اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Hmlراهنمای وکمک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Hmlراهنمای وکمک

با عرض سلام ببخشید من از اچ ام ای هیچی نمب دونم وچند سوال داشتم اگه امکان. داره راهنمای کنید ممنون. ایا مثل پی ال سی خروجی و ورودیداره سیم بندیش چطوره .وچگونه واسش برنامه می نویسن که به پی ال سی وصل میشهاگه میشه واسم تو ضیح بدید خیلی ممنون میشم. باتشکر

پاسخ : Hmlراهنمای وکمک

بیشتر hmi های جدیدی که من دیدم فقط پورت rs232 و 485 و usb دارن که از طریق rs232 و یا 485 به plc متصل میشن
    و از طریق rs 232 و یا usb برنامه ریزی میشن و ورودی خروجی دیگه ای ندارن فقط یه نمونه hmi قدیمی simens دیدم که مثله plc ورودی و خروجی داشت و کار plc و hmi رو با هم انجام میداد
    برا برنامه نویسشون هم از نرم افزارهای خودشون استفاده میکنن و برنامه نوسی ساده ای دارن به طوری که خود آموز میشه یادش گرفت مثله نرم افزار PM Designer که برا him های شرکته fatek استفاده میشه و کار باهاش خیلی راحته و به انواع plc ها قابله ارتباطه .
    * *

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh-m
      فقط یه نمونه hmi قدیمی simens دیدم که مثله plc ورودی و خروجی داشت و کار plc و hmi رو با هم انجام میداد
      به این سری از PLC های زیمنس C7 میگن که I/O آنالوگ دیجیتالش با HMI به صورت کامپکت ارائه شدن
      یکی از مشکلاتشون محدود بودن کارت هاش بود.

من یکی از اینارو که PLC اون سوحته بود به عنوان HMI استفاده کردم
      کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

سلام HMI یک رابط گرافیکی بین انسان و PLC هست و هیچ ورودی وخروجی نداره فقط یک صفحه نمایشگر داره که اکثرشون تاچ هست ولی مدل های قدیمی تر در کنار lcd چند تا کلید داره. ارتباطش با PLC هم از طریق RS232 ، RS485 و یا اترنت هستش. توی HMI میتونی یک سری حافظه تعریف کنی که این حافظه میتونند از حافظه های داخلی HMI باشند و هم میتونند از حافظه های PLC باشند، یعنی با HMI میتونی حافظه های PLC را بخونی و یا مقداری داخلشون بریزی. میتونی از داخل HMI ورودی های PLC رو بخونی و خروجی های PLC رو هم ست و ریست کنی. :bye
        New Automation Technology

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X