ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21
    2012/08/23
    35
    0

پاسخ : مشکل چسبيدن رله

نقل قول نوشته اصلی توسط fakheri
    بار سلفي با گذاشتن اسنابر حل ميشه
    البته فکر کنم بايد به بار نزديک باشه - نه به رله
    يعني اسنابر به فن چسبيده باشه بهتره
    ولي از فرمايش شما اين چنين بر مي آيد که بار خازني است و هنگام روشن شدن چسبيده و ديگر خاموش نميشود
    با سپاس از شما
    ولي همانطور که مي دونيد ما دو نوع اسنابر براي بارهاي القايي و رلهآ*ها داريم. يک نوع اسنابر موازي با سوئيچ و نوع ديگر موازي با بار. که نوع موازي با سوئيچ براي محافظت از سوئيچ است که جرقه زني اطراف سوئيچ اتفاق نيفتد و سوئيچ آسيب نبيند ولي اسنابر موازي با بار بيشتر براي محافظت بار و جلوگيري از جرقه زني روي بار ميآ*باشد.

موتورهم که مشخصه بار سلفي است ولي نکتهآ*اي که هست، گفتم گاهي رله ميآ*چسبه مثلا در هر ده بار روشن و خاموش شدن اتوماتيک فن، يکبار اتفاق مي افته که رله بچسبه و فن خاموش نشه.
    به يادت ميآ*مانم و ميآ*دانم که ميآ*آيي--- تو تنها يادگار مانده از قوم اهورائي-
    2011/06/11
    134
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mo'jezeh
    بله چندتا ضربه به رله که مي زدم قطع ميشد.

در ضمن موتور فن هم اون خازن رو که ميگين نداره. اين خازن واسه چيه و چکار ميکنه ميشه بيشتر توضيح بدين. آيا براي نويزگيري مي ذارن؟
    اين مدار زيروکراس چيه؟؟؟؟؟؟؟ :eek:
    اون خازن رو دقیق نمیدونم ولی کمک کننده روشن شدن موتور موقع استارت. روخیلی از موتورا دیدم که هست
    ببین شما حتما یک جرقه بزرگ وقتی رله رو وصل میکنی داری که باعث میشه پلاتین های رله رو به هم میچسبونه حلا یا مال جریان زیاد استارت فنت(3برابر جریان نامی هست مثلا اگر در حالت نرمال 5 آمپر میکشه مقع استارت 15 آمپر میکشه ولی لحظه ایی) یا یک مورد دیگه داری تو مدارت که باید پیداش کنی (چرا اصلا رله تو عوض نمیکنی ) :mrgreen:

مدار زیرو کراس
    از اسمش معلومه دیگه (zero crossing) که یعنی عبور از صفر
    این مدار میاد لحظه ای که ولتاژ AC به صفر میرسرو تشخیص میده حلا این به چه درد میخوره
    به این درد که شما اگر موقع سوئیچ بیای از این مدار استفاده کنی موقعی که ولتاژ صفره سوئیچ کنی جرقه نداری چون ولتاژ صفره و این باعث میشه پلاتین رله به هم نچسبه (البته کاربرد دیگه هم داره مثلا واسه دیمر)
    البته یک نکته هم داره اونم اینه که وقتی شما لحظه عبور از صفرو تشخیص دادی به خاطر تاخیر رله بیای 5میلی (این زمانش تجربیه)تاخیر بدی تو وصل شدن تا مقع وصل پلاتین رله ولتاژ صفر شده باشه

بازم میگم بر یک رله خوب آلمانی 15ت بخر همه دردسرات رفع میشه (البته باتوضیحاتی که دادی)
    اگر هم رفع شد با نتیجه رو هم بگو تا بقیه هم بدونن واسه یک رله 3تومنی اینقدر جلو مشتری ضایع نشی(خودمو گفتم )

یک چیز دیگه من خودم وقتی به این مشکل میخورم میرم یک رله مخرم میام بوبین این رله که خریدمو وصل میکنم به خروجی اون رله که میچسبید(اون رله فن رو نمیتونه رو شن کنه ولی میتونه یک بوبین رله 220 ولت رو روشن کنه دیگه) بعد خروجی این رله ای که خریدمو میام وصل مکنم به فنه
    اگر خواست نقشه شو واسط بکشم بزازم :question:
    آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
    آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند
    2012/08/23
    35
    0

سلام خدمت همهآ*ي دوستان و با سپاس فراوان :wow:

ديروز صبح رفتم يه رلهآ*ي ديگه گرفتم( بازم چيني ولي يه مدل ديگه، البته رلهآ*هاي قبلي رو هرکدوم 1500ت گرفته بودم و اين يکي رو 2500 :biggrin
    و بعد به جاي رله قبلي گذاشتم، گوش شيطون کر از ظهر تا شب مثل ساعت کار کرد و هيچ مشکلي پيدا نکرده.
    البته از من نشنيده بگيرين من مدار اسنابر رو هم برداشتم :mrgreen: ولي با اين حال هبچ مشکلي پيدا نکرده -O<

نکتهآ*اش همون بي کيفيت بودن اون رلهآ*ي مزخرف بود. البته مشکل از موتور اون فن هم بود چون براي يک فن ديگه هم برد رو با رله 1500تومني بستم، که اونم داره مثل ساعت کار ميکنه
    فقط نتيجه اش يه آبروريزي چند روزه برام داشت. :sad:
    به يادت ميآ*مانم و ميآ*دانم که ميآ*آيي--- تو تنها يادگار مانده از قوم اهورائي-
    2011/06/11
    134
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mo'jezeh
    سلام خدمت همهآ*ي دوستان و با سپاس فراوان :wow:

