ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2012/04/22
    11
    0

مبدل باک بوست

با سلام
    من يه مبدل باک بوست ساختم وقتي که به برق وصلش مي کنم سلف مدار اتصال کوتاه ميشه و ورودي جريان زيادي ميکشه به طوري که سوييچ مدار خيلي داغ ميکنه (از يک مافست به عنوان سوييچ استفاده کردم)و همين طور تو خروجي ولتاژ صفره
    چرا اين اتفاق ميفته ؟ يعني چرا سلف اتصال کوتاه ميشه
    در ضمن از PWM يک ميکرو AVR پالسي با فرکانس 30 کيلو به درايور مافست ارسال مي کنم.
    اگه راهنماييم کنيد ممنون ميشم
    خيلي وقتمو گرفته اما راه نمي افته
    اينم لينک شکل مدار

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2009/12/28
    2,138
    79

پاسخ : مبدل باک بوست

نقل قول نوشته اصلی توسط milad2413
    با سلام
    من يه مبدل باک بوست ساختم وقتي که به برق وصلش مي کنم سلف مدار اتصال کوتاه ميشه و ورودي جريان زيادي ميکشه به طوري که سوييچ مدار خيلي داغ ميکنه (از يک مافست به عنوان سوييچ استفاده کردم)و همين طور تو خروجي ولتاژ صفره
    چرا اين اتفاق ميفته ؟ يعني چرا سلف اتصال کوتاه ميشه
    در ضمن از PWM يک ميکرو AVR پالسي با فرکانس 30 کيلو به درايور مافست ارسال مي کنم.
    اگه راهنماييم کنيد ممنون ميشم
    خيلي وقتمو گرفته اما راه نمي افته
    اينم لينک شکل مدار

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    موقعی سلف اتصال میشه که به اشباع بره .........
    اشتباه در محاسبه سلف ............مهمترین عامل محسوب میشه

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2012/04/22
    11
    0

با سلام
    مقدار سلف 300 ميکرو هانري محاسبه شده و وقتي که جداگانه و خاج از مدار بهش جريان و ولتاژ ميدم داغ نميشه آيا بازم امکان داره که به اشباع بره؟(جريان سلف حدود 30 امپره)
    سلف وقتي که به اشباع ميره داغ ميکنه يا نه؟
    2009/12/28
    2,138
    79

با سلام
    مقدار سلف 300 ميکرو هانري محاسبه شده و وقتي که جداگانه و خاج از مدار بهش جريان و ولتاژ ميدم داغ نميشه آيا بازم امکان داره که به اشباع بره؟(جريان سلف حدود 30 امپره)
    سلف وقتي که به اشباع ميره داغ ميکنه يا نه؟
    مقادیر اولیه محاسبات رو قرار بدین............
    در ضمن استفاده از میکرو مناسب نیست دیوتی سایکل باید متغییر باشه تا در بار کم انرژی در سلف باقی نمونه.........

2012/04/22
    11
    0

با سلام
    مقدار ولتاژ ورودي از يک پنل خورشدي گرفته ميشود که ولتاژ آن بين 0 تا 20 متغير است؛ من ميخوام مقدار ولتاژ 13.8 و جريان 10 امپر را در خروجي داشته باشم.
    چون مقدار ولتاژ خروجي استاندارد نيست مجبورم از ميکرو استفاده کنم، ديوتي سايک هم با توجه به مقدار ولتاژ ورودي و مقدار ولتاژ خروجي و جريان خروجي تنظيم مي شود.
    سلف مدار هم از يک هسته پاور استفاده کردم که مقدا قطر سيم آن 1.95 مي باشد و 14 دور ، دور هسته پيچيده شده است.
    اينم عکس سلف

ممنون
    2009/12/28
    2,138
    79

با سلام
    مقدار ولتاژ ورودي از يک پنل خورشدي گرفته ميشود که ولتاژ آن بين 0 تا 20 متغير است؛ من ميخوام مقدار ولتاژ 13.8 و جريان 10 امپر را در خروجي داشته باشم.
    چون مقدار ولتاژ خروجي استاندارد نيست مجبورم از ميکرو استفاده کنم، ديوتي سايک هم با توجه به مقدار ولتاژ ورودي و مقدار ولتاژ خروجي و جريان خروجي تنظيم مي شود.
    سلف مدار هم از يک هسته پاور استفاده کردم که مقدا قطر سيم آن 1.95 مي باشد و 14 دور ، دور هسته پيچيده شده است.
    اينم عکس سلف

ممنون
    سلام
    اول اینکه ولتاژ خروجی این مدار نسبت به زمین منفی هست نه مثبت...........
    و اگر ولتاژ مثبت در خروجی میخوای باید از بوست استفاده کنی و در نهایت با مبدل باک به ولتاژ مورد نظر برسی.
    سلف رو چطور محاسبه کردی؟
    چرا هسته پاور رو انتخاب کردیو آیا برای هسته گپ در نظر گرفتی؟

