اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبانی برق- الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبانی برق- الکترونیک

سلام
    من دانشجوی سال اول برق - الکترونیک ( کارشناسی ) هستم . میخواستم راهنماییم کنید که تو این فرصتی که بین ترم 2 و 3 دارم بهتره چه مطالعه ای داشته باشم و چه کار هایی کنم , که یه دید کلی از رشته ام و اون کارهایی که انجام میده ب دست بیارم و از مباحث به روز مطلع بشم . و ...

پاسخ : مبانی برق- الکترونیک

نوشته اصلی توسط tanazj
    سلام
    من دانشجوی سال اول برق - الکترونیک ( کارشناسی ) هستم . میخواستم راهنماییم کنید که تو این فرصتی که بین ترم 2 و 3 دارم بهتره چه مطالعه ای داشته باشم و چه کار هایی کنم , که یه دید کلی از رشته ام و اون کارهایی که انجام میده ب دست بیارم و از مباحث به روز مطلع بشم . و ...
    با توجه به گستردگی علم الکترونیک و همچنین تجربیات تلخ و شیرین خودم، اکیداً توصیه می کنم پیش از پیشروی بیشتر متوجه بشی که شخصاً بیشتر به کدوم بخش از الکترونیک گرایش داری؟!! آنالوگ، دیجیتال، طراحی، برنامه نویسی، الکترونیک صنعتی... یا اصلاً به شاخه های دیگه ی برق گرایش داری. مثل کنترل، مخابرات، قدرت...
    باید با افرادی که قبلاً این مسیر ها رو طی کردن زیاد صحبت کنی و ازشون اطلاعاتی در مورد کار و تحصیلشون بگیری تا بفهمی هر کدوم از اینا چی هستن و خودت بیشتر به کدوم ها علاقه مند هستی. البته افرادی که واقعا تلاش کرده باشن، تا بتونن اطلاعات صحیح در اختیارت بزارن.
    بعد که متوجه شدی به کدوم سمت گرایش داری، تو این فرصت چند ساله ی دانشگاه هر چی میتونی تو زمینه ی گرایشت اصلاعات کسب کن و نرم افزار های مربوط به اون رو یاد بگیر. اینطوری میتونی به سمت موفقیت گام برداری و عمرت تلف نمیشه...
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

سلام
      برنامه نویسی، برنامه نویسی، برنامه نویسی!

خوبی برنامه نویسی اینه که اگه یه زبون رو یادگرفتی، یادگرفتن زبون های دیگه برایت ساده می شه، چون مبنایش یکی هست.
      برای شروع زبونی بهتره که تو دانشگاه بهتون درس می دن (معمولا C)، حداقل یه سه واحدی جلویی! :rolleyes:
      برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
      http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

به نظر من زبان عمومیتو قوی کن . بدرد بخورترین چیز توی مهندسی زبان هست . زبان تخصصی و فنی در حین درسها کم کم توی ذهنت قرار میگیره .
        برنامه نویسی هم خوبه . تعیین علایق هم خوبه .
        اینترنت منبع بسیار خوبی از علم و تکنولوژیه . اگر زبان قوی ای داشته باشی میتونی بهره خوبی از کلاسهای دانشگاههای طراز اول دنیا داشته باشی . بعلاوه هزاران مقاله در گرایش های مختلف وجود داره که میتونی با کمکشون به هر چیز و هر جایی که میخوای برسی .

بجز ریاضی عمومی و احتمالا فیزیک 2 و معادلات درس دیگه ای نخوندی ... دیدی به موضوع نداری! (همه همین بودند نگران نباش) میتونی معادلات رو تمرین کنی چون ابزار دستته تا آخر عمر حرفه ایت در مهندسی برق (البته اگر به عنوان محقق مشغول بکار بشی وگرنه درسها در حد چند سال یک بار به درد آدم میخورند!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X