ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ساخت بلندگو

2014/06/18
    675
    52

ساخت بلندگو

سلام من قصد دارم يه چيز جالب بسازم مي خوام يه چيزي درست کنم که يه ميکروفون داشته باشه و يه اسپيکر (بلندگو) که هر چيزي رو داخل ميکروفون بگي بلند پخشض کنه ولي با يه تفاوت اينکه من يبار يه مدار ساده اينو ساختم ولي خيلي حساس بود و خيلي خش خش ميکرد ، مي خوام يه جور باشه اين قدر حساس نباشه :biggrin:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/05/10
    615
    6

پاسخ : ساخت بلندگو

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
    سلام من قصد دارم يه چيز جالب بسازم مي خوام يه چيزي درست کنم که يه ميکروفون داشته باشه و يه اسپيکر (بلندگو) که هر چيزي رو داخل ميکروفون بگي بلند پخشض کنه ولي با يه تفاوت اينکه من يبار يه مدار ساده اينو ساختم ولي خيلي حساس بود و خيلي خش خش ميکرد ، مي خوام يه جور باشه اين قدر حساس نباشه :biggrin:
    سلام دوست عزيزم
    اگه ميخواين ساده باشه ميتونيد از آي سي lm386 استفاده کنيد که خيلي ساده براتون صداي يک ميکروفون خازني رو تقويت ميکنه ، بلندگو هم که مشخصه
    اگر مدارشو خوب ببنديد زياد خش خش نميکنه بهتره رو برد سوراخدار ببنديد تا برد برد و ميکروفون رو از دهنه اسپيکر دور کنيد که از فيدبک مثبت جيغ نکشه

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]
    2014/05/31
    کلستان
    94
    0

با ترانزیستور بستیش؟
    2014/06/18
    675
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط (مهدي رنجبر)m4hd1r
    سلام دوست عزيزم
    اگه ميخواين ساده باشه ميتونيد از آي سي lm386 استفاده کنيد که خيلي ساده براتون صداي يک ميکروفون خازني رو تقويت ميکنه ، بلندگو هم که مشخصه
    اگر مدارشو خوب ببنديد زياد خش خش نميکنه بهتره رو برد سوراخدار ببنديد تا برد برد و ميکروفون رو از دهنه اسپيکر دور کنيد که از فيدبک مثبت جيغ نکشه
    يعني چکار کنيم.اين جوري منظورته که + رو وصل کنيم به مبکروفون ، اون يکي پايش رو وصل کنيم به ورودي + پ اپ، به ورودي - پ امپ هم يه پتانسيومتر بزاريم که اون 2 تا پايه ديگه پتانسيومتر بخوره به - و + ، خروجي پ امپ رو هم وصل کنيم به بلندگو و - بلنگو رو وصل کنيم به منفي.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/05/10
    615
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
    يعني چکار کنيم.اين جوري منظورته که + رو وصل کنيم به مبکروفون ، اون يکي پايش رو وصل کنيم به ورودي + پ اپ، به ورودي - پ امپ هم يه پتانسيومتر بزاريم که اون 2 تا پايه ديگه پتانسيومتر بخوره به - و + ، خروجي پ امپ رو هم وصل کنيم به بلندگو و - بلنگو رو وصل کنيم به منفي.
    خير
    به ديتاشيت مراجعه کنيد نقشه هاي مختلف با گين هاي متفاوت هستش ...
    براي استفاده از ميکروفون ها طبق گفته مهندس کي نژاد فکر ميکنم پايه مثبت رو با يک مقاومت 18 کيلو به VCC متصل کنيد(من خودم با 1 کيلو و ده کيلو امتحان کردم) و گراند ميکروفون رو هم به زمين ، از نقطه اتصال ميکروفون و مقاومت خروجي بگيريد

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5