ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2014/06/18
    675
    52

کمک مشخصات اين باطري

سلام من اين باطري رو تو يه چراغ قوه پيدا کردم که شارژ نداره يه چيزايي به چيني رو نوشته که نمي دونم چيه ، حلا عکسشو مي ذارم هر کي مي دونه بهم ولتاژ و آمپرشو بگه لطفا.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/05/31
    کلستان
    94
    0

پاسخ : کمک مشخصات اين باطري

باتری شارژ داره یا نه؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    373

اينا باتري هاي 4 ولت sealed lead acid يا به قول معروف سربي هستند که دو نوع داره يکي 700mah و يه نوعش 1400mah هست. اگه يه خط کش کنارش بذاري بهت ميگم کدوم نوعه
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2013/12/22
    تهران
    1,669
    47

يادتون باشه اينجور باتريارو اتصال کوتاه نکنيد! احتمال منفجر شدنش 99.99 درصده!
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ*گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    [size=14pt]

[/size]

2014/06/18
    675
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    اينا باتري هاي 4 ولت sealed lead acid يا به قول معروف سربي هستند که دو نوع داره يکي 700mah و يه نوعش 1400mah هست. اگه يه خط کش کنارش بذاري بهت ميگم کدوم نوعه
    با تشکر اين باطري ارتفاعش 6.5 سانتي متر ، عرض حدود 2 سانتي متر و طول حدود 3.5 سانتي متر هستش بعد 2 سوال داشتم که روي در اين باطري 2 سوراخه که باز ميشه بايد داخل اونها همون اسيد باطري ماشين بريزي؟
    دوم چجوري ميشه اينهارو شارژ کرد؟

2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    373

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
    با تشکر اين باطري ارتفاعش 6.5 سانتي متر ، عرض حدود 2 سانتي متر و طول حدود 3.5 سانتي متر هستش بعد 2 سوال داشتم که روي در اين باطري 2 سوراخه که باز ميشه بايد داخل اونها همون اسيد باطري ماشين بريزي؟
    دوم چجوري ميشه اينهارو شارژ کرد؟
    اين مدل 700 ميلي آمپرساعته. اگه خرابه بله اسيد بريزي به احتمال ضعيف درست ميشه. اين مدل باتريا به دليل متصل بودن به شارژر هاي بي کيفيت بد جور خراب ميشن. ميتونيد مثلا با منبع 4.8 ولت سري شده با يه مقاومت 2.2 يا اهم شارژش کنيد. نشونه پر شدنش هم کاهش قابل ملاحظه جريان هست(ميتونيد با اندازه گيري ولتاژ دو سر مقاومت اين کارو بکنيد)
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2014/06/18
    675
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    اين مدل 700 ميلي آمپرساعته. اگه خرابه بله اسيد بريزي به احتمال ضعيف درست ميشه. اين مدل باتريا به دليل متصل بودن به شارژر هاي بي کيفيت بد جور خراب ميشن. ميتونيد مثلا با منبع 4.8 ولت سري شده با يه مقاومت 2.2 يا اهم شارژش کنيد. نشونه پر شدنش هم کاهش قابل ملاحظه جريان هست(ميتونيد با اندازه گيري ولتاژ دو سر مقاومت اين کارو بکنيد)
    ببخشيد من باطري رو با يه ال اي دي 3 ولت که حدود 300 اهم مقاومت داشت رو سري کردم و برق منبه هم 4.5 ولته . اينجوري خوبه يا برق رو بيشتر کنم؟ و يه سوال ديگه شما گفتيد نشوني پر شدنش کاهش جريانه ، يعني اگه ال اي ديه هنگام شارژشدن خاموش شد يعني باطري پر شده درسته؟

2013/03/18
    babol
    1,387
    654

دوسته عزیز باتری خشک اگه 3 ماه شارژ نشه ، دیگه خراب شده ، و نمیتونه شارژ و نگه داره .
    این باتری شما هم یه نوع باتری خشک هست.
    چند وقت ازش استفاه نکردید؟
    تازه ولتاژ اونو با مولتی متر بگیر ببین چنده ،
    برای شارژ کردنه این نوع باتری ، که دوستمون گفتند این باتری یه باتری 4 ولتی هست ، باید شما 5.4 ولت بهش ولتاژ بدید ،و شارژ کامل این باتری باید دورو بره 4.5(حتی بیشتر) ولت رسیده باشه.
    اگه کمتر از 5.4 ولت بهش بدید ، تمام سلول های باتری شارز نمیشه . و اگه بیشتر از 5.4 بدید سلول هاش آسیب میبینه و از بین میره و نمیتونه شارز تو خودش نگه داره.

