اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شتخیص پایه های ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شتخیص پایه های ترانس

سلام به دوستان. من برای تغذیه آمپیلی یه ترانس دارم که مال این ضبط های cd خور و نوارخورای قدیمه حدود 2یا 3 کیلو وزنشه اما نمیدونم چطوری سرهایی رو که به برق وصل میشه رو پیدا کنم بعد نشوم یکی از این ترانس پیچ ها دادم گفت به دوتا از پایه هاش که خودش مشخص کرد وصل کنم و به برق بزنم. الان این کارو کردم و ولتمتر که به پایه های دیگش میزنم زمانی که به برقه ولتاژ نشون میده ولی وقتی مثلا لامپ 12 ولت بهش وصل میکنم روشن نمیشه باید چکارکنم؟ کسی کمکم میکنه؟ یکطرف 9تا پایه داره ترانسه یکطرف دیگه 6 تا . کسی میدونه چطوری باید ازش استفاده کنم و مثل ترانس دوبل ازش برای آمپیلی استفاده کنم؟ انقدر پایه داره که آدم گیج میشه. اگر کسی میدونه لطف کنه و راهنمایی کنه.
    خدا خاصيت دستاش اينه كه بي اندازه ميتونه ببخشه

پاسخ : شتخیص پایه های ترانس

یه عکس ازش بزار ببینیم :NO: .

دیدگاه

عکس ترانس
      http://www.xum.ir/image/Fg71
      http://www.xum.ir/image/FgMm
      http://www.xum.ir/image/FgMJ

دیدگاه

سلام
        اون عبارت روی برچسب ترانس رو سرچ کردین ؟
        متاسفانه تو عکس هایی که گذاشتین معلوم نیست وگرنه خودم سرچ میکردم
        این نوع ترانس ها یه احتمال زیاد دیتاشیت دارن

اون عبارت رو هم بذار تا ما هم سرچ کنیم

دیدگاه

نوشته ی روی ترانس اینه:
          8B-NHA-606-01
          TAM
          M 208
          دقیقا هم همینطوری نوشته شده روی بدنه ترانس

دیدگاه

آقا هیشکی نمیدونه که این ترانسه بدرد میخوره یا نه؟ من برای آمپیلی به یه ترانس احتیاج دارم این به کارم میاد یا نه؟

دیدگاه

اون عبارت هایی رو که داده بودی رو به طرق مختلف سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکردم

باید بری پیش تعمیرکارا و یه مدل از همون دستگاهی رو که ترانس رو ازش درآودی رو پیدا کنی و از روی همون دستگاه سرهای مختلف ترانس رو پیدا کنی

دیدگاه

درود.
                اولین عکسی که اپلود کردی.از سمت چپ به پایه 1و5 برق دادی.
                حالا از سمت چپ پایه 2 و 4 رو با یک تکه سیم به هم وصل کن و با لامپ 110 تست کن.
                وقتی خروجی رو اتصال کوتاه دادی و لامپ پرنور شد یعنی درسته.
                ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

سلام
                  اول بیاین ولت متر ببینین کدوم پایه با کدوم پایه ارتباط داره و اون دو تا که با هم ارتباط دارن مقاومتشون چقدر هست

البته احتمالا اون لامپی که شما استفاده کردین جریان زیاد می کشه به خاطر همینه که روشن نمی شه
                  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                  پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                  در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X