ديروز صبح رفتم يه رلهآ*ي ديگه گرفتم( بازم چيني ولي يه مدل ديگه، البته رلهآ*هاي قبلي رو هرکدوم 1500ت گرفته بودم و اين يکي رو 2500 :biggrin
    و بعد به جاي رله قبلي گذاشتم، گوش شيطون کر از ظهر تا شب مثل ساعت کار کرد و هيچ مشکلي پيدا نکرده.
    البته از من نشنيده بگيرين من مدار اسنابر رو هم برداشتم :mrgreen: ولي با اين حال هبچ مشکلي پيدا نکرده -O<

نکتهآ*اش همون بي کيفيت بودن اون رلهآ*ي مزخرف بود. البته مشکل از موتور اون فن هم بود چون براي يک فن ديگه هم برد رو با رله 1500تومني بستم، که اونم داره مثل ساعت کار ميکنه
    فقط نتيجه اش يه آبروريزي چند روزه برام داشت. :sad:
    خیلی هم خوب و عالی :biggrin:
    ولی
    مهندس نزن این حرف و ما کلی حرف زدیم تا بگیم رله مشکل داره بعد شما میای میگی فن مشکل داره :NO:
    احتمال اینکه رله 1500 تومنیت با هم فرق داشته باشن بیشتر تا اینکه فنت مشکل داشته باشه(یک رلت پلاتینش بهتر میاد رو هم یکی نه)

خودم تجربی دیدم که این رله ها چه بلای سر مصرف کنندها نمیارن
    ولتاژ 220 ولت و میکنن 100 و 80 و .... چون خوب اتصال رو برقرار نمیکنن (امتحان کنید). :agree:
    آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
    آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند
    2018/08/31
    7
    0

سلام دوستان یه فتوسل درب پارکینگ رله اش با سرعت قطع و وصل میشد باز کردم خازنها ظرفیتشون ایراد داشت عوض کردم ولی بازم همون مشکله ایا ایراد از خود رله هست یا مدار فرمان
    2019/12/15
    اصفهان
    100
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان4950

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان یه فتوسل درب پارکینگ رله اش با سرعت قطع و وصل میشد باز کردم خازنها ظرفیتشون ایراد داشت عوض کردم ولی بازم همون مشکله ایا ایراد از خود رله هست یا مدار فرمان
    سلام فکر نکنم رله مشکل داشته باشه .برای اطمینان میتوانید رله را با منبع تغذیه یا یک باطری تست کنید.
    2017/03/25
    66
    29

سلام
    اگه فتوسل رو تحت تابش نور لامپ هایی که روشن میکنه قرار دادین این مشکل طبیعیه و باید مانع از رسیدن نور لامپ هایی که توسط خودش روشن میشه بشید. برای اطمینان خروجی را قطع کنید و توسط یک منبع نور مستقل تستش کنید.
    ویرایش توسط mohammadalian : 2021/02/14 در ساعت 20:04
    2018/08/31
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط codenew

سلام فکر نکنم رله مشکل داشته باشه .برای اطمینان میتوانید رله را با منبع تغذیه یا یک باطری تست کنید.
    بله نظر منم همین هست چون تست کردم با منبع سالم بود ولی ظرفیت خازنها مشکل داشت که تعویض شد ولی هنچنان مشکل پابرجاست
    2019/12/15
    اصفهان
    100
    34

بله نظر منم همین هست چون تست کردم با منبع سالم بود ولی ظرفیت خازنها مشکل داشت که تعویض شد ولی هنچنان مشکل پابرجاست

مشکل ممکنه از ایسی یا ترانزیستوری باشد که به رله فرمان میدهد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته مشکل میتواند از شل شدن سیم ها و اتصالات و یا قطع شدن سیم ها هم باشه خود سنسورر فتوسل هم ممکنه خراب شده باشه.شما اول اتصالات و بعد هم با مولتی متر سیمها را بررسی کنید که قطعی نداشته باشه و اگر مشکلی نبود بعد سراغ دیگر قطعات مثل ایسی یا فتوسل بروید.
    ویرایش توسط codenew : 2021/02/14 در ساعت 20:47
    2020/07/17
    گلستان ،گنبد کاووس
    2,915
    2,349

سلام،اتفاقا دو سال پیش همسایه دیوار به دیوارمون هم دقیقا همین
    مشکل رو داشتن و حدودا یک روز لامپی که تو کوچه بود و اونا نصب
    کرده بودن وقتی شب میشد هی ۵ ثانیه روشن میشد ۵ ثانیه هم
    خاموش میشدو... اهالی کوچه هم میشه گفت دیگه...
    حدودا دو روز اینجوری شد تا اینکه یه نصاب آوردن فقط دور کلاهک
    سفید فتوسل(که توش سنسور قرار میگیره) رو چسب برق سیاه پیچوندن
    و فقط قسمت بالاییش بدون چسب بود و اینکه بین فتوسل و لامپ
    هم یه تیکه لوله فلزیه قرار دادن(چون فتوسل کنار لامپ بود)
    بعد اون هم دیگه کلا مشکلشون حل شد.
    اینو که گفتم حتما امتحان کنین اگه نشد،ممکنه که یه جای برد فتوسل
    لحیم سرد یا اتصال کوتاه کرده باشه.
    بهتره که از پشت و روی بردفتوسل عکس میذاشتین.
    موفق باشید.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21