اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تبدیل 220 به 12 DC بدون ترانس برای میکروکنترلر و رله!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تبدیل 220 به 12 DC بدون ترانس برای میکروکنترلر و رله!!

سلام دوستان من یک مدار 220 به 12 دی سی بدون ترانس میخوام با حداقل جریان 300 میلی آمپر برای راه اندازی یه میکرو کنترل و رله ممنون میشم رهنمایی کنید..

پاسخ : مدار تبدیل 220 به 12 DC بدون ترانس برای میکروکنترلر و رله!!

سلام مدارات خازن سری هست ولی تا 100 میلی جواب میده بیشترش مقرون به صرفه نیست چون هم تلفاتش زیاد میشه هم خازن بزرگ باید بذاری چیز جالبی نمیشه.مگر اینکه از سویچینگ استفاده کنی.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
      سلام مدارات خازن سری هست ولی تا 100 میلی جواب میده بیشترش مقرون به صرفه نیست چون هم تلفاتش زیاد میشه هم خازن بزرگ باید بذاری چیز جالبی نمیشه.مگر اینکه از سویچینگ استفاده کنی.
      میشه با 100 میلی آمپر رله و میکرو رو راه اندازی کرد؟

دیدگاه

بله.یک رله و میکرو و 7سگمنت با هم.البته 7سگمنت 3تایی مالتی پلکس من استفاده کردم اگه به کارت میاد نقشه شو برات بذارم.

دیدگاه

با pi_expert میتونی یه منبع سوئیچینگ طراحی کنی و بسازی ولی بازهم ترانس داره اما خیلی جمع و جور تر
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سلام
            میتونید از این درایور های power LED(سه تایی) استفاده کنید هم کوچیک و هم قیمتش خوبه

موفق باشید
            آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
            آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دیدگاه

اگه خواستی یه سر به اینجا بزن
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
                بله.یک رله و میکرو و 7سگمنت با هم.البته 7سگمنت 3تایی مالتی پلکس من استفاده کردم اگه به کارت میاد نقشه شو برات بذارم.
                ممنون اگه میشه نقشه رو بذارید اگه PCB هم هست چه بهتر!!! :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PHoenixhome
                  سلام
                  میتونید از این درایور های power LED(سه تایی) استفاده کنید هم کوچیک و هم قیمتش خوبه

موفق باشید
                  جریان خروجیش چنده؟از کجا بگیرم؟مدارشو دارید؟بدرد میکرو میخوره؟

دیدگاه

سلام آقا یکی بگه عکسو چه جوری میشه گذاشت اینجا؟! :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad9899
                      جریان خروجیش چنده؟از کجا بگیرم؟مدارشو دارید؟بدرد میکرو میخوره؟
                      جریان خروجی 350 میلی
                      ولتاژ تقریبا 12 ولت
                      من واسه میکرو استفاده کردم خوب جواب داده
                      فقط یک خازن 47 میکرو بذار واسه خروجیش
                      پیدا کردنشم سخت نیست تو بازار مشهد که همینطوری رخته
                      معمولا جایی که LED میفروشن دارن

"واسه قرار دادن عکس هم اگر عکس رو پی سی تِ اول باید پلودش کنی (مثل پرشین گیگ و ....) بعد لینک شو URL کپی کن بیا تو ECA بالای اینجا که من دارم مینویسم یک سری ایکن هست روش که بری در بارش توضیح نوشته
                      اینو پیدا کن "اضافه کردن عکس" کلیک که کنی این میاد [ i m g ] URL[ / i m g]
                      جای url آدرس تو بذار
                      فکر کنم کامل بو :nice:
                      موفق باشید

راستی اگرم عکست رو اینترنت ،برو رو عکس کلیک راست کن گزینه view image info از اونجا میتونی URL عکس و کپی کن بعد پیس کن اینجا
                      آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
                      آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دیدگاه

اوووووه چقد سخت ! oo:
                        راه آسونتری نداره؟ :icon_razz:
                        آخه دیدم بعضیا خود عکسو مستقیما اینجا گذاشتن نه url؟

دیدگاه

سلام . با ترانس شارژر موبایل میشه ۲۲۰ رو به ۱۲ تبدیل کرد ؟
                          اگه میشه لطفا مدارشو بذارید ممنون میشم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hami3df نمایش پست ها
                            سلام . با ترانس شارژر موبایل میشه ۲۲۰ رو به ۱۲ تبدیل کرد ؟
                            اگه میشه لطفا مدارشو بذارید ممنون میشم .
                            سلام
                            معمولا شارژر گوشی ها 220 به 5 هست و تغییر دادن مدار داخلش رو هم نمیدونم چجوریه .
                            یه سرچی توو نت بزن منبع تغذبه بدون ترانس مدار زیاد هست .
                            اصولا هم مقدار جریانی که نیاز داری به خازن ورودی بستگی داره .

مثل این عکس
                            این تاپیک رو هم نگاه کن شاید به دردت خورد
                            بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها
                              سلام آقا یکی بگه عکسو چه جوری میشه گذاشت اینجا؟! :redface:
                              سلام اول باید عکستو اپلود کنی مثلا این سایت http://www.picofile.com/ بعد اپلود کردی لینکشو تو همین کادر موضوع جدید یه ایکون هست که شبیه عکس درخته بغلشم هم ایکون کره زمین هست که ضربدر قرمز رنگی هست سمت چپ ایکون کره زمین شکل درخته روش کلیک کن لینکو قرار بده بعد اوکی کن
                              همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X