اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کامپیوتر روی FPGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کامپیوتر روی FPGA

http://opencores.org/project,next186

جالبه ، نه :rolleyes:

حالا یه سوال، اگه یه نفر بیاد مثلا 486 رو روی FPGA پیاده سازی کنه، FPGA داغ میکنه؟ :question:

پاسخ : کامپیوتر روی FPGA

فقط یک مساله برا من مطرح شد که این فقط cpu رو ساخته یا کل مادر برد را روی یک fpga پیاده کرده ؟ چون اگر فقط cpu را ساخته باشه پکیجش رو چیکار کرده که تونسته رو یک مادر برد نصب کنه ؟ اگر نه کل مادربرد رو ساخته باشه که بعید میدونم مثلا کارت گرافیکی رو چیکار کرده ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      فقط یک مساله برا من مطرح شد که این فقط cpu رو ساخته یا کل مادر برد را روی یک fpga پیاده کرده ؟ چون اگر فقط cpu را ساخته باشه پکیجش رو چیکار کرده که تونسته رو یک مادر برد نصب کنه ؟ اگر نه کل مادربرد رو ساخته باشه که بعید میدونم مثلا کارت گرافیکی رو چیکار کرده ؟
      نه فقط پردازنده . با اسفاده از بوردهای توسعه میشه پکیچهارو به هم تبدیل کرد.

نوشته اصلی توسط plasma
      http://opencores.org/project,next186
      جالبه ، نه :rolleyes:
      حالا یه سوال، اگه یه نفر بیاد مثلا 486 رو روی FPGA پیاده سازی کنه، FPGA داغ میکنه؟ :question:
      داغ شدن سی پی یو به دلیل توان مصرفی بالای پردازنده هست نه نحوه ارشیتکچر. پردازنده موقعی داغ مشه که تمام منابع داخلی در حال مصرف توان باشند یعنی حداکثر فشار کاری برای سی پی یو. مثلا موقعی که سیستم عامل گیر میکنه صدای فن دستگاه مخصوصا تو لپ تاپها کاملا زباد میشه به خاطر اینکه سی پی یو تو یه لوپ میفته و برای برک شدن از لوپ تمام منابع رو استفاده میکنه.
      ایرونی ساقه و برگ و ریشه\ساقه از ریشه جدا نمیشه

دیدگاه

این یک پردازنده 80186 هست که به همراه قطعات دیگه رو FPGA پیاده سازی شده و میشه گفت یه سیستم روی چیپه
        نسخه Z80ش هم هست

دیدگاه

اگه دنبال پروژه های جالب انگیز هستی بد نسیت سری هم به سایت زیر بزنی
          http://ece545.com/F13/project_reports.html
          مثلا دانشجوها اومدن بازی های میکرو (قارچ خور) رو روی FPGA پیاده سازی کردند.
          خیلی جالبه.
          مهم نيست که کجايي هستي، چه رنگي هستي، به چه زبوني حرف مي زني. مهم اينه که انسان باشي.
          http://baranelec.mihanblog.com/
          آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام در برابرش زانو بزند...

دیدگاه

ممنون :wow:
            من خیلی دلم میخواد که با fpga هم کار کنم ولی نه پول پروگرامر usb دارم و نه پورت پارالل :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
              ممنون :wow:
              من خیلی دلم میخواد که با fpga هم کار کنم ولی نه پول پروگرامر usb دارم و نه پورت پارالل :sad:
              یک کارت pci lpt بگیر حله
              خودم هم همینجوری کار میکنم ولی باید تو محیط XP با برنامه impact کار کنی

دیدگاه

ممنون از پاسختون
                متاسفانه من لپ تاپ دارم و نمیتونم از کارت توسعه استفاده کنم :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
                  ممنون از پاسختون
                  متاسفانه من لپ تاپ دارم و نمیتونم از کارت توسعه استفاده کنم :cry2:
                  سلام دوستانی که لپ تاپ دارن برای پرو گرمر یا از
                  www[dot]shop.aftabrayaneh.com/Mini_Altera_FPGA_JTAG_Usb_Blaster_Programmer.htm
                  یا از
                  www[dot]ne-ir.com/Programmers/NFP122.aspx?lang=Fa
                  یا
                  www[dot]final.ir/usb-to-parallel-cable رو خردیداری ، یا اینطوری www-user.tu-chemnitz.de/~heha/bastelecke/Rund%20um%20den%20PC/USB2LPT/lpt2usb.en.htm بسازین که مشکل حل شه
                  ایرونی ساقه و برگ و ریشه\ساقه از ریشه جدا نمیشه

دیدگاه

با پروگرامر سایت میشه FPGA های زایلینکس رو پروگرام کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X