ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2009/09/27
    1,128
    42

کمک به شروع يادگيري ارتباط usb با ميکروکنترلر lpc1768

دوستان من ميخوام با ميکروي lpc1768 با کامپيوتر ارتباط usb برقرار کنم. و تو اين زيمنه تقريبا هيچي نمي دونم :NO:
    حالا چند تا سوال داشتم :
    1. براي اينکه با usb به ميکرو ارسال کنم يا از ميکرو اطلاعات بگيرم، بايد قسمت usb host ميکروي lpc1768 رو راه بندازم يا usb device ؟
    2. از کجا بايد شروع کنم ؟ يعني منبعي هست که اين ارتباط بين ميکروکنترلر و کامپيوتر رو توضيح داده باشه ؟
    3. براي شروع و آشنايي با پروتکل usb، منبع آموزشي pdf سراغ داريد يا سايتي رو مي شناسيد بهم معرفي کنيد ؟
    ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2013/06/10
    شاهين شهر
    9
    0

پاسخ : کمک به شروع يادگيري ارتباط usb با ميکروکنترلر lpc1768

راستش منم همين سوال دوستمون رو دارم . ممنون ميشم اگه کسي کمک کنه
    به نظر کار سخت تر از راه اندازي usb خود ميکرو هست . ارتباط با کامپيوتر خودش يک سري دردسر هاي ديگه اي داره
    ولي به هر حال اگه کسي کمک کنه خيلي به ما لطف کرده
    چي کار کنيم ديگه ، بيسواديم !
    2009/09/27
    1,128
    42

کسي نبود براي شروع کمکي کنه ؟
    ثواب داره ها :biggrin:
    ---------
    .
    .
    ...........
    2014/01/16
    41
    3

سلام
    خود nxp یه لایبرری برای usb داره. ولی من اونو استفاده نکردم :mrgreen: چون می خواستم بفهمم دقیقا usb چطوری کار می کنه
    برای اینکه بخواید با کامپیوتر ارتباط برقرار کنید دستگاهتون دیوایس و کامپیوتر هاست هستش.
    اگر شما هم نمی خواید از کتابخونه استفاده کنید :biggrin: :
    اول از همه به سایت زیر برید و اصطلاحات usb رو یاد بگیرید.(مثلا configuration ,interface ,endpoint اینا چی هستند)

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اگر به usermanual خود LPC1768 نگاه کنید مرحله به مرحله توضیح داده برای فعال کردن usb و فرستادن اطلاعات باید چیکار کرد. من یه کد توی اینترنت پیدا کردم که دقیقا همون کارا رو کرده بود ولی الان نمی تونم پیداش کنم. :cry2:
    بعد از اینکه usb میکرو رو راه بندازید باید طبق پروتوکول usb هاست یه سری درخواست ها رو از دیوایس می کنه که دیوایس شما باید بتونه به اون ها جواب بده.( بخش 4 همون لینک راجع به این درخواست ها توضیح داده) این در خواست ها شامل اینکه دستگاه شما pid و vid ش چین چند تا کانفیگوریشن داره چند تا اینترفیس داره چند endpoint داره چه کانفیگوریشنی الان فعاله کلاس اینترفیس چی هست و.... بعد از اون هاست میره براساس pid و vid دستگاه شما درایور مناسب رو انتخاب می کنه و فعالش می کنه. بعد از اون کار ها رو درایور شما در هاست انجام می ده و دیگه بقیش بستگی به خودتون داره که چی رو می خواید با usb بفرستید.
    چون من می خواستم درایور نویسی رو هم یاد بگیرم خودم درایورش رو نوشتم ولی نمی دونم آیا راه ساده تری هم هست یا نه
    2009/09/27
    1,128
    42

دقيقا من هم مي خوام از اين پروتکل سر در بيارم تا بعدا بتونم جاهاي ديگه هم ازش استفاده کنم.
    يعني بعد ارسال بايت هاي کنترلي و ... ، اطلاعات رو تو فرمت عادي 8 بيتي مي فرستيم ؟ يعني ديگه لازم نيست هر بار بايت هاي ديگه رو هم بفرستيم ؟
    ---------
    .
    .
    ...........
    2014/01/16
    41
    3

می تونید 8 بیتی هم بفرستید. در اصل خودتون تعیینش می کنید
    2013/08/28
    539
    13

سلام
    (تو مد HID) هر بار که device يه بسته مي فرسته و ارسال تموم ميشه، host يه درخواست ديگه ميده براي اطلاعات بعدي، اگه بافر پر باشه ارسال ميشه و اگر نه NAK ارسال ميشه و در اين صورت host تا زمان bInterval که توي فايل description تعريف شده صبر مي کنه و بعد دوباره درخواست ميده.رد و بدل اطعالات از طريق endpoint ها صورت مي گيرن که شماره 0 براي پيام هاي کنترلي و ديتا و بقيه براي ديتا هستند.
    مثلا در مثال کيل اندپوينت 0 ديتا هاي دريافتي رو توي OutReport قرار ميده و ديتاهاي ارسالي رو از inReport ميخونه.توي روتين اينتراپت اندپوينت 1 هم flag خروجي USB_EVT_In رو چک ميکنه و جواب رو ميفرسته، چون هميشه داره بافر رو پر مي کنه، پس هميشه ديتا ارسال ميشه. ميشه USB_EVT_OUT رو که flag ورودي است رو چک کنه و بعد ديتا بفرسته. البته خوندن و نوشتن لزوما نبايد توي اينتراپت اندپوينت انجام بشه، بلکه هر جايي ميتونه باشه.
    تعداد بايت ارسال و دريافتي هم توسط کاربر قابل تنظيمه.
    کلا اولش يکم گيج کنندس اما دو،سه روز وقت بذارين دستتون مياد.
    اطلاعاتي دست پا شکسته اي بود که داشتم، اميدوارم کمک کنه. :question:
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7