اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال درست گیرنده مادون قرمز به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال درست گیرنده مادون قرمز به میکرو

درود بر شما
    خواهشی دارم این که من دارم روی پروژه ی دورسنج موتور با استفاده از مادون قرمز کار می کنم اما الان دچار یک ندونستن نسبتا کوچیکی شدم این که نمیدونم گیرنده رو چجوری به میکرو وصل کنم طوری که شمارنده ی پالس میکرو با سطح 0 فعال میشه حالا مشکل من اینه که ولتاژ خروجی گیرنده در باز و بسته 0.5 و 1.7 ولت است و میکرو تحریک نمیشه من یه گیت nand 74hc00 استفاده کردم ولی جواب نگرفتم چه کنم؟ آیا از لچ 74hc573 میشه استفاده کرد؟

پاسخ : اتصال درست گیرنده مادون قرمز به میکرو

نوشته اصلی توسط آراسپ
    درود بر شما
    خواهشی دارم این که من دارم روی پروژه ی دورسنج موتور با استفاده از مادون قرمز کار می کنم اما الان دچار یک ندونستن نسبتا کوچیکی شدم این که نمیدونم گیرنده رو چجوری به میکرو وصل کنم طوری که شمارنده ی پالس میکرو با سطح 0 فعال میشه حالا مشکل من اینه که ولتاژ خروجی گیرنده در باز و بسته 0.5 و 1.7 ولت است و میکرو تحریک نمیشه من یه گیت nand 74hc00 استفاده کردم ولی جواب نگرفتم چه کنم؟ آیا از لچ 74hc573 میشه استفاده کرد؟
    سلام
    یه روش ساده اینه که از مقایسه کننده ی میکرو استفاده کنی و یا خروجی یه مقایسه کننده ی خارجی رو به میکرو بدی. از یک ترانزیستور هم در حالت سوئیچینگ میتونی استفاده کنی دوست عزیز.
    ولی در نهایت ساده ترین و کم خرج ترین راه استفاده کردن از مقایسه کننده ی خود میکرو هست. بعد از اون هم سوئیچینگ ترانزیستور...
    از چه میکرو کنترلری استفاده می کنی؟؟ جریان خروجی گیرنده و همچنین ولتاژ و جریان تغذیه ات رو هم بگو لطفاً :smile:
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

atmega32 و ولتاژ تغذیه +5 و جریان کل مدار با موتور و lcd کمتر از 200mA هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آراسپ
        atmega32 و ولتاژ تغذیه +5 و جریان کل مدار با موتور و lcd کمتر از 200mA هست
        من با میکرو کنترلر های شرکت MICROCHIP کار می کنم و میدونم اونا مقایسه کننده ی داخلی دارن. در مورد محصولات شرکت ATMEL اطلاعات زیادی ندارم. بنابراین باید دیتاشیت ATMega32 رو بگیری و ببینی مقایسه کننده (COMP) داره یا نه. اگه داشت که فقط زحمت کد نویسی و فعال کردنش رو داری. سخت افزارش هم که کاری نداره. اگر هم مقایسه کننده نداشت باید بری سراغ روش های دیگه. انتخاب با شماست دوست عزیز...
        منظورم از جریان تغذیه، جریان دهی منبع تغذیه ات هست! به هر حال ظاهراً منبع تغذیه ات توان درایو یه ترانزیستور رو داره.
        مشکلی بود در خدمتم :smile:
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

سلام.هم میتونی خروجی گیرندت رو بدی به opamp در مد مقایسه هم میتونی بدی به ترانزیستور...استفاده از ترانزیستور مد سوئیچ تاخیر کمتر و عملکرد بهتری داره نسبت به opamp اما opamp راحت تره و بازه تشخیص سنسورت رو میتونی راحت تنظیم کنی... پیشنهاد میکنم از مقایسه کننده میکرو استفاده نکنی خیلی عملکرد جالبی نداره مخصوصا avr که یه چشمک بزنی بهش نویز میگیره :biggrin: .موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X