در ضمن همانطور که گفتم این باتری ها باید (بستگی به نوع نمودار سازنده) باید هر دوماه یکبار شارژ بشه تا بتونه سالم بمون.
    یعنی شما اگه بخاید یه کنار به مدت طولانی نگهش دارید ، باید اول شارژ کامل و بعدا هر 2 ماه یبار شارژش کنید.

در ضمن شما برای داشتن ولتاز 5.4 ولت میتونید یه منبع تغذیه 6 ولتی ردیف کنید (حالا با رگولتور یا هرچی دیگه که رسوندیش به 6 ولت) بعد بیای با دیود های یکسو کننده اونو برسونی به 5.4 ولت.
    که اگه یه دیود بزاری ولتاژش میرسه به 5.3 که حله مشکلت.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2014/06/18
    675
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinam1370
    دوسته عزيز باتري خشک اگه 3 ماه شارژ نشه ، ديگه خراب شده ، و نميتونه شارژ و نگه داره .
    اين باتري شما هم يه نوع باتري خشک هست.
    چند وقت ازش استفاه نکرديد؟
    تازه ولتاژ اونو با مولتي متر بگير ببين چنده ،
    براي شارژ کردنه اين نوع باتري ، که دوستمون گفتند اين باتري يه باتري 4 ولتي هست ، بايد شما 5.4 ولت بهش ولتاژ بديد ،و شارژ کامل اين باتري بايد دورو بره 4.5(حتي بيشتر) ولت رسيده باشه.
    اگه کمتر از 5.4 ولت بهش بديد ، تمام سلول هاي باتري شارز نميشه . و اگه بيشتر از 5.4 بديد سلول هاش آسيب ميبينه و از بين ميره و نميتونه شارز تو خودش نگه داره.

در ضمن همانطور که گفتم اين باتري ها بايد (بستگي به نوع نمودار سازنده) بايد هر دوماه يکبار شارژ بشه تا بتونه سالم بمون.
    يعني شما اگه بخايد يه کنار به مدت طولاني نگهش داريد ، بايد اول شارژ کامل و بعدا هر 2 ماه يبار شارژش کنيد.

در ضمن شما براي داشتن ولتاز 5.4 ولت ميتونيد يه منبع تغذيه 6 ولتي رديف کنيد (حالا با رگولتور يا هرچي ديگه که رسونديش به 6 ولت) بعد بياي با ديود هاي يکسو کننده اونو برسوني به 5.4 ولت.
    که اگه يه ديود بزاري ولتاژش ميرسه به 5.3 که حله مشکلت.

موفق باشيد.
    سلام ببخشيد بدون هيچ مقاومتي ؟ اگه بخوام ولتاژ 6 رو به 5.4 برسونم بايد دقيقا با ديود ها چه کار کنم ميشه با يه led سري کنم با با هر چيز ديگه مثل مقاومت اخه آقا محسن محمد شاهي گفت 4.8 ولت با يه مقاومت 2 اهم

2013/03/18
    babol
    1,387
    654

آقا محسن عزیز ما هستند.

علاوه بر توضیحات بالا یه چیز مهمه و جا گزاشتم و اون اینه که ، شما باید برای شارژ باتری 0.1 آمپر کل جریان و بهش بدید برای شارژ .
    مثلا برای باتری 6 ولت 1.2 آمپر ساعت ، شما باید تقریبا 120 میلی آمپر جریان بدید برای شارژ کردنش.

ببینید دیود اگه بره تو مدار و جریان ازش بگزره ، و جنسش هم ژرمانیوم باشه ، 0.7 ولت از ولتاژ کم میشه ، مثلا اگه شما بیاید شارژر 6 ولتی رو با یه دیود 1N4007 سری کنید ، ولتاژی که دوسر باتری میاوفته میشه
    کد:
    6 - 0.7 = 5.3 v
    پس به این صورت اومدید ولتاژ مورد نیاز رو به باتری دادید.

من خودم برای یه طرحی رو باتری خشک تحقیق کردم ، و این نتیجش شد ، تازه یه تاپیک زده بودم برای شارژ باتری خشک کا مل خیلی وقت پیش بود ، ولی گشتم پیداش نکردم ، تو بخش مفاهیم پایه الکترونیک بود .
    و برای اطلاعات بیشتر من آدرس یه نمونه از این باتری 6 ولتی رو برات میزارم برو مطالعه کن که یه باتری خشک چجوریه بفرما :

در ضمن باید حتما بدونی باتریت چند میلی آمپر ساعتی هست.تا بدونی چه شارژری بهش بزنی.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12