ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2013/11/18
    28
    0

اشنايي با رگلاتور2577

سلام
    كسي از دوستان ديتاشيت رگلاتور2577 رو داره چون تو نت گشتم بود ولي مشخصاتش به اين صورت بود كه ورودي5 داده بود خروجي 12 گرفته بود .
    اما اين رگلاتور با ورودي 3.5 كار ميكنه تا 40 وخروجيش هم متغييره :angry:
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    211

پاسخ : اشنايي با رگلاتور2577

این رگولاتورهای سوئیچینگ عموما در دو نوع خروجی ثابت و متغیر تو بازار وجود دارند و در دیتاشیت هم نوشته شده.
    شما اگه 12 ولت میخوای خروجی ثابتش رو بگیر (به فروشنده بگو)
    اگه از نوع متغیر هم استفاده کنی فقط نیاز به دو مقاومت یا یه پتانسومتر نیاز داری
    2013/11/18
    28
    0

بله همين طور كه ميگيد هستش من مدلي كه قابليت تنظيم داره رو سفارش دادم فقط سوال اصلي كه برام ايجاد شده توي ديتاشيت پتانسيومتر نيست
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    211

تو اولین صفحه دیتاشیت یه تصویر وجود داره داخلش دو مقاومت R1,R2 هست
    خروجی هم برابر است با 1.23(1+R1/R2) که فکر نمیکنم از این واضح تر بشه بیان کرد
    شما هر خروجی میخوای باید اون R1,R2 رو حساب کنب بذاری یا یه پتانسیومتر بذاری جای هر دو
    ورودی هم باید در بازه مجاز قرار داشته باشه همین
    2013/11/18
    28
    0

سلام مهندس عيدت مبارك
    من ميخوام خروجيم 5 ولت باشه حالا بايد چه مقاومتي بزارم و روش محاسبه شو بهم ياد ميديد
    2013/11/18
    28
    0

ببخشيد يادم رفت اگه ميشه براي 10 ولت هم محاسبهع كنيد ممنون
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط mojalan
    خروجی هم برابر است با 1.23(1+R1/R2) که فکر نمیکنم از این واضح تر بشه بیان کرد
    2013/10/20
    60
    3

سلام
    ببين دوست عزيز جواب خيلي واضح هست
    اولا اون رابطه اي که توي ديتا شيت گذاشته خروجي رو برحسب نسبت R1 به R2 ميده فکر کنم مشکل شما توي محاسبات مربوط ميشه به اينجا که خوب فرضا ما نسبت اين دو مقاومت رو با توجه به خروجي مورد نظربه دست آورديم اما براي تعيين هرکدوم يک معادله ديگه نياز داريم چون دوتا مجهول داريم يعني R1 و R2.
    با توجه به اين که از روي مداري که خود ديتا شيت گذاشته مجموع اين دو مقاومت حدودا 20 کيلو هست پس معادله جديد همين هست.
    فکر کنم خيلي واضح گفتم :nerd:
    نسبت اين دو مقاومت رو از روي فورمول ديتا شيت باتوجه به خروجي که ميخواهيد مثلا 10 يا 5 يا هرچي به دست مياريد و مجموع رو هم 20 کيلو بايد بگيريد.
    اين دو معادله و دو مجهول رو حل کنيد تا مقدار R1 وR2 دقيقا معلوم شه. :icon_razz:
    اما از اون جا که شايد مقاومت هاي استاندارد دقيقا برابر با چيزي که محاسبه کرديد نباشه من يه روش ديگه هم دارم واون استفاده از يک مقاومت متغير هست
    اگه به شکلي که گذاشتم نگاه کنيد يک مقاومت متغير 20 کيلويي رو به جاي R1 و R2 گذاشتم و سر وسطش به پايه ي 2 رگولاتور وصل شده واز پايين با يک مقاومت نيم کيلويي يا 500 اهم سري کردم .
    اين طوري با تغيير مقاومت متغير ولتاژ خروجي تغيير ميکنه و کاري که شما بايستي انجام بدين اينه که خروجي رو با ولت متر بگيرين و مقاومت متغير رو تغيير بدين تا خروجي به مقدار مورد نظرتون برسه. :applause:

مقاومت متغير 20 کيلو رو پيشنهاد ميکنم از نوع مولتي ترون استفاده کنيد تا هم دقت کار بالا بره هم تنظيماتتون به راحتي به هم نخوره.
    زکات علم نشر دادن آن است
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8