اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک مشخصات این باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک مشخصات این باطری

سلام من این باطری رو تو یه چراغ قوه پیدا کردم که شارژ نداره یه چیزایی به چینی رو نوشته که نمی دونم چیه ، حلا عکسشو می ذارم هر کی می دونه بهم ولتاژ و آمپرشو بگه لطفا.
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : کمک مشخصات این باطری

باتری شارژ داره یا نه؟

دیدگاه

اینا باتری های 4 ولت sealed lead acid یا به قول معروف سربی هستند که دو نوع داره یکی 700mah و یه نوعش 1400mah هست. اگه یه خط کش کنارش بذاری بهت میگم کدوم نوعه
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

یادتون باشه اینجور باتریارو اتصال کوتاه نکنید! احتمال منفجر شدنش 99.99 درصده!
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
          اینا باتری های 4 ولت sealed lead acid یا به قول معروف سربی هستند که دو نوع داره یکی 700mah و یه نوعش 1400mah هست. اگه یه خط کش کنارش بذاری بهت میگم کدوم نوعه
          با تشکر این باطری ارتفاعش 6.5 سانتی متر ، عرض حدود 2 سانتی متر و طول حدود 3.5 سانتی متر هستش بعد 2 سوال داشتم که روی در این باطری 2 سوراخه که باز میشه باید داخل اونها همون اسید باطری ماشین بریزی؟
          دوم چجوری میشه اینهارو شارژ کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
            با تشکر این باطری ارتفاعش 6.5 سانتی متر ، عرض حدود 2 سانتی متر و طول حدود 3.5 سانتی متر هستش بعد 2 سوال داشتم که روی در این باطری 2 سوراخه که باز میشه باید داخل اونها همون اسید باطری ماشین بریزی؟
            دوم چجوری میشه اینهارو شارژ کرد؟
            این مدل 700 میلی آمپرساعته. اگه خرابه بله اسید بریزی به احتمال ضعیف درست میشه. این مدل باتریا به دلیل متصل بودن به شارژر های بی کیفیت بد جور خراب میشن. میتونید مثلا با منبع 4.8 ولت سری شده با یه مقاومت 2.2 یا اهم شارژش کنید. نشونه پر شدنش هم کاهش قابل ملاحظه جریان هست(میتونید با اندازه گیری ولتاژ دو سر مقاومت این کارو بکنید)
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
              این مدل 700 میلی آمپرساعته. اگه خرابه بله اسید بریزی به احتمال ضعیف درست میشه. این مدل باتریا به دلیل متصل بودن به شارژر های بی کیفیت بد جور خراب میشن. میتونید مثلا با منبع 4.8 ولت سری شده با یه مقاومت 2.2 یا اهم شارژش کنید. نشونه پر شدنش هم کاهش قابل ملاحظه جریان هست(میتونید با اندازه گیری ولتاژ دو سر مقاومت این کارو بکنید)
              ببخشید من باطری رو با یه ال ای دی 3 ولت که حدود 300 اهم مقاومت داشت رو سری کردم و برق منبه هم 4.5 ولته . اینجوری خوبه یا برق رو بیشتر کنم؟ و یه سوال دیگه شما گفتید نشونی پر شدنش کاهش جریانه ، یعنی اگه ال ای دیه هنگام شارژشدن خاموش شد یعنی باطری پر شده درسته؟

دیدگاه

دوسته عزیز باتری خشک اگه 3 ماه شارژ نشه ، دیگه خراب شده ، و نمیتونه شارژ و نگه داره .
                این باتری شما هم یه نوع باتری خشک هست.
                چند وقت ازش استفاه نکردید؟
                تازه ولتاژ اونو با مولتی متر بگیر ببین چنده ،
                برای شارژ کردنه این نوع باتری ، که دوستمون گفتند این باتری یه باتری 4 ولتی هست ، باید شما 5.4 ولت بهش ولتاژ بدید ،و شارژ کامل این باتری باید دورو بره 4.5(حتی بیشتر) ولت رسیده باشه.
                اگه کمتر از 5.4 ولت بهش بدید ، تمام سلول های باتری شارز نمیشه . و اگه بیشتر از 5.4 بدید سلول هاش آسیب میبینه و از بین میره و نمیتونه شارز تو خودش نگه داره.