2012/04/22
    11
    0

باسلام
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    من مهندس کامپیوترم،اطلاعات زیادی درباره طراحی سلف ندارم تعداد دور سیم پیچ سلف و قطر سیم رو یکی از دوستام که مهندس برق بود بهم داد و فک کنم به صورت تجربی محاسبه کرد ,چون اطلاعات زیادی درباره هسته سلف نداشتیم ابتدا سلف رو با هسته پاور طراحی کردیم و تو یه مدار گذاشتم و حدود ٢٠امپر جریان ثابت ازش عبور دادیم که هسته داغ نکرد یعنی هسته رو هم به صورت تجربی انتخاب کردیم.
    به نظر شما چیکار کنیم تا سلف به اشباع نره؟هستته رو عوض کنم یا تعداد دور رو بیشتر کنم؟
    در مورد ولتاژ منفی خروجی مدار ، ما تو خروجی زمین رو به عنوان سر مثبت و خروجی مدار باک رو به عنون سر منفی درنظر میگیریم
    به نظر شما اینکار اشکالی داره؟
    متشکرم از اینکه وقت میذارین.
    2009/12/28
    2,138
    79

باسلام
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    من مهندس کامپیوترم،اطلاعات زیادی درباره طراحی سلف ندارم تعداد دور سیم پیچ سلف و قطر سیم رو یکی از دوستام که مهندس برق بود بهم داد و فک کنم به صورت تجربی محاسبه کرد ,چون اطلاعات زیادی درباره هسته سلف نداشتیم ابتدا سلف رو با هسته پاور طراحی کردیم و تو یه مدار گذاشتم و حدود ٢٠امپر جریان ثابت ازش عبور دادیم که هسته داغ نکرد یعنی هسته رو هم به صورت تجربی انتخاب کردیم.
    به نظر شما چیکار کنیم تا سلف به اشباع نره؟هستته رو عوض کنم یا تعداد دور رو بیشتر کنم؟
    در مورد ولتاژ منفی خروجی مدار ، ما تو خروجی زمین رو به عنوان سر مثبت و خروجی مدار باک رو به عنون سر منفی درنظر میگیریم
    به نظر شما اینکار اشکالی داره؟
    متشکرم از اینکه وقت میذارین.
    سلام
    اگر جریان 20 آمپری که عبور دادین DC بوده هسته رو هم اشباع کنه هسته گرم نمیشه........
    در هر صورت ابتدا باید بدونید که با جریان 10 آمپر و ولتاژ 12.8 ولت توان دریافتی شما 128 وات خواهد بود......
    پنل خورشیدی در نور کم و ولتاژ پایین نمیتونه این توان رو تحویل بده.........
    معمولآ پنل خورشیدی برای شارژ باطری استفاده میشه تا بهترین بازده رو داشته باشه........اگر شما از باطری استفاده نمیکنید
    و مستقیم می خواهید این توان رو دریافت کنید باید حدالقل ولتاژ پنل رو که میتونه این توان رو تحویل بده رو مشخص کنید....

2012/04/22
    11
    0

سلام
    جريان 20 امپري که عبور دادم Dc بود
    مدار من زماني راه ميفته که ولتاژ پنل بالاتر از 12 بره و دو پنل رو با هم وازي مي کنم که جريان رو تامين کنم، و برا شارژ باطري هم ميخوام اين مدار رو استفاده کنم.
    زير 12 ولت مدار قطعه
    به نظر شما سلف رو چيکار کنم که به اشباع نره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون
    2009/12/28
    2,138
    79

سلام
    جريان 20 امپري که عبور دادم Dc بود
    مدار من زماني راه ميفته که ولتاژ پنل بالاتر از 12 بره و دو پنل رو با هم وازي مي کنم که جريان رو تامين کنم، و برا شارژ باطري هم ميخوام اين مدار رو استفاده کنم.
    زير 12 ولت مدار قطعه
    به نظر شما سلف رو چيکار کنم که به اشباع نره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون
    سلام
    اینجا مسئله اشباع سلف نیست بلکه توان لازم وجود نداره یک مبدل کارش تغییر سطح ولتاژ هست و سعی میکنه........
    توان رو ثابت نگهداره ..............شما باید از مبدلی استفاده کنید که اگر توان لازم برای ثابت نگهداشتن ولتاژ خروجی وجود
    نداشت با توان کمتر به شارژ باطری ادامه بده نه اینکه اینقدر از منبع جریان بکشه که باعت افت ولتاژ منبع بشه...
    حالا که فرمودین ولتاژ پنل از 12 ولت وصل میشه بهترین کار استفاده از مبدل باک هست..........
    ورودی مبدل باک رو بین 13تا 20 ولت در نظر بگیرید......جریان خروجی 10 آمپر.........ولتاژ خروجی 12.8 فرکانس 30 کیلو هرتز
    سلف حدود 40 میکرو هانری میشه.........موفق باشید.....

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15