اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مصاحبه با روبات انسان نما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مصاحبه با روبات انسان نما

مطلب زیر اگر صحت داشته باشد، از منظر پیشرفت روبات ها و هوش مصنوعی قابل تامل است:

http://www.tabnak.ir/fa/news/419417/...86%D9%85%D8%A7
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

پاسخ : مصاحبه با روبات انسان نما

با سلام خدمت دوست عزیز!
    ی نمه از بقیه ی دنیا در عقبی دوست عزیز! این اولین مورد نیستش!
    تا جایی که من اطلاع دارم هر ساله اگه اشتباه نکنم در امریکا ی چیزی تقریبا آزمایش گونه انجام میشه و در اون چند نفرو با ربات ها به صورت چت با هم روودررو میکنن و از افراد میخوان که تشخیض بدن آیا طرف مقابلشون انسانه یا ربات؟ متاسفانه اطلاعات دقیقی ازش یادم نیست این کار به نام یکی از دانشمندانی که در مورد این کار تحقیق میکرده نام گذاری شده
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

دیدگاه

اینی که شما میگی اسمش آزمون تورینگه چه ربطی به مطلب آقای طراح داره؟
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
        اینی که شما میگی اسمش آزمون تورینگه چه ربطی به مطلب آقای طراح داره؟
        ممنون دوست عزیز از یادآوری اسم این آزمون، آره همین آزمون بود.
        به نظر شما این هوش و پیشرفتی که در ربات حاصل شده یی هویی و از هوا اومده یا حاصل ی مدت آزمایش و کار روی این موضوع بوده؟؟
        (نیازی به توضیح بیشتر وجود داره؟ ((: )
        آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!

دیدگاه

به نظر شما این هوش و پیشرفتی که در ربات حاصل شده یی هویی و از هوا اومده یا حاصل ی مدت آزمایش و کار روی این موضوع بوده؟؟
          اگر منظور شما از این سوال ارتباط با تست تورینگ هست جوابتون رو پایین تر میدم در غیر این صورت بیشتر توضیح بدید تا جواب بهتری بگیرید

از هوا تنها چیزی که نصیب ما میشه آلودگی هست :biggrin:

و اما جواب : هیچ ارتباط مستقیمی با تست تورینگ وجود نداره
          تست تورینگ یک نظریه بود برای این که بفهمیم به چه سیستمی بگیم دارای هوش مصنوعی هست و چه سیستمی دارای هوش مصنوعی نیست
          و برای این آزمون احتیاج به این همه دمبل دستک نیست یه مانیتور که پاسخ رو نشون بده برای انجام آزمایش کافیه

پس نتیجه میگیریم که این ربات ارتباط مستقیم با آزمون تورینگ نداره
          ولی در کنار پیشرفت هوش مصنوعی بوجود اومده

همین دستیار های صوتی در گوشی های موبایل کارایی های بیشتری از این ربات (در زندگی شخصی فعلی نه آینده) دارند
          مثل Google >Android >Google Now
          Apple > IOS > SIRI
          Microsoft > Winphone > kortana

هر کدوم به اندازه ای پیشرفته هستند که مدیریت کارهای روزانه رو تا حدودی بهبود بدن
          و رباتی که در ویدیو دیدیم قابلیت انعکاس بازخورد های احساسی و محیطی رو بهش اظافه کرده (گوشی سخت افزار مناسبی برای این مورد نداره) مثل دست دادن
          لبخند زدن نگاه کردن .....

