اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال

سلام:
    فرض کنید من یک برنامه به صورت html نوشتم و بعد تو دیتا بیس ذخیره می کنم . (به صورت باینری)
    وقتی که یه براوزر اونو در خواست می کنه مصلما باید کد های اون به html ترجمه و اجرا بشه . در این صورت آیا برنامه ی من اجرا می شه؟ اگر بله تا چه مدت اجراش دووم میاره ؟ آیا تا وقتی که اطلاعات توسط براوزر در یافت بشه یا ...
    به وبسايت ما هم يه سري بزنيد :
    http://asemans.ir

پاسخ : یک سوال

سلام
    میشه یکم بیشتر توضیح بدید :
    برنامه server side هست یا چیز دیگه ؟
    چرا میخواهید کل صفحه HTML رو دخیره کنید ؟
    منظورتون از دوام اجرا چی هست ؟
    نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

1. بله سرور ساید هست
      2. منظورتون از کل صفحه ی html چیه؟ من گفتم که کد هایی رو که من به زبان html نوشتم به صورت باینری در دیتا بیس ذخیره می کنم.
      3. ببینید مسلما بعد از در خواست هر براوزر ارتباط بعد از یه مدتی قطع می شه (حتی با وجود کوکی) آیا وقتی که این ارتباط قطع بشه برنامه ی من هم از بین می ره .
      در آخر فرض کنید که من یه ربات نوشته باشم.
      با تشکر

دیدگاه

دوستان:
        این یه رسم تو ای کا که به سوالای غیر ای وی ار جواب ندین؟
        یا من سوالم خیلی چرته؟

دیدگاه

ببینید همون طور که خودتون میدونید Html یه زبان سمت کاربر هستش و هنگامی که براوزر یه صفحه html رو درخواست میکنه
          برای اینکه شما خروجی اون کدها رو ببینید باید کل کدهای html تحویل براوزر بشه تا براوزر این کدها رو براتون ترجمه کنه و نتایج رو نشون بده !

در مورد زبان های سمت سرور مثل php ممکنه با قطع ارتباط از سرور اجرای برنامه سمت سرور شما متوقف بشه
          ( البته اگه برنامه نیازمند این باشه که مرتباً از سمت کاربر به برنامه روی سرور اطلاعاتی جهت ادامه کار برنامه ارسال بشه)
          ولی اگه اینطور نباشه در صورتی که از سرور هم قطع بشید برنامه شما تا انتها اجرا میشه و مشکلی نیستش
          فرض کنید من یه برنامه دارم رو سرور که با php نوشته شده و وظیفه داره یه فایل 1GB رو از سرور دیگه ای به سرور من انتقال بده
          من با براوزرم این برنامه رو فراخوانی میکنم میبینم که برنامه شروع به انتقال فایل میکنه ولی با سرعت 10 کیلوبایت بر ثانیه
          در این صورت چیزی حدود 20 دقیقه طول میکشه تا این انتقال تموم بشه من میتونم ارتباط براوزر با سرور رو قطع کنم
          و بعد از 20 دقیقه بیام و ببینم که کل فایل 1 گیگی کاملاً منتقل شده !
          دلیلش هم اینه که من بعد از فراخوانی اون برنامه سمت سرور دیگه نیازی ندارم که بهش اطلاعاتی رو بدم
          و کل اطلاعات لازم جهت انتقال فایل مذکور تو خود برنامه هستش و برنامه نیاز به برقراری ارتباط با کاربر نداره !

ولی در مورد html شما چه یه فایل html رو بصورت معمول روی سرور بذارید و براوزر اونو درخواست کنه و چه همون فایل html رو تویه یه دیتابیس
          ذخیره کنید و بعد با تقاضای براوزر بوسیله یکی از زبان های سمت سرور مثل php اونو صفحه html رو از دیتابیس بیرون بکشید و به براوزر تحویل بدید
          در هر دو حالت بروازر باید کل کدهای html رو از سرور تحویل بگیره تا براتون ترجمه کنه و نتیجه اش رو نشون بده !
          طبیعیه که در صورتی که این کدهای html ناقص دریافت بشند مثلاًحجم صفحه html شما زیاد باشه و شما ارتباط خودتون رو از سرور قطع کنید
          و همه کدهای html به براوزر تحویل داده نشه خروجی که از کدهای ناقص html دریافت خواهید کرد درست و مطابق میل نخواهند بود !

امیدوارم کمک تون کرده باشه
          از ماست که بر ماست !

دیدگاه

1. پس می شه گفت که من اگر برنامه ام رو به صورت باینری توسط php در دیتا بیس ذخیره کنم وقتی که اون فراخوانی بشه توسط سرور ترجمه و اجرا می شه ؟
            2. حلا اگر فقط من سورس هاش رو ذخیره کنم چی (نه به صورت باینری) آیا بازم اجرا میشه؟
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Agary
              1. پس می شه گفت که من اگر برنامه ام رو به صورت باینری توسط php در دیتا بیس ذخیره کنم وقتی که اون فراخوانی بشه توسط سرور ترجمه و اجرا می شه ؟
              2. حلا اگر فقط من سورس هاش رو ذخیره کنم چی (نه به صورت باینری) آیا بازم اجرا میشه؟
              با تشکر
              با سلام
              البته شاید من بد منظور شما رو متوجه شده باشم ولی دقت کنید که برنامه php شما و دیگر زبانآ‌های مشابه داخل یه فایل شبیه HTML توی سرور هستند که وقتی بروزر تقاضای دیدن اون صفحه رو میآ‌فرسته برنامه وب سرور (که روی سرور نصبه) صفحه رو ابتدا به php میآ‌فرسته (البته شاید فقط قسمتآ‌های کد PHP رو به قسمت مربوط به PHP بفرسته) و PHP بعد از اجرای اون کد خروجی رو که معمولا اون هم به صورت HTML است رو به وب سرور بر میآ‌گردونه در آخر هم وب سرور برای ما کل صفحه رو میآ‌فرسته. طول زمان اجرای کدهای php شما فقط به اندازه زمان اجرای همان صفحه است حتی عملا در وب سرور یه مکانیزمی قرار میآ‌دهند که اجازه به شما نمیآ‌دهد که برنامهآ‌های طولانی مدت اجرا کنید و زمان CPU رو هدر بدهید.

۱. در مورد این سوال من دقیقا متوجه نشدم منظور شما چیه ولی اگر منظورتون اینه که شما کدهای PHP که قرار است اجرا شوند را در دیتا بیس نگه دارید من فکر کنم که این امکان پذیر نباشه. البته باید اهل فن نظر بدهند و اگر اشتباه میآ‌کنم تصحیح کنند.
              اصلا من فکر نکنم که php به صورت باینری در بیاد. در واقع زبان PHP یک interpreter داره نه یک compiler به همین دلیل هم امکان اجرای اون روی هر platform هست.
              شما باید بگی دقیقا چی میآ‌خواهی تا بچهآ‌ها بتوانند کمک کنند، من حدث میآ‌زنم شاید شما نیاز به یک سری کد مثلا PHP داری که احتمالا به یک سری مسایل نمیآ‌خواهی در دسترس باشند و میآ‌خواهی با قرار دادن کدآ‌ها در دیتا بیس اونآ‌ها رو محفوظ کنی؟ آیا حدث من درسته؟
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

دوست عزیز حدث شما نزدیکه ولی فرض کنید که من می خوام یه ربات بنویسم (نه ربات فیزیکی ، ربات مجازی)
                حالا فرض کنید که من با یه زبان net. بنویسم .
                حالا چی ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X