ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2009/10/27
    تهران
    3,303
    807

مصاحبه با روبات انسان نما

مطلب زیر اگر صحت داشته باشد، از منظر پیشرفت روبات ها و هوش مصنوعی قابل تامل است:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد
    امکان پاسخگویی به سوالات از طریق پیغام خصوصی مقدور نیست
    2013/10/29
    173
    5

پاسخ : مصاحبه با روبات انسان نما

با سلام خدمت دوست عزيز!
    ي نمه از بقيه ي دنيا در عقبي دوست عزيز! اين اولين مورد نيستش!
    تا جايي که من اطلاع دارم هر ساله اگه اشتباه نکنم در امريکا ي چيزي تقريبا آزمايش گونه انجام ميشه و در اون چند نفرو با ربات ها به صورت چت با هم روودررو ميکنن و از افراد ميخوان که تشخيض بدن آيا طرف مقابلشون انسانه يا ربات؟ متاسفانه اطلاعات دقيقي ازش يادم نيست اين کار به نام يکي از دانشمنداني که در مورد اين کار تحقيق ميکرده نام گذاري شده
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

ايني که شما ميگي اسمش آزمون تورينگه چه ربطي به مطلب آقاي طراح داره؟
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2013/10/29
    173
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus
    ايني که شما ميگي اسمش آزمون تورينگه چه ربطي به مطلب آقاي طراح داره؟
    ممنون دوست عزيز از يادآوري اسم اين آزمون، آره همين آزمون بود.
    به نظر شما اين هوش و پيشرفتي که در ربات حاصل شده يي هويي و از هوا اومده يا حاصل ي مدت آزمايش و کار روي اين موضوع بوده؟؟
    (نيازي به توضيح بيشتر وجود داره؟ ((: )
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

به نظر شما اين هوش و پيشرفتي که در ربات حاصل شده يي هويي و از هوا اومده يا حاصل ي مدت آزمايش و کار روي اين موضوع بوده؟؟
    اگر منظور شما از اين سوال ارتباط با تست تورينگ هست جوابتون رو پايين تر ميدم در غير اين صورت بيشتر توضيح بديد تا جواب بهتري بگيريد

از هوا تنها چيزي که نصيب ما ميشه آلودگي هست :biggrin:

و اما جواب : هيچ ارتباط مستقيمي با تست تورينگ وجود نداره
    تست تورينگ يک نظريه بود براي اين که بفهميم به چه سيستمي بگيم داراي هوش مصنوعي هست و چه سيستمي داراي هوش مصنوعي نيست
    و براي اين آزمون احتياج به اين همه دمبل دستک نيست يه مانيتور که پاسخ رو نشون بده براي انجام آزمايش کافيه

پس نتيجه ميگيريم که اين ربات ارتباط مستقيم با آزمون تورينگ نداره
    ولي در کنار پيشرفت هوش مصنوعي بوجود اومده

همين دستيار هاي صوتي در گوشي هاي موبايل کارايي هاي بيشتري از اين ربات (در زندگي شخصي فعلي نه آينده) دارند
    مثل Google >Android >Google Now
    Apple > IOS > SIRI
    Microsoft > Winphone > kortana

هر کدوم به اندازه اي پيشرفته هستند که مديريت کارهاي روزانه رو تا حدودي بهبود بدن
    و رباتي که در ويديو ديديم قابليت انعکاس بازخورد هاي احساسي و محيطي رو بهش اظافه کرده (گوشي سخت افزار مناسبي براي اين مورد نداره) مثل دست دادن
    لبخند زدن نگاه کردن .....

ظاهرا در اين مورد يکم دچار سردرگمي هستيد اگر توضيح بيشتر احتياج هست بگيد تا بگم
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2013/10/29
    173
    5

اگر منظور شما از اين سوال ارتباط با تست تورينگ هست جوابتون رو پايين تر ميدم در غير اين صورت بيشتر توضيح بديد تا جواب بهتري بگيريد

از هوا تنها چيزي که نصيب ما ميشه آلودگي هست :biggrin:

و اما جواب : هيچ ارتباط مستقيمي با تست تورينگ وجود نداره
    تست تورينگ يک نظريه بود براي اين که بفهميم به چه سيستمي بگيم داراي هوش مصنوعي هست و چه سيستمي داراي هوش مصنوعي نيست
    و براي اين آزمون احتياج به اين همه دمبل دستک نيست يه مانيتور که پاسخ رو نشون بده براي انجام آزمايش کافيه

پس نتيجه ميگيريم که اين ربات ارتباط مستقيم با آزمون تورينگ نداره
    ولي در کنار پيشرفت هوش مصنوعي بوجود اومده

همين دستيار هاي صوتي در گوشي هاي موبايل کارايي هاي بيشتري از اين ربات (در زندگي شخصي فعلي نه آينده) دارند
    مثل Google >Android >Google Now
    Apple > IOS > SIRI
    Microsoft > Winphone > kortana

هر کدوم به اندازه اي پيشرفته هستند که مديريت کارهاي روزانه رو تا حدودي بهبود بدن
    و رباتي که در ويديو ديديم قابليت انعکاس بازخورد هاي احساسي و محيطي رو بهش اظافه کرده (گوشي سخت افزار مناسبي براي اين مورد نداره) مثل دست دادن
    لبخند زدن نگاه کردن .....

