اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن میکرو در مد ISP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن میکرو در مد ISP

سلام
    من می خوام یه مگا 64 رو در مود isp پروگرم کنم(برای اولین باره که دارم از isp استفاده می کنم و هیچ چیز نمی دونم)
    1-ظاهرا باید میکرو رو روی برد لحیم کنم
    2- فقط 6 پایه نیازه(MOSI MIOS RESET VCC GND SCK) که باید روی برد براشون جایی برای ارتباط با پروگرمر بذاریم
    3- پروگرم کنیم! :applause:

دو تا سوال:
    الف) تا این جا ایا اشتباهی داشتم؟
    ب) وقتی میکرو روی برد لحیم بشه و کلی قطعه ی دیگه هم روی برد باشن vcc و gnd همه ی این ها از طریق برد بهم وصله و در هنگام پروگرام کردن طبعتا همه ی مدار روشن خواهد شد!!! ایا این مشکلی نداره؟ جریان کشی از پروگرامر زیاد نمیشه؟ حضور بقیه وسایل در حالی که به میکرو متصل هستن و روی برد لحیم شدن توی کار پروگرم کردن تاثیری نداره؟

پاسخ : پروگرم کردن میکرو در مد ISP

در میکرو های دیگر مثل ATMEGA64 به جای MOSI و MISO باید به پایه های PDI, PDO وصلش کنی ولی بیشتر میکرو های دیگر مثل ATMEGA16 , ATMEGA32 , ATMEGA8 باید به همان MOSI ,MISO وصل بشن .
    برای جریان دهی هم برای پروگرمر مشکلی به وجود نمی اید . :read:
    باد می وزد ...
    میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
    تصمیم با تو است ...

دیدگاه

من هنوز مداری پیاده سازی نکردم ولی منطقی هست که بگیم به محض اتصال پروگرمر از این طریق چون VCC و GND کل مدار با VCC و GND میکرو مشترک هست مدار روشن میشه!!!مثلا lcd راه می افته!!!
      درست میگم؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
        برای مدار های کوچک در حد lcd و چند تا سنسور و ماژول جواب میده و مشکلی نداره ولی اگر خودت فکر میکنی مشکلیه از vcc این استفاده نکن . و وقتی می خواهی پروگرم کنی مدار را روشن کن .
        باد می وزد ...
        میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
        تصمیم با تو است ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X