on custom ARMv7 implementations) offer similar performance to the low end Atom chipsets

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X