ظاهرا در اين مورد يکم دچار سردرگمي هستيد اگر توضيح بيشتر احتياج هست بگيد تا بگم
    نميدونم شما کجاي اون مصاحبه رو خونديد!!
    من اون تو مهم ترين چيزي که ديدم در مورد صحبت کردن (هوشمندانه) بود! البته شما شايد جاي ديگه در موردش مطلب خوندد..
    اگه آزمون تورينگ برگذار ميشه اون هم از سال1960، يني حتما مواردي وجود داره ( يني توانايي صحبت کردن هوشمندانه ) که دارن رو اين تست کار ميکنن، غير از اون در سال هاي 1966 و 1972 هم مواردي از اين دست که که نشون دهنده ي قدرت هوشمندي ماشين ها بوده رخ داده، خب اينا اومدن فقط اين نوشتارو به گفتار تغيير دادن که عملا تغيير شگرفي نبوده
    و اينو هم بايد متذکر بشم چون مث اينکه شما ي جاي ديگه رو گرفتي!! ((: منظورم از اينکه اين آزمون داره برگذار ميشه اين بود که يني از اين دست نمونه ها قبلا هم بوده (مکالمه ي هوشمند) نه صرفا خود آزمون
    در مورد اين دستيار هاي صوتي هم که گفتيد، اونا تا جايي که من ميدونم فقط يپردازش گفتار دارن! يني صداي فردو پردازش ميکنن و جوابشو پيدا ميکنن و نشون ميدن که خوب ميشه گفت اين م بخشي از همون کاراي قبله ديگه! يني تو همون مکالمه ي هوشمند هم بايد صداي طرفو پردازشش کنه تا بتونه جواب مناسبو بهش بده !
    ؟؟
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

الان اين همه که نوشتيد سوال بود ؟
    اون قسمتهايي که متوجه نشديد رو بگيد تا بيشتر توضيح بدم
    2013/10/29
    173
    5

الان اين همه که نوشتيد سوال بود ؟
    اون قسمتهايي که متوجه نشديد رو بگيد تا بيشتر توضيح بدم
    نه عزيز دل، جواب بود (((:
    (به نظرم تا ي مدت ديگه هم بيان اين پستو ببندن، هم جفتمونو بلوکه کنن!! بس که داريم اينجا بحث ميکنيم!! )
    2013/02/22
    اراک
    376
    17

گفتم شاید جالب باشه!!

برای نخستین بار در یکی از مسابقهآ*های تلویزیونی پرسش و پاسخ معروف آمریکا، به نام !Jeopardy كه پخش آن از 1964 تاكنون ادامه داشته است ، یک کامپیوتر با انسان به رقابت پرداخت.

در اين مسابقه یکی از شرکت کنندگان آن نرم افزار هوش مصنوعی IBM به نام “واتسون” بود.این مسابقه از 25 تا 27 بهمن برگزار شد که طی آن “واتسون” با دو قهرمان بزرگ سری !Jeopardy به نام “برد راتر” و “کن جنینگز” در سه دور به رقابت پرداخت و موفق شد حریفان خود را شکست دهد.

ساختار !Jeopardy بر این اساس است که بازیکنان با دادن پاسخآ*های درست، پول بیشتری دریافت می کنند که در نهایت نفر برنده یک میلیون دلار و نفرات دوم و سوم به ترتیب 300 هزار و 200 هزار دلار دریافت خواهند کرد. تا پایان دور دوم این مسابقه، واتسون به تمامي سوالات به جز دو سوال، پاسخ صحیح داد و 35 هزار و 754 دلار را به حساب خود ریخت.

این در حالی است که تا پایان مرحله دوم روتر 10 هزار دلار و جنینگز 4 هزار و 800 دلار را نصیب خود کردند. IBM تمامي جایزه واتسون را صرف امور خیریه خواهد کرد. روتر و جنینگز هم نصف جایزه خود را به موسسات خیریه اهدا خواهند کرد.

نرم افزار هوش مصنوعی واتسون از 10 سرور تشکیل شده است و به اینترنت متصل نیست. این فناوری با استفاده از الگوریتمآ*ها گزینهآ*های مختلف را بررسی و محتمل ترین گزینه را انتخاب می کند. این کامپیوتر به افتخار “توماس جی. واتسون” بنیانگذار IBM واتسون نام گرفته است.

این نخستین باری نیست که یک کامپیوتر در مسابقه با انسان او را شکست می دهد. در سال 1997 نيز ابرکامپیوتر Deep Bue شرکت IBM، گری کاسپارو، استاد بزرگ شطرنج جهان را شکست داد.

منبع: فناواران اطلاعات

daydigi.com
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

نه عزيز دل، جواب بود (((:
    من که سوالي نداشتم که جواب داديد

ولي چون خيلي اصرار داريد که اين موضوع رو به تست تورينگ ربط بديد بايد بگم که تست تورينگ آزمون معتبري براي فهميدن صطح هوش مصنوعي نيست
    اين تست براي 50-60 سال پيش طراحي شده و مسائل امروزي رو پوشش نميده و بيشتر يک مثال براي فهميدن و درک مطلب هست
    براي مطالعه بيشتر

گفتم شايد جالب باشه!!
    خيلي عالي بود ممنون
    الان نسخه ديگه اي از واتسون اگه اشتباه نکنم مشغول تحقيق در مورد روشهاي درمان سرطان هستش !!
    اون هم به اين شکل که با مطالعه مقالات و تحقيقات راه کار هاي جديد رو در مورد روشهاي درمان پيشنهاد ميده

مدتي قبل تر هم روبات انسان نماي ناسا ساخته شد که توي پرواز ها و کارهاي تعميراتي به کمک فظانورد ها مياد
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11