سلام چند روز پيش مي خواستم اتاقمو تميز کنم چشم به 2 باتري خراب شده افتاد ، اول خواستم بريزمشون دور ولي به خودم گفتم حالا يه کاري باحاش بکني که هيچي نمي شه فوقش خراب شه ديگه دنبال اين کار رفتم و کلي موضوع هاي eca رو خوندم و اخر به نتيجه رسيدم. :wow: حالا بهتون مي گم اين باطري ها رو چجوري زنده کنيد.

1) با مولتي متر ولتاژ 2 سر باتري رو اندازه بگيريد و 2 تيکه سيم کوچيک به اونها وصل کنيد تا کارتون تو مراحل بعدي سخت نشه.

2) مدلت باتري رو پيدا کنيد ، ببينيد چند ولته و... همين چيزا.

3)ولتاژ اندازه گيري شده بايد در حد حدود ولتاژ اصلي باتري باشه ، اگه بود که باتري شما سالمه :smile: اگه نبود بريد به مرحله بعد.

4) با اهم متر ميزان مقاومت 2 سر باطري رو اندازه بگيريد، اگه کمتر از 2 کيلو اهم بود يعني باطري بايد شارژ بشه و سالمه اگه اتصال داشت يا بيشتر بود بايد بريد به مرحله بعد.

5)يه آداپتور (باتري نه) رو برداريد از همين آدابتور هايي که ميشه ولتاژشو تنظيم کرد. با رعايت قطب +و - اونو به باتري وصل کنيد. بعد ولتاژ اونو يه مرحله از ولتاژ اصلي باتري بيشتر کنيد( يعني اگه ولتاژ باتري 4 بود شما اونو رو 4.5 ولت تنظيم کنيد)

6)در حالي که آداپتور به باتري وصله ، با مولتي مترتون جريان رو اندازه بگيريد اگه جريان داشت داره شارز ميشه اگه خيلي کم بود يا بعد از مدتي شارژ نشد بريد مرحله بعد)

7) يه led 3 ولت رو با باتري سري کنيد( يعني منفي ال اي دي رو وصل مي کنيد به مثبت باتري)

8) مثبت اداپتور رو به مثبت ال اي دي وصل کنيد ، منفي هم به باتري

9) ببينيد led روشن بشه اگه نشد به مرحله بعد بريد گه شد باتري داره شارژ ميشه

10) تو اين مرحله بايد به باتري شوک بديم ولتاژ آداپتور رو پله پله بيشتر کنيد تا led روشن بشه (اگه نشد قطب هاي ادپتور رو عوض کنيد) تو همون ولتاژ که led روشن شد ، چند دقيقه صبر کنيد بعد پله پله ولتاژ رو کم کنيد (نگذاريد led خاموش بشه اگه شد دو باره يه ولتاژ بيشتر بريد تا دوباره روشن بشه دوباره چند دقيقه صبر کنيد و ولتاژ رو کم کنيد و به همون ولتاژ اصلي برسيد)

11) چندين ساعت صبر کنيد و حواستون باشه led خاموش نشه تا باطري شارژ بشه.

12) بعد از مدتي مي بينيد که نور led کم شده ، اين نتيجه خوبيه يعني باتري داره شارژ ميشه

13 ) بعد ازچند ساعت که گذشت و نور led کم شد يواش يواش ولتاژ آداپتور رو زياد کنيد تا درباره نور led مثل قبل بشه (با اندازه گيري ولتاژ 2 سر led ، نگذاريد ولتاژ بيشتر از 3 ولت بشه)

14) بعد از چند دقيقه که ولتاژ زياد بود آداپتور رو از برق بکشيد ، بايد ولتاژ باتري به عددي که روي خود ش نوشته نزديک يا بيشتر باشه( يعني شارژ شده :wow

15) اگه نبود همون کار هاي قبلو با ولتاژي بيشتر انجام بدبد . روي باتري يه پلاستيک هست که اگه اونو بکنيد به 2 تا لوله ميرسيد . در پوش ها رو برداريد و توي هر کدون چند قطره اسيد ماشين بريزيد. مراقب باشيد

16 اگه باز به نتيجه نرسيديد باتري شما مرده :sad: وبه فکر يه باتري نو باشيد :angry:

17) اين مرحله براي کساني هست که ولتاژ کمي دريافت کردند ، نگران نباشيد باطري شما بعد از چند با شارژ و دشارژ شدن درست ميشه

18) اگه به نتيجه رسيديد يا خوشتون اومد :biggrin:[size=18pt]ببينم تشکراتونا![/size]