ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2014/07/21
    20
    0

کنترل پمپ آب خانگي با ريموت تلويزيون

سلام به همگي وقتتون بخير
    من ميخوام يه مدار بسازم که از طبقه دوم با کنترل تلويزيون بتونم پمپ آب رو که تو زير زمين قرار داره رو خاموش روشن کنم قسمت الکترونيکي مدار کاملا درست کار ميکنه يني با هر بار فشردن کليد ريموت خروجي 5 ولتم تاگل ميشه ولي نميدونم الان با اين ولتاژ چطوري رله اي که ميخوام سر راه پمپ بزارم رو روشن کنم ...
    رله ام هم 5 ولت 10 آمپره !!!
    2013/06/09
    زنجان
    727
    29

پاسخ : کنترل پمپ آب خانگي با ريموت تلويزيون

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد بيرق دار
    سلام به همگي وقتتون بخير
    من ميخوام يه مدار بسازم که از طبقه دوم با کنترل تلويزيون بتونم پمپ آب رو که تو زير زمين قرار داره رو خاموش روشن کنم قسمت الکترونيکي مدار کاملا درست کار ميکنه يني با هر بار فشردن کليد ريموت خروجي 5 ولتم تاگل ميشه ولي نميدونم الان با اين ولتاژ چطوري رله اي که ميخوام سر راه پمپ بزارم رو روشن کنم ...
    رله ام هم 5 ولت 10 آمپره !!!
    پس گیرنده و فرسنتده درست کار می کنن .
    شما فقط باید گیرنده رو به پمپ وصل کنی.
    با این مدار اون رله ی 5 ولتت رو روشن کن.

آیا جریانی که پمپ آب میکشه کمتر از 10 آمپره ؟ خوب اگه این طور باشه خوبه.
    خوب دوتا سیم به پمپ وارد میشه دیگه . یه سیم نول و یه سیم فاز . تو به سیم نول دست نزن ، فاز رو قطع کن . حالا دو تا رشته سیم تو دستته ، یکی فازه و دیگری هیچی نیست. خوب حالا رله دو تا پایه داره که نسبت به هم در حالت خاموشی رله ، هیچ انصالی ندارن . این دو تا رشته سیم رو بزن به اون دو تا پایه و بعد عایق کاری کن و تمام.

موفق باشید.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]
    2014/07/21
    20
    0

پاسخ : پاسخ : کنترل پمپ آب خانگي با ريموت تلويزيون

نقل قول نوشته اصلی توسط امير حسين بيگدلي
    پس گيرنده و فرسنتده درست کار مي کنن .
    شما فقط بايد گيرنده رو به پمپ وصل کني.
    با اين مدار اون رله ي 5 ولتت رو روشن کن.

آيا جرياني که پمپ آب ميکشه کمتر از 10 آمپره ؟ خوب اگه اين طور باشه خوبه.
    خوب دوتا سيم به پمپ وارد ميشه ديگه . يه سيم نول و يه سيم فاز . تو به سيم نول دست نزن ، فاز رو قطع کن . حالا دو تا رشته سيم تو دستته ، يکي فازه و ديگري هيچي نيست. خوب حالا رله دو تا پايه داره که نسبت به هم در حالت خاموشي رله ، هيچ انصالي ندارن . اين دو تا رشته سيم رو بزن به اون دو تا پايه و بعد عايق کاري کن و تمام.

موفق باشيد.
    با تشکر از راهنماييتون ...
    اما من يه مشکل جديد پيدا کردم و اينکه بعد از اضافه کردن رله به مداري که بستم خوب نتيجه ميگرفتم يني با هر بار فشردن دکمه رله قطع يا وصل ميشد اما به محض اينکه مدارو با يه وسيله 220v تست کردم رله خيلي به ندرت قطع ميشد يني گيرنده ، سيگنال فرستنده رو دريافت ميکرد و رله رو قطع ميکرد اما بلافاصله رله تحريک ميشد جوري که خاموش شدن دستگاه حس نميشه !!! حتي با جدا کردن دستگاه از مدار اين مشکل هنوز وجود داره !!!
    اول فک کردم که ممکنه مال رله باشه ولي وقتي رله رو جدا کردم از مدار ،ديدم ديگه مدار گيرنده هم خوب کار نميکنه ...
    مداري که استفاده ميکنم هم اينه : http://www.elmicro.ir/images/mataleb/medarha/remote-tv/remote-control-switch-with-television-remote-2.jpg

ولتاژ تا قبل از ورودي 555 با فشردن کليد فرستنده تغييري که بايد داشته باشه رو داره حتي خود آي سي 555 رو هم عوض کردم مشکل حل نشد ولي از 555 به بعد مدارم فک نميکنم مشکل داشته باشه چون به صورت دستي که بش 5 ولت رو ميدم 4017 درست کار ميکنه !!! من که گيج گيج شدم ...

با تشکر از وقتي که ميذاريد ...
    2013/06/09
    زنجان
    727
    29

احتمالا به خاطر نویزه .

