ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2014/03/10
    2
    0

اتصال درست گيرنده مادون قرمز به ميکرو

درود بر شما
    خواهشي دارم اين که من دارم روي پروژه ي دورسنج موتور با استفاده از مادون قرمز کار مي کنم اما الان دچار يک ندونستن نسبتا کوچيکي شدم اين که نميدونم گيرنده رو چجوري به ميکرو وصل کنم طوري که شمارنده ي پالس ميکرو با سطح 0 فعال ميشه حالا مشکل من اينه که ولتاژ خروجي گيرنده در باز و بسته 0.5 و 1.7 ولت است و ميکرو تحريک نميشه من يه گيت nand 74hc00 استفاده کردم ولي جواب نگرفتم چه کنم؟ آيا از لچ 74hc573 ميشه استفاده کرد؟
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    159

پاسخ : اتصال درست گيرنده مادون قرمز به ميکرو

نقل قول نوشته اصلی توسط آراسپ
    درود بر شما
    خواهشي دارم اين که من دارم روي پروژه ي دورسنج موتور با استفاده از مادون قرمز کار مي کنم اما الان دچار يک ندونستن نسبتا کوچيکي شدم اين که نميدونم گيرنده رو چجوري به ميکرو وصل کنم طوري که شمارنده ي پالس ميکرو با سطح 0 فعال ميشه حالا مشکل من اينه که ولتاژ خروجي گيرنده در باز و بسته 0.5 و 1.7 ولت است و ميکرو تحريک نميشه من يه گيت nand 74hc00 استفاده کردم ولي جواب نگرفتم چه کنم؟ آيا از لچ 74hc573 ميشه استفاده کرد؟
    سلام
    يه روش ساده اينه که از مقايسه کننده ي ميکرو استفاده کني و يا خروجي يه مقايسه کننده ي خارجي رو به ميکرو بدي. از يک ترانزيستور هم در حالت سوئيچينگ ميتوني استفاده کني دوست عزيز.
    ولي در نهايت ساده ترين و کم خرج ترين راه استفاده کردن از مقايسه کننده ي خود ميکرو هست. بعد از اون هم سوئيچينگ ترانزيستور...
    از چه ميکرو کنترلري استفاده مي کني؟؟ جريان خروجي گيرنده و همچنين ولتاژ و جريان تغذيه ات رو هم بگو لطفاً :smile:
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2014/03/10
    2
    0

atmega32 و ولتاژ تغذيه +5 و جريان کل مدار با موتور و lcd کمتر از 200mA هست
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    159

نقل قول نوشته اصلی توسط آراسپ
    atmega32 و ولتاژ تغذيه +5 و جريان کل مدار با موتور و lcd کمتر از 200mA هست
    من با ميکرو کنترلر هاي شرکت MICROCHIP کار مي کنم و ميدونم اونا مقايسه کننده ي داخلي دارن. در مورد محصولات شرکت ATMEL اطلاعات زيادي ندارم. بنابراين بايد ديتاشيت ATMega32 رو بگيري و ببيني مقايسه کننده (COMP) داره يا نه. اگه داشت که فقط زحمت کد نويسي و فعال کردنش رو داري. سخت افزارش هم که کاري نداره. اگر هم مقايسه کننده نداشت بايد بري سراغ روش هاي ديگه. انتخاب با شماست دوست عزيز...
    منظورم از جريان تغذيه، جريان دهي منبع تغذيه ات هست! به هر حال ظاهراً منبع تغذيه ات توان درايو يه ترانزيستور رو داره.
    مشکلي بود در خدمتم :smile:
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2012/09/08
    40
    0

سلام.هم ميتوني خروجي گيرندت رو بدي به opamp در مد مقايسه هم ميتوني بدي به ترانزيستور...استفاده از ترانزيستور مد سوئيچ تاخير کمتر و عملکرد بهتري داره نسبت به opamp اما opamp راحت تره و بازه تشخيص سنسورت رو ميتوني راحت تنظيم کني... پيشنهاد ميکنم از مقايسه کننده ميکرو استفاده نکني خيلي عملکرد جالبي نداره مخصوصا avr که يه چشمک بزني بهش نويز ميگيره :biggrin: .موفق باشيد
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5