اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه مقدار ظرفیت خازن و مقاومت برای led با 220 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه مقدار ظرفیت خازن و مقاومت برای led با 220 ولت

سلام دوستان.
    من یه سری led نیم وات smd دارم. برای اینکه 20 عدد از اونا رو با برق 220 ولت روشن کنم باید چگونه حساب کنم که مقدار خازن و مقاومت چند می شه؟ روش محاسبه چگونه است.

پاسخ : محاسبه مقدار ظرفیت خازن و مقاومت برای led با 220 ولت

ولتاژ هر ال ای دی رو ضربدر تعداد الیدیتون کنید میشه ولتاژ خروجی بعد با توجه به جریان مورد نظر از این طریق که توضیح دادم حساب کتاب انجام بدید:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96751.msg612789#msg612789
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

دوستان. یه فرمولی بزارید که بشه مقدار خازن استفاده شده در این مدار هایی که با 20 led و با برق 220 ولت روشن می شن رو اندازه بگیریم و مقدار خازن و مقاومت همراه آن رو حساب کنیم. من در اینترنت مدار های زیادی دیدم که هیچ کدومشون از یک خازن با شماره یکسان نبود. چگونه محاسبه می شه؟

دیدگاه

سلام .یعنی کسی نیست که بتونه به زبون ساده روش محاسبه خازن برای روشن کردن ال ای دی با برق شهر را توضیح بده؟ اساتید لطف کنید چند تا مثال برای فرمول زیر بزنید.

(C = 1/(2 x pi x f x XC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anjilikej نمایش پست ها
          سلام .یعنی کسی نیست که بتونه به زبون ساده روش محاسبه خازن برای روشن کردن ال ای دی با برق شهر را توضیح بده؟ اساتید لطف کنید چند تا مثال برای فرمول زیر بزنید.

(C = 1/(2 x pi x f x XC
          با سلام:
          دوست عزیز، ال ای دی ها را باید با مدار درایور روشن شوند که کنترل کننده جریان است، تا در اثر کار نسوزندنه با برق 220 ولت A.C. شما وات ال ای دیرا نیم وات معرفی کردید، اما جریان یا ولتاژ کار آن را مشخص نکردید. ال ای دی هارا باید با برق D.C روشن کرد نه A.C. اما اگر اسرار به انجام این کار دارید. جریا مصرفی هر ال ای دی یا ولتاژکار یک ال ای دی را دقیق مشخص کنید.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ضمن تشکر، عرض کردم چند مثال بزنید.مشخصات ال ای دی را فرضی محاسبه کنید.خودم اینگونه محاسبه کردم ،آیا این روش درسته؟
            مثال: روشن کردن ۳ عدد (ال ای دی ۳ وات ،۲۰ میلی آمپر)با برق شهر بصورت سری.
            ۹=۳×۳ ولتاژ مورد نیاز ۲۱۱=۹ - ۲۲۰ ولتاژ افت
            V/I=R بنابراین : اهم 10550= 0.020/ 211
            طبق فرمول راکتانس خازنی: (10550 × 50×3/14 ×2)/1 = C
            حال یک مقاومت برای دشارژ خازن باهاش موازی میکنیم.
            سوال : اگر بخواهیم با برق ac کار کنیم آیا روش محاسبه صحیح است یا اگر نه، لطفاً راهنمایی فرمایید.
            سپاسگزارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anjilikej نمایش پست ها
              ضمن تشکر، عرض کردم چند مثال بزنید.مشخصات ال ای دی را فرضی محاسبه کنید.خودم اینگونه محاسبه کردم ،آیا این روش درسته؟
              مثال: روشن کردن ۳ عدد (ال ای دی ۳ وات ،۲۰ میلی آمپر)با برق شهر بصورت سری.
              ۹=۳×۳ ولتاژ مورد نیاز ۲۱۱=۹ - ۲۲۰ ولتاژ افت
              V/I=R بنابراین : اهم 10550= 0.020/ 211
              طبق فرمول راکتانس خازنی: (10550 × 50×3/14 ×2)/1 = C
              حال یک مقاومت برای دشارژ خازن باهاش موازی میکنیم.
              سوال : اگر بخواهیم با برق ac کار کنیم آیا روش محاسبه صحیح است یا اگر نه، لطفاً راهنمایی فرمایید.
              سپاسگزارم.
              خیلی باحالید ،همش چند ماهه که منتظرم یه مشتی راهنماییم کنه،میدونم که عجولم ! ظاهراً چند سالی انتظار نیازه !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X