اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش شارژ کردن باتری خراب شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش شارژ کردن باتری خراب شده

سلام چند روز پیش می خواستم اتاقمو تمیز کنم چشم به 2 باتری خراب شده افتاد ، اول خواستم بریزمشون دور ولی به خودم گفتم حالا یه کاری باحاش بکنی که هیچی نمی شه فوقش خراب شه دیگه دنبال این کار رفتم و کلی موضوع های eca رو خوندم و اخر به نتیجه رسیدم. :wow: حالا بهتون می گم این باطری ها رو چجوری زنده کنید.

1) با مولتی متر ولتاژ 2 سر باتری رو اندازه بگیرید و 2 تیکه سیم کوچیک به اونها وصل کنید تا کارتون تو مراحل بعدی سخت نشه.

2) مدلت باتری رو پیدا کنید ، ببینید چند ولته و... همین چیزا.

3)ولتاژ اندازه گیری شده باید در حد حدود ولتاژ اصلی باتری باشه ، اگه بود که باتری شما سالمه :smile: اگه نبود برید به مرحله بعد.

4) با اهم متر میزان مقاومت 2 سر باطری رو اندازه بگیرید، اگه کمتر از 2 کیلو اهم بود یعنی باطری باید شارژ بشه و سالمه اگه اتصال داشت یا بیشتر بود باید برید به مرحله بعد.

5)یه آداپتور (باتری نه) رو بردارید از همین آدابتور هایی که میشه ولتاژشو تنظیم کرد. با رعایت قطب +و - اونو به باتری وصل کنید. بعد ولتاژ اونو یه مرحله از ولتاژ اصلی باتری بیشتر کنید( یعنی اگه ولتاژ باتری 4 بود شما اونو رو 4.5 ولت تنظیم کنید)

6)در حالی که آداپتور به باتری وصله ، با مولتی مترتون جریان رو اندازه بگیرید اگه جریان داشت داره شارز میشه اگه خیلی کم بود یا بعد از مدتی شارژ نشد برید مرحله بعد)

7) یه led 3 ولت رو با باتری سری کنید( یعنی منفی ال ای دی رو وصل می کنید به مثبت باتری)

8) مثبت اداپتور رو به مثبت ال ای دی وصل کنید ، منفی هم به باتری

9) ببینید led روشن بشه اگه نشد به مرحله بعد برید گه شد باتری داره شارژ میشه

10) تو این مرحله باید به باتری شوک بدیم ولتاژ آداپتور رو پله پله بیشتر کنید تا led روشن بشه (اگه نشد قطب های ادپتور رو عوض کنید) تو همون ولتاژ که led روشن شد ، چند دقیقه صبر کنید بعد پله پله ولتاژ رو کم کنید (نگذارید led خاموش بشه اگه شد دو باره یه ولتاژ بیشتر برید تا دوباره روشن بشه دوباره چند دقیقه صبر کنید و ولتاژ رو کم کنید و به همون ولتاژ اصلی برسید)

11) چندین ساعت صبر کنید و حواستون باشه led خاموش نشه تا باطری شارژ بشه.

12) بعد از مدتی می بینید که نور led کم شده ، این نتیجه خوبیه یعنی باتری داره شارژ میشه

13 ) بعد ازچند ساعت که گذشت و نور led کم شد یواش یواش ولتاژ آداپتور رو زیاد کنید تا درباره نور led مثل قبل بشه (با اندازه گیری ولتاژ 2 سر led ، نگذارید ولتاژ بیشتر از 3 ولت بشه)

14) بعد از چند دقیقه که ولتاژ زیاد بود آداپتور رو از برق بکشید ، باید ولتاژ باتری به عددی که روی خود ش نوشته نزدیک یا بیشتر باشه( یعنی شارژ شده :wow

15) اگه نبود همون کار های قبلو با ولتاژی بیشتر انجام بدبد . روی باتری یه پلاستیک هست که اگه اونو بکنید به 2 تا لوله میرسید . در پوش ها رو بردارید و توی هر کدون چند قطره اسید ماشین بریزید. مراقب باشید

16 اگه باز به نتیجه نرسیدید باتری شما مرده :sad: وبه فکر یه باتری نو باشید :angry:

17) این مرحله برای کسانی هست که ولتاژ کمی دریافت کردند ، نگران نباشید باطری شما بعد از چند با شارژ و دشارژ شدن درست میشه

18) اگه به نتیجه رسیدید یا خوشتون اومد :biggrin:ببینم تشکراتونا!

http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : آموزش شارژ کردن باتری خراب شده

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost نمایش پست ها
    سلام چند روز پیش می خواستم اتاقمو تمیز کنم چشم به 2 باتری خراب شده افتاد ، اول خواستم بریزمشون دور ولی به خودم گفتم حالا یه کاری باحاش بکنی که هیچی نمی شه فوقش خراب شه دیگه دنبال این کار رفتم و کلی موضوع های eca رو خوندم و اخر به نتیجه رسیدم. :wow: حالا بهتون می گم این باطری ها رو چجوری زنده کنید.
    سلام
    آیا این تاپیک هنوز فعال است؟
    آیا این مراحل را روی باتریها امتحان کرده*اید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X