اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوآوری در طراحی یک اسباب بازی قدیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوآوری در طراحی یک اسباب بازی قدیمی

با سلام خدمت اساتید مجرب
    یک اسباب بازی قدیما بود برای افزایش تمرکز و دقت و روش آن اینگونه بود که:
    فرد میبایست یک حلقه کوچک (به اندازه انگشتر) را از بین یک مفتول موج دار (سینوسی شکل) عبور میداد بدون انکه حلقه با مفتول تماس پیدا کند و اگر تماس میگرفت لامپی روشن و یا بوقی به صدا در میامد.
    طرح این مدار با در نظر گرفتن موارد زیر چگونه خواهد بود:
    1- منبع تغذیه باطری قلمی باشد (یک و نیم ولت)
    2- در صورت تماس حلقه با مفتول بیزری به صدا در آید یا لامپی روشن شود
    3- در صورت قطع تماس حلقه با مفتول کماکان بیزر به صدای خود و یا لامپ به روشنایی خود ادامه دهد
    4- سوییچی دستی و جداگانه برای قطع صدا و یا لامپ باشد

با تشکر

پاسخ : نوآوری در طراحی یک اسباب بازی قدیمی

دنبال مدار مولتی ویبراتور تک پایا باش
    با اولین اتصال روشن میمونه
    برای قطعش هم میتونی یه کلید بذاری مدار رو ریست کنی
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

از فلیپ فلاپ t استفاده کن.
      Someone who can change the world
      ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

مدار خیلی ساده تر از یک تریستور که که گیتش توسط اتصال حلقه تحریک میشه وقفل میشه برای روشن کردن لامپ یا آلارم استفاده کن ویه کلیدفشاری ریست بین آنود وکاتد قرار بده تا بعد از حالت روشن شدن با فشردن اون مدار ریست بشه
        یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
          مدار خیلی ساده تر از یک تریستور که که گیتش توسط اتصال حلقه تحریک میشه وقفل میشه برای روشن کردن لامپ یا آلارم استفاده کن ویه کلیدفشاری ریست بین آنود وکاتد قرار بده تا بعد از حالت روشن شدن با فشردن اون مدار ریست بشه
          تریستوری که فرمودید با ولتاژ پایین در حد یک و نیم ولت کار میکنه؟ اگر ممکن است شماره فنی اون رو هم بفرمایید؟
          ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saiedjavadi
            تریستوری که فرمودید با ولتاژ پایین در حد یک و نیم ولت کار میکنه؟ اگر ممکن است شماره فنی اون رو هم بفرمایید؟
            ممنونم
            نمیدونم بشه با 1.5 ولت کار کنه یا نه ولی مسلما از گیت های دیجیتال که با ولتاژ 5 ولت کار میکنند خیلی کم مصرف تره این قطعه رو میتونی تو محافظ ولتاژ پریز تلفن که به فروش میرسه پیدا کنی که به شکل تانزیستوره C945 هستش ( با حرف BT هستش )یا اینکه خریداری کنی موفق باشی
            یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X