ظاهرا در این مورد یکم دچار سردرگمی هستید اگر توضیح بیشتر احتیاج هست بگید تا بگم
          من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
            اگر منظور شما از این سوال ارتباط با تست تورینگ هست جوابتون رو پایین تر میدم در غیر این صورت بیشتر توضیح بدید تا جواب بهتری بگیرید

از هوا تنها چیزی که نصیب ما میشه آلودگی هست :biggrin:

و اما جواب : هیچ ارتباط مستقیمی با تست تورینگ وجود نداره
            تست تورینگ یک نظریه بود برای این که بفهمیم به چه سیستمی بگیم دارای هوش مصنوعی هست و چه سیستمی دارای هوش مصنوعی نیست
            و برای این آزمون احتیاج به این همه دمبل دستک نیست یه مانیتور که پاسخ رو نشون بده برای انجام آزمایش کافیه

پس نتیجه میگیریم که این ربات ارتباط مستقیم با آزمون تورینگ نداره
            ولی در کنار پیشرفت هوش مصنوعی بوجود اومده

همین دستیار های صوتی در گوشی های موبایل کارایی های بیشتری از این ربات (در زندگی شخصی فعلی نه آینده) دارند
            مثل Google >Android >Google Now
            Apple > IOS > SIRI
            Microsoft > Winphone > kortana

هر کدوم به اندازه ای پیشرفته هستند که مدیریت کارهای روزانه رو تا حدودی بهبود بدن
            و رباتی که در ویدیو دیدیم قابلیت انعکاس بازخورد های احساسی و محیطی رو بهش اظافه کرده (گوشی سخت افزار مناسبی برای این مورد نداره) مثل دست دادن
            لبخند زدن نگاه کردن .....

ظاهرا در این مورد یکم دچار سردرگمی هستید اگر توضیح بیشتر احتیاج هست بگید تا بگم
            نمیدونم شما کجای اون مصاحبه رو خوندید!!
            من اون تو مهم ترین چیزی که دیدم در مورد صحبت کردن (هوشمندانه) بود! البته شما شاید جای دیگه در موردش مطلب خوندد..
            اگه آزمون تورینگ برگذار میشه اون هم از سال1960، ینی حتما مواردی وجود داره ( ینی توانایی صحبت کردن هوشمندانه ) که دارن رو این تست کار میکنن، غیر از اون در سال های 1966 و 1972 هم مواردی از این دست که که نشون دهنده ی قدرت هوشمندی ماشین ها بوده رخ داده، خب اینا اومدن فقط این نوشتارو به گفتار تغییر دادن که عملا تغییر شگرفی نبوده
            و اینو هم باید متذکر بشم چون مث اینکه شما ی جای دیگه رو گرفتی!! ((: منظورم از اینکه این آزمون داره برگذار میشه این بود که ینی از این دست نمونه ها قبلا هم بوده (مکالمه ی هوشمند) نه صرفا خود آزمون
            در مورد این دستیار های صوتی هم که گفتید، اونا تا جایی که من میدونم فقط یپردازش گفتار دارن! ینی صدای فردو پردازش میکنن و جوابشو پیدا میکنن و نشون میدن که خوب میشه گفت این م بخشی از همون کارای قبله دیگه! ینی تو همون مکالمه ی هوشمند هم باید صدای طرفو پردازشش کنه تا بتونه جواب مناسبو بهش بده !
            ؟؟

دیدگاه

الان این همه که نوشتید سوال بود ؟
              اون قسمتهایی که متوجه نشدید رو بگید تا بیشتر توضیح بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                الان این همه که نوشتید سوال بود ؟
                اون قسمتهایی که متوجه نشدید رو بگید تا بیشتر توضیح بدم
                نه عزیز دل، جواب بود (((:
                (به نظرم تا ی مدت دیگه هم بیان این پستو ببندن، هم جفتمونو بلوکه کنن!! بس که داریم اینجا بحث میکنیم!! )

دیدگاه

گفتم شاید جالب باشه!!

برای نخستین بار در یکی از مسابقهآ‌های تلویزیونی پرسش و پاسخ معروف آمریکا، به نام !Jeopardy که پخش آن از 1964 تاکنون ادامه داشته است ، یک کامپیوتر با انسان به رقابت پرداخت.

