اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ست کردن یک بایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ست کردن یک بایت

آیا دستور یا روشی برای ست کردن یک بایت وجود داره؟
    من رقص دختران هندي را بيش از نماز پدر و مادرم دوست دارم چون آنها از روي عشق و علاقه ميرقصند و پدر و مادرم از روي عادت نماز ميخوانند.
    دكتر شريعتي

پاسخ : ست کردن یک بایت

با سلام
    اگر منظور شما cpu زیمنس سری s7 300 , 400 هست خیر چنین دستوری ندارد و باید از دستور move استفاده کنید .
    L B#16#FF
    T MB0
    T QB0
    در CPU های سری جدید شامل S7 1200 , S7 1500 دستوری به نام Set bit field وجود دارد . که میتوان هر چند بیت لازم را ست کرد .
    هرگز به نیکی نمی رسید تازمانیکه از آنچه دوست می دارید انفاق کنید .

دیدگاه

سلام
      بله منظورم cpu زیمنس سری s7 300 , 400 هست ولی منظورم از ست کردن یک کردن بیتها نیست در واقع بهتره بگم سیو کردن یک بایته
      فرض کنید ورودی های plc سی شستی است و خروجی ها 30 موتور است من میخوام با زدن شستی موتورها را روشن کنم حالا اگه از move استفاده کنم با برداشتن دست از روی شستی موتور هم خاموش میشه در واقع نمیخوام از دستورات بیتی و ff استفاده کنم چون حجم برنامه زیاد میشه
      من رقص دختران هندي را بيش از نماز پدر و مادرم دوست دارم چون آنها از روي عشق و علاقه ميرقصند و پدر و مادرم از روي عادت نماز ميخوانند.
      دكتر شريعتي

دیدگاه

با فلیپ فلاپ اس و آر کار کردی؟
        با خود نگهدارنده شاسی برای وصل کنتاکتور کار کردی؟
        راه حل شما همون دستور move است ولی ورودی را مستقیم به بلوک مو وصل نکن
        اول ورودیت رو بده به یه لچ مثلm0.0
        حالا یه تیغه ورودی بلوک مو به آدرس m0.0 بده
        البته یه چیزی هست موقعی که خواستی آدرس بایت رو تغییر بدی باید قبلش لچت رو ریست کنی که میتونی از یه مموری مثال m0.1 استفاده کنی
        اگه باز هم راهنمایی بیشتری خواستی ایمیل بده تا خودم فایلش رو بنویسم برات ایمیل کنم
        البته راه حل های دیگه ای هم هست که راحترین اش همین بود که گفتم
        زکات دانش گسترش آن است.
        seyyed.moosavi@gmail.com

دیدگاه

راه حل را پیدا کردم خیلی ساده و تنها با یک بلوک
          دكتر شريعتي

دیدگاه

خوب توضیح بده از چه بلوکی استفاده کردی؟
            در گسترش علم بخل نورزید
            زکات دانش گسترش آن است.
            seyyed.moosavi@gmail.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanabedi
              راه حل را پیدا کردم خیلی ساده و تنها با یک بلوک
              .....................؟؟؟؟؟؟؟؟
              هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

سلام
                ورودی های plc سی شستی است و خروجی ها 30 موتور است من میخوام با زدن شستی موتورها را روشن کنم حالا اگه از move استفاده کنم با برداشتن دست از روی شستی موتور هم خاموش میشه در واقع نمیخوام از دستورات بیتی و ff استفاده کنم چون حجم برنامه زیاد میشه
                شما امدی در اصل هر شاستی به یک موتوراختصاص دادی درسته .. خب اینکه اصلا دستور move نمی خواهد

دیدگاه

ببینید اصل ماجرا اینه که باید برنامه زیر را در حد اکثر 20 خط مینوشتم این برنامه به روش عادی خیلی ساده نوشته میشه ولی تعداد نتورک ها زیاد میشه و ارزش هنری نداره
                  برنامه : میخواهیم 40 موتور را با شستی های استارت و استوپ جداگانه راه اندازی کنیم برای هر موتور یک لامپ وجود دارد که در صورت بروز خطا در آن موتور موتور خاموش شده و آن لامپ تا زمانیکه خطا رفع نشده با فرکانس 1 هرتز شروع به چشمک زدن کند .

این برنامه را در 4 نتورک نوشتم ولی نمیدونم چطور باید پلود کنم؟؟؟
                  دكتر شريعتي

دیدگاه

با استفاده از دستورات word logic و بلوک or double word این کار را انجام دادم

دكتر شريعتي

دیدگاه

ببینید اصل ماجرا اینه که باید برنامه زیر را در حد اکثر 20 خط مینوشتم این برنامه به روش عادی خیلی ساده نوشته میشه ولی تعداد نتورک ها زیاد میشه و ارزش هنری نداره
                      برنامه : میخواهیم 40 موتور را با شستی های استارت و استوپ جداگانه راه اندازی کنیم برای هر موتور یک لامپ وجود دارد که در صورت بروز خطا در آن موتور موتور خاموش شده و آن لامپ تا زمانیکه خطا رفع نشده با فرکانس 1 هرتز شروع به چشمک زدن کند .

این برنامه را در 4 نتورک نوشتم ولی نمیدونم چطور باید پلود کنم؟؟؟
                      خب ای چه کاریه یک fc می نوشتی من تو یک fc برای یک شرکتی بود که 160 net داشت

دیدگاه

فراخوانی fc در ob1 چند خط میشه؟
                        دكتر شريعتي

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                          عدد 255 را load کن بعد حاصل or رو به بایت مربوطه transfer کن
                          علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

با دستور MOVE براحتی میتونید با هر آرایشی هر خروجی را روشن کنید و با برداشتن دست هم خاموش نمیشوند مگر اینکه دوباره 0 را MOVE کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X