اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برقراری FPGA با MMC ... با زبان VHDL

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برقراری FPGA با MMC ... با زبان VHDL

من یه پروژه دارم تو این ترم برقراری FPGA با MMC ... با زبان VHDL ... کسی نظری ،پیشنهادی نداره؟

شاید نظرات شما بتونه تو انجام این پروژه کمکم بکنه.

ممنون.

پاسخ : برقراری FPGA با MMC ... با زبان VHDL

سلام
    من کد و برنامه و ... ندارم
    اما بهت پیشنهاد می کنم کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR انتشارات نص ( ویراست دوم ) رو تهیه کن و فصل 19
    ( کارتهای حافظه MMC/SD ) رو یه مطالعه ای بکن اونجا پروتکل ارتباط با این کارت ها رو توضیح داده

در مورد VHDL هم کتاب آشنایی با تراشه های FPGA وزبان VHDL نوشته کاوه فارغی رو تهیه کن
    چون تو یه حجم کم دستورات بدرد بخور رو گفته و تازه گفته کدوم کد ها قابل پیاده سازی روی
    FPGA هستند و کدوم ها نیستند و طرز کار با ISE رو هم گفته

امیدوارم این کتابها به دردت بخوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا کجوری
      سلام
      من کد و برنامه و ... ندارم
      اما بهت پیشنهاد می کنم کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR انتشارات نص ( ویراست دوم ) رو تهیه کن و فصل 19
      ( کارتهای حافظه MMC/SD ) رو یه مطالعه ای بکن اونجا پروتکل ارتباط با این کارت ها رو توضیح داده

در مورد VHDL هم کتاب آشنایی با تراشه های FPGA وزبان VHDL نوشته کاوه فارغی رو تهیه کن
      چون تو یه حجم کم دستورات بدرد بخور رو گفته و تازه گفته کدوم کد ها قابل پیاده سازی روی
      FPGA هستند و کدوم ها نیستند و طرز کار با ISE رو هم گفته

امیدوارم این کتابها به دردت بخوره
      ممنون دوست عزیز از پاسخت.... اون کتاب اولی رو مطالعه کردم و قبل از خوندن فصل 19 ،فصل 12 رابط سریال SPI رو خوندم چون برای برقراری ارتباط اول باید رابط سریال SPI رو پیاده سازی کرد و من در حال پیاده سازی SPI هستم ... و بعد از این مرحله وارد برقراری ارتباط بین MMC و FPGA که SPI داخل اون پیاده سازی شده میشیم.

کتاب دومی رو لطف میکنی میگی از کدوم انتشارات هست که تهیه بکنم؟

دوستان دیگه نظری راجع به این پروژه ندارند؟

دیدگاه

سلام
        کتاب از انتشارات کامپیوتر پایتخت هست

در مورد spi هم یه برنامه به زبان verilog تو سایت www.fpga4fun.com هست
        من خودم هم با verilog بیشتر کار کردم ساده تر از VHDL هست کار رو هم راه میندازه
        چرا سراغ vhdl رفتی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا کجوری
          سلام
          کتاب از انتشارات کامپیوتر پایتخت هست

در مورد spi هم یه برنامه به زبان verilog تو سایت www.fpga4fun.com هست
          من خودم هم با verilog بیشتر کار کردم ساده تر از VHDL هست کار رو هم راه میندازه
          چرا سراغ vhdl رفتی ؟

چیزی که به ما تدریس شده VHDL بود... حالا خواه یا ناخواه برای انجام پروژه هم از ما VHDL میخوان... من غیر از او Spi تو Fpga4fun.com یه Spi به زبان VHDL هم گیر آوردم... ولی یه خورده حرفه ای نوشته... و در ضمن من به همه ی Spi نیاز ندارم فقط یه قسمت های خاصی از اون برای برقراری ارتباط به کارم میاد.

از قرار معلوم این انتشاراتی اصلا سایت نداره ... حالا شماره تلفونشو گیر آوردم ... امیدوارم سرویس پستی داشته باشند.

ممنون :smile:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            نمیدونم شما نتیجه گرفتید یا نه . اما پروژه من درست مشابه شماست. من تونستم پروتکل spi رو پیاده سازی کنم روی cpld وبااتصال به میکرو هم تست کردم
            وجواب داد.(هر چند به سختی! ) اما یک مقدار با دستورات mmc و کار باهاش مشکل دارم. اگر تجربه ای داری ممنون میشم راهنمایی کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_frantic
              چیزی که به ما تدریس شده VHDL بود... حالا خواه یا ناخواه برای انجام پروژه هم از ما VHDL میخوان... من غیر از او Spi تو Fpga4fun.com یه Spi به زبان VHDL هم گیر آوردم... ولی یه خورده حرفه ای نوشته... و در ضمن من به همه ی Spi نیاز ندارم فقط یه قسمت های خاصی از اون برای برقراری ارتباط به کارم میاد.

از قرار معلوم این انتشاراتی اصلا سایت نداره ... حالا شماره تلفونشو گیر آوردم ... امیدوارم سرویس پستی داشته باشند.

ممنون :smile:
              عالی بود خیلی وقته دنبالشم
              ایا مثال های دیگه هم دارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X