در این مسابقه یکی از شرکت کنندگان آن نرم افزار هوش مصنوعی IBM به نام “واتسون” بود.این مسابقه از 25 تا 27 بهمن برگزار شد که طی آن “واتسون” با دو قهرمان بزرگ سری !Jeopardy به نام “برد راتر” و “کن جنینگز” در سه دور به رقابت پرداخت و موفق شد حریفان خود را شکست دهد.

ساختار !Jeopardy بر این اساس است که بازیکنان با دادن پاسخآ‌های درست، پول بیشتری دریافت می کنند که در نهایت نفر برنده یک میلیون دلار و نفرات دوم و سوم به ترتیب 300 هزار و 200 هزار دلار دریافت خواهند کرد. تا پایان دور دوم این مسابقه، واتسون به تمامی سوالات به جز دو سوال، پاسخ صحیح داد و 35 هزار و 754 دلار را به حساب خود ریخت.

این در حالی است که تا پایان مرحله دوم روتر 10 هزار دلار و جنینگز 4 هزار و 800 دلار را نصیب خود کردند. IBM تمامی جایزه واتسون را صرف امور خیریه خواهد کرد. روتر و جنینگز هم نصف جایزه خود را به موسسات خیریه اهدا خواهند کرد.

نرم افزار هوش مصنوعی واتسون از 10 سرور تشکیل شده است و به اینترنت متصل نیست. این فناوری با استفاده از الگوریتمآ‌ها گزینهآ‌های مختلف را بررسی و محتمل ترین گزینه را انتخاب می کند. این کامپیوتر به افتخار “توماس جی. واتسون” بنیانگذار IBM واتسون نام گرفته است.

این نخستین باری نیست که یک کامپیوتر در مسابقه با انسان او را شکست می دهد. در سال 1997 نیز ابرکامپیوتر Deep Bue شرکت IBM، گری کاسپارو، استاد بزرگ شطرنج جهان را شکست داد.

منبع: فناواران اطلاعات
                  http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
                  daydigi.com

دیدگاه

نه عزیز دل، جواب بود (((:
                    من که سوالی نداشتم که جواب دادید

ولی چون خیلی اصرار دارید که این موضوع رو به تست تورینگ ربط بدید باید بگم که تست تورینگ آزمون معتبری برای فهمیدن صطح هوش مصنوعی نیست
                    این تست برای 50-60 سال پیش طراحی شده و مسائل امروزی رو پوشش نمیده و بیشتر یک مثال برای فهمیدن و درک مطلب هست
                    برای مطالعه بیشتر http://en.wikipedia.org/wiki/Turing_test

گفتم شاید جالب باشه!!
                    خیلی عالی بود ممنون
                    الان نسخه دیگه ای از واتسون اگه اشتباه نکنم مشغول تحقیق در مورد روشهای درمان سرطان هستش !!
                    اون هم به این شکل که با مطالعه مقالات و تحقیقات راه کار های جدید رو در مورد روشهای درمان پیشنهاد میده

مدتی قبل تر هم روبات انسان نمای ناسا ساخته شد که توی پرواز ها و کارهای تعمیراتی به کمک فظانورد ها میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                      من که سوالی نداشتم که جواب دادید

ولی چون خیلی اصرار دارید که این موضوع رو به تست تورینگ ربط بدید باید بگم که تست تورینگ آزمون معتبری برای فهمیدن صطح هوش مصنوعی نیست
                      این تست برای 50-60 سال پیش طراحی شده و مسائل امروزی رو پوشش نمیده و بیشتر یک مثال برای فهمیدن و درک مطلب هست
                      ای عزیز ذل!!! کشتی مارو !!
                      من منظورم خود آزمون نیستش!!! این هزار بار!!!!!!! :angry:
                      منظورم این بود که با توجه به اینکه این آزمون از سال ها پیش داره برگذار میشه، حتما ی سری ماشین وجود داشتن که رفتن رو اونا این موضوعو بررسی کردن!!! ینی همین توانایی مکالمه ی هوشمند
                      افتاددد؟؟ آیا؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X