-من اون مدار فرستنده گیرنده رو نتونستم ببینم ولی هر چی که هست باید از رله و پمپ دور باشه.
    -اگه ولوم یا پتانسیومتر یا مولتی ترنی تو مدار داری ، از نو تنظیمشون کن .
    -اگه از باتری استفاده می کنی عوضش کن یا مطمئن شو که ولتاژش کمتر از استاندارد نباشه.
    -اون سیم های پمپ رو قطع کن و به بیس ترانزیستور ولتاژ بده ببین رله تغییر وضعیین میده یا نه .
    دیگه همین ها به ذهنم می رسه. :mrgreen:
    2014/07/21
    20
    0

شماتيک مداري که استفاده کردم اينه ( که از تو اين سايت پيداش کردم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

)
    خيلي برام جالبه چون خازن c2 افت ولتاژي که بايد به ورودي 555 برسونه رو نميرسوند يني سر منفيش هميشه حدود 4 ولت داشت بعد عوضش کردم مدارم درست شد !!!!
    اما باز دوباره وقتي مدارو به يکي از وسيله هاي خونه وصل کردم ( فقط وصل کردم اصلا روشن نکردم ) دوباره همونجوري شد يني اصلا قطع نميکنه ...
    2013/07/10
    2,097
    74

مممنون دوست عزيز: شما با اين مدار ميخواهيد پمپ اب را خاموش و روشن کنيد!!! اصلا برد اين سنسور تا چند متر هست؟؟ 10 متر بيشتر است؟؟؟ اگر فاصله زياد باشه بايد از مدار ريموت کنترل راديويي استفاده کنيد!! تا 50 الي 100 متر جواب بده بهت!!
    اين مدار شايد مشکل داشته باشد اصلا!!
    2013/06/09
    زنجان
    727
    29

حالا مدارت رو دیدم.

آقای IRcaspianHERO ، مدار درسته .

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد بيرق دار

اما باز دوباره وقتي مدارو به يکي از وسيله هاي خونه وصل کردم ( فقط وصل کردم اصلا روشن نکردم ) دوباره همونجوري شد يني اصلا قطع نميکنه ...
    ببین یعنی وقتی رله به دستگاهی وصل نیست ، قشنگ کار می کنه ؟ رله تق تق می کنه (قطع و وصل) ؟
    2014/07/21
    20
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امير حسين بيگدلي

ببين يعني وقتي رله به دستگاهي وصل نيست ، قشنگ کار مي کنه ؟ رله تق تق مي کنه (قطع و وصل) ؟
    قبل از اتصال تق تق ميکرد ولي بعد از اينکه وصل ميکردم از کار ميوفتاد ...
    البته الان ديگه مشکل حل شده چون متوجه شدم که بر اثر سهل انگاري و اتصالات استاندارد پايه هاي 6و 7 آي سي 555 زمين شده بودن و براي همين طول پالسي که براي تغذيه 4017 توليد ميکرد کمتر از حساسيت فليپ فلاپ ميشد و مدار کار نميکرد !!!
    ديگه بايد ببخشيد همگي ؛ بي جهت ذهنتونو درگير کردم :redface:
    2013/07/10
    2,097
    74

جناب فرهاد خان: من ابهام برام وجود داره!!!
    شما چطور مبخواهيد با اين مدار يک پمپ که توي زير زمين هست را خاموش و روشن کنيد؟؟ مگه برد مفيد اين مدار چقدر هست؟؟
    سپاس
    2014/07/21
    20
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    جناب فرهاد خان: من ابهام برام وجود داره!!!
    شما چطور مبخواهيد با اين مدار يک پمپ که توي زير زمين هست را خاموش و روشن کنيد؟؟ مگه برد مفيد اين مدار چقدر هست؟؟
    سپاس
    پمپ آبي که داخل ساختمون داريم يه سره شده ( قطع کن اتوماتيکش از کار افتاده ) براي همين مجبوريم وقتايي که فشار آب کم ميشه بريم زير زمين و پمپ رو روشن کنيم و بعدش دوباره بريم خاموش کنيم ؛ همين عدم تمايل به فعاليت ( :mrgreen: ) اين فکر ريموت دار کردن پمپ رو به ذهنم زد و با سرچ تو اينترنت اين مدار رو ديدم !
    حساسيت گيرنده اين مدار (چشم تلويزيون پارس يا همون 1738 ) بالاست يني 6 الي 7 متر رو راحت جواب ميده !!! حتي يه نکته خيلي باحال که تو امتحان کردن مدار بهش پي بردم اين بود که تو اتاق کارم وقتي نور محيط کم شد چراغ اتاق رو روشن کردم و رله موجود در مدار وصل شد يني گيرنده نسبت به امواج IR منتشر شده از لامپ اتاق هم واکنش نشون ميده ...
    منم برا 2 طبقه ميخوام خيلي برد بالايي مد نظرم نيست 10 متر هم تست نکردم نميدونم که به خوبي تو فاصله 10 متر فرمان ميگيره يا خير ...
    اميدوارم ابهامتون بر طرف شده باشه !!!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15