اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر من چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر من چیه؟

سلام دوستان
    من حدود 3 سال پیش یک پروگرامر خریدم که از اون موقع با همون کار میکنم ولی نمیدونم دقیقا کدوم نوع هست، یعنی نمیدونم اسمش چیه. حالا بعد از این همه وقت برام مهم شده. چطور میشه با دیدن پروگرامر نوعش رو تشخیص داد؟
    این که من دارم اسمش Persial Programmer هست، به خود پروگرامر یک فیش تلفنی میخوره و اون سرش میخوره به پورت Com. حالا میخوام ببینم اسمش چیه که بتونم از توی AVR Studio مستقیم فایل HEX رو بریزم توش، آخه در حال حاضر برنامه اسمبلی رو که توی Studio مینویسم بعد از اینکه فایل اسمبل میشه با نرم افزار این پروگرامر که میخوام بریزمش verify error میده و باید فایل Hex رو خودم باز کنم و خط اول رو پاک کنم و بعد بریزم توی آی سی که رایت بشه. حالا میخوام ببینم این قضیش چیه و اسمش رو پیدا کنم که بتونم مستقیم از توی خود Studio برنامه رو بریزم رو آی سی. راستش چند باز خواستم اون خط اول که باید پاک بشه رو دیکود کنم ببینم مربوط به چی هست ولی فراموش کردم.
    کسی میدونه این پروگرامر اسمش چیه؟
    ممنون
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : پروگرامر من چیه؟

سلام
    من اخر از این کام پورت سر در نیاوردم اخه قاطیشون میکنم در هر صورت
    اگه به پرورت موازی میخوره احتمال 90 درصد stk-200/300 هستش
    اگه به پورت سری میخوره احتمال 90 درصد stk -500 هستش
    در ضمن شما میتونی از روی ای سی های پروگرامرت یه چیز های بفهمی مثلا اگه از این میکرو های قابل برنامه ریزی (atmega16,atmega8535) باشه احتمالا stk-500 هشتش ولی اگه از ای سی های بافر باشه احتمالا stk-200/300 هستش
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

شما پروگرامرتون STK500 است
      ِِDie for Life, Not Live to Die
      Freedom Fighter
      " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

امیدوارم که یکی از پروگرمهای استاندارد باشه ولی من نمونهآ‌های خیلی زیادی دیدم که استاندارد نیست و معلوم نیست چیه ؟

دیدگاه

ممنون دوستان
          محسن جان COM همون RS232 هست که میشه پورت سریال. روی خود پروگرامر یه دونه AT89C2051 هست، حالا که دقت کردم یادم اومد که تاریخ خریدش از 3 سال پیش هم بیشتر میشه چون 8051 رو هم با همین پروگرام میکردم ( سری 89SXX )
          Chia جان ممنونم، توی Studio پروگرامرم رو STK500 معرفی کردم ولی کانکتش نکرد، حتی Auto Connect هم که زدم باز هم پیداش نکرد در حالی که هم برقش وصل بود هم چیپ روش بود. توی CodeVision هم که اصلا متوجهش نمیشد میگفت یا برقش قطعه یا آی سی خراب هست، که هیچکدوم مشکل نداره.
          Spart جان من هم میخوام همین رو متوجه بشم که استاندارد هست یا نه و کدوم استاندارد، که البته اینجور که دوستان میگن اگر استاندارد باشه باید ST500 باشه.
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از راهنمایتون
            شما میخاین چه میکرو ای رو پوگرام کنین
            اخه خودت میتونی به راحتی پروگرامر بسازی که با برنامه مورد نظرت ست باشه
            انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
            [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
            http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.hex
              سلام خیلی ممنون از راهنمایتون
              شما میخاین چه میکرو ای رو پوگرام کنین
              اخه خودت میتونی به راحتی پروگرامر بسازی که با برنامه مورد نظرت ست باشه
              محسن جان این تقریبا همه میکرو های AVR یا بهتره بگم همه اونهایی که لازم میشه و 8951 و 8952 رو پروگرام میکنه مشکلی هم باش ندارم چون به هر سه تا زبان برنامه نوشتم و فایل HEX رو ریختم توش جواب داده فقط با AVR Studio باید فایل HEX رو باز کنم و خط اول رو پاک کنم و دوباره SAVE کنم، این هم با مقایسه فایل هگزی که Studio اسمبل کرده بود در مقابل اسمبلری که خود پروگرامر استفاده میکنه فهمیدم، یعنی کلا مشکلی با پروگرام کردن ندارم چند سال هست که با همین دارم کار میکنم فقط میخواستم ببینم دارم با چی کار میکنم که خودم نمیدونم.
              شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X