در ضمن همانطور که گفتم این باتری ها باید (بستگی به نوع نمودار سازنده) باید هر دوماه یکبار شارژ بشه تا بتونه سالم بمون.
                یعنی شما اگه بخاید یه کنار به مدت طولانی نگهش دارید ، باید اول شارژ کامل و بعدا هر 2 ماه یبار شارژش کنید.

در ضمن شما برای داشتن ولتاز 5.4 ولت میتونید یه منبع تغذیه 6 ولتی ردیف کنید (حالا با رگولتور یا هرچی دیگه که رسوندیش به 6 ولت) بعد بیای با دیود های یکسو کننده اونو برسونی به 5.4 ولت.
                که اگه یه دیود بزاری ولتاژش میرسه به 5.3 که حله مشکلت.

موفق باشید.
                به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                  دوسته عزیز باتری خشک اگه 3 ماه شارژ نشه ، دیگه خراب شده ، و نمیتونه شارژ و نگه داره .
                  این باتری شما هم یه نوع باتری خشک هست.
                  چند وقت ازش استفاه نکردید؟
                  تازه ولتاژ اونو با مولتی متر بگیر ببین چنده ،
                  برای شارژ کردنه این نوع باتری ، که دوستمون گفتند این باتری یه باتری 4 ولتی هست ، باید شما 5.4 ولت بهش ولتاژ بدید ،و شارژ کامل این باتری باید دورو بره 4.5(حتی بیشتر) ولت رسیده باشه.
                  اگه کمتر از 5.4 ولت بهش بدید ، تمام سلول های باتری شارز نمیشه . و اگه بیشتر از 5.4 بدید سلول هاش آسیب میبینه و از بین میره و نمیتونه شارز تو خودش نگه داره.

در ضمن همانطور که گفتم این باتری ها باید (بستگی به نوع نمودار سازنده) باید هر دوماه یکبار شارژ بشه تا بتونه سالم بمون.
                  یعنی شما اگه بخاید یه کنار به مدت طولانی نگهش دارید ، باید اول شارژ کامل و بعدا هر 2 ماه یبار شارژش کنید.

در ضمن شما برای داشتن ولتاز 5.4 ولت میتونید یه منبع تغذیه 6 ولتی ردیف کنید (حالا با رگولتور یا هرچی دیگه که رسوندیش به 6 ولت) بعد بیای با دیود های یکسو کننده اونو برسونی به 5.4 ولت.
                  که اگه یه دیود بزاری ولتاژش میرسه به 5.3 که حله مشکلت.

موفق باشید.
                  سلام ببخشید بدون هیچ مقاومتی ؟ اگه بخوام ولتاژ 6 رو به 5.4 برسونم باید دقیقا با دیود ها چه کار کنم میشه با یه led سری کنم با با هر چیز دیگه مثل مقاومت اخه آقا محسن محمد شاهی گفت 4.8 ولت با یه مقاومت 2 اهم

دیدگاه

آقا محسن عزیز ما هستند.

علاوه بر توضیحات بالا یه چیز مهمه و جا گزاشتم و اون اینه که ، شما باید برای شارژ باتری 0.1 آمپر کل جریان و بهش بدید برای شارژ .
                    مثلا برای باتری 6 ولت 1.2 آمپر ساعت ، شما باید تقریبا 120 میلی آمپر جریان بدید برای شارژ کردنش.

ببینید دیود اگه بره تو مدار و جریان ازش بگزره ، و جنسش هم ژرمانیوم باشه ، 0.7 ولت از ولتاژ کم میشه ، مثلا اگه شما بیاید شارژر 6 ولتی رو با یه دیود 1N4007 سری کنید ، ولتاژی که دوسر باتری میاوفته میشه
                    کد:
                    6 - 0.7 = 5.3 v
                    پس به این صورت اومدید ولتاژ مورد نیاز رو به باتری دادید.

من خودم برای یه طرحی رو باتری خشک تحقیق کردم ، و این نتیجش شد ، تازه یه تاپیک زده بودم برای شارژ باتری خشک کا مل خیلی وقت پیش بود ، ولی گشتم پیداش نکردم ، تو بخش مفاهیم پایه الکترونیک بود .
                    و برای اطلاعات بیشتر من آدرس یه نمونه از این باتری 6 ولتی رو برات میزارم برو مطالعه کن که یه باتری خشک چجوریه بفرما :
                    http://voltamax.ir/sealed-lead-acid-...volts-sla.html

در ضمن باید حتما بدونی باتریت چند میلی آمپر ساعتی هست.تا بدونی چه شارژری بهش بزنی.

موفق باشید.
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                      آقا محسن عزیز ما هستند.

علاوه بر توضیحات بالا یه چیز مهمه و جا گزاشتم و اون اینه که ، شما باید برای شارژ باتری 0.1 آمپر کل جریان و بهش بدید برای شارژ .
                      مثلا برای باتری 6 ولت 1.2 آمپر ساعت ، شما باید تقریبا 120 میلی آمپر جریان بدید برای شارژ کردنش.

ببینید دیود اگه بره تو مدار و جریان ازش بگزره ، و جنسش هم ژرمانیوم باشه ، 0.7 ولت از ولتاژ کم میشه ، مثلا اگه شما بیاید شارژر 6 ولتی رو با یه دیود 1N4007 سری کنید ، ولتاژی که دوسر باتری میاوفته میشه
                      کد:
                      6 - 0.7 = 5.3 v
                      پس به این صورت اومدید ولتاژ مورد نیاز رو به باتری دادید.

من خودم برای یه طرحی رو باتری خشک تحقیق کردم ، و این نتیجش شد ، تازه یه تاپیک زده بودم برای شارژ باتری خشک کا مل خیلی وقت پیش بود ، ولی گشتم پیداش نکردم ، تو بخش مفاهیم پایه الکترونیک بود .
                      و برای اطلاعات بیشتر من آدرس یه نمونه از این باتری 6 ولتی رو برات میزارم برو مطالعه کن که یه باتری خشک چجوریه بفرما :
                      http://voltamax.ir/sealed-lead-acid-...volts-sla.html

در ضمن باید حتما بدونی باتریت چند میلی آمپر ساعتی هست.تا بدونی چه شارژری بهش بزنی.

موفق باشید.
                      ببخشید من منبع تغذیم 3 آمپری هست. ولناژش هم متغیره یعنی دقیق می تونم 5.4 ولت رو بهش بدم ولی مشکل من تو آمپرش هست. یعنی باتری من که 700 میلی آمپر هست طبق گفته شما باید 70 میلی آمپر بهش بدم . حالا من چکار کنم که 70 میلی آمپر بهش بدم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                        ببخشید من منبع تغذیم 3 آمپری هست. ولناژش هم متغیره یعنی دقیق می تونم 5.4 ولت رو بهش بدم ولی مشکل من تو آمپرش هست. یعنی باتری من که 700 میلی آمپر هست طبق گفته شما باید 70 میلی آمپر بهش بدم . حالا من چکار کنم که 70 میلی آمپر بهش بدم؟
                        راستش من برای شارژ باتریم فقط نیاز به کاهش ولتاژ داشتم ، که انجامش دادم ، جریانش تنظیم بود، دقیقا همون چیزی که من خاستم بود، دیگه برای محدود کردن جریان کاری نکردم، و از اونجایی که گرایشم قدرت هست ، نه کسی به ما از الکترونیک گفته،نه برا من نیاز شد که برم دنبالش.

ایشالا دوستان الکترونیکی میآن پاسختون رو دقیق میدهند.
                        یا میتونی اینجا یه پست بزنی :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94591.0

موفق باشید.
                        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X