ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2011/11/25
    دزفول
    162
    8

نياز به پروژه آماده SIM900

سلام
    من نياز به يه پروژه با ماژولsim900دارم.
    اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...
    2014/04/09
    مالاتیا
    46
    2

پاسخ : نیازپروزه اماده sim900

منم همینطور

[move]

:applause:

[/move]
    2006/08/16
    867
    17

منم همینطور

[move]

:applause: :applause:

[/move]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2005/11/18
    565
    31

منم همینطور

[move]

:applause: :applause: :applause:

[/move]
    2011/11/25
    دزفول
    162
    8

یعنی کسی راه اندازی نکرده؟....یا حداقل ی نقشه و یایه برنامه اماده نداره
    دگه نریم از صفرشروع کنیم چون خیلی زمان میبر
    2013/02/25
    مشهد
    180
    33

پاسخ : نيازپروزه اماده sim900

نقل قول نوشته اصلی توسط milad066
    يعني کسي راه اندازي نکرده؟....يا حداقل ي نقشه و يايه برنامه اماده نداره
    دگه نريم از صفرشروع کنيم چون خيلي زمان ميبر
    شما چقدر خودت دنبال قضيه رفتي و چي ميخواي بدوني.
    چه اتفاقي قرار است با سيم 900 ارسال يا دريافت شود؟
    واضح تر بنويسين شايد بتوان کمکي کرد.
    اگر هم که يک کار آماده مي خواي براي نمايشگاهي يا دکور يا جايي ديگه کيت آماده با سيم 900 توي بازار هست.

موفق باشيد
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2011/11/25
    دزفول
    162
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_Asgharian
    شما چقدر خودت دنبال قضيه رفتي و چي ميخواي بدوني.
    چه اتفاقي قرار است با سيم 900 ارسال يا دريافت شود؟
    واضح تر بنويسين شايد بتوان کمکي کرد.
    اگر هم که يک کار آماده مي خواي براي نمايشگاهي يا دکور يا جايي ديگه کيت آماده با سيم 900 توي بازار هست.

موفق باشيد
    اینکه میکروازلحاظ سخت افزاری ونرم افزاری چظوربه ماژول sim900وصل میشه چطورپیام برستیم یا پیام بخونیم....
    :redface: :redface:
    2013/02/25
    مشهد
    180
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط milad066
    اينکه ميکروازلحاظ سخت افزاري ونرم افزاري چظوربه ماژول sim900وصل ميشه چطورپيام برستيم يا پيام بخونيم....
    :redface: :redface:
    1.حتما بايد به تغذيه ماژول SIM900 توجه کنيد . منبع تغذيه شما بايد بتواند حدود 3 آمپر را به راحتي تامين کند. زيرا طبق گفته شرکت سازنده خود چيپ سيم 900 حدود 3 آمپر در زمان روشن شدن به طور لحظه اي از تغذيه جريان مي کشد. اين جريان تغذيه لحظه اي باعث دردسر است . اگر تعدد خاموش و روشن شدن ماژول زياد باشد بي برو برگرد (يعني = قطعي و بدون شک) رگولاتور شما آسيب مي بيند.
    پس چه بايد کرد؟
    یک جواب مناسب این است که يک ترانزيستور در حد مثلا BD241 يا هر نمونه ترانزيستور NPN که جريان عبوري از کلکتور به سمت اميتر آن بتواند 3 يا 4 آمپر را عبور دهيد انتخاب کنيد و پايه بيس آن را مستقيم به 7805 بدهيد و اميتر آن را به پايه تغذيه ماژول VBAT وصل کنيد. اين کار دو هدف را برايتان به ارمغان مي آورد اول اينکه با افت ولتاژ روي بيس اميتر شما به محدود مجاز تغذيه ماژول مي رسيد. (زيرا نمي توانستيد آن را مستقيما با 5 ولت تغذيه کنيد.) دوم اينکه جريان زمان راه اندازي يا روشن شدن ماژول به رگولاتور شما آسيبي نمي رساند. به شرط اينکه کلکتور اين ترانزيستور به ولتاژ قبل از رگولاتور متصل شده باشد و به بياني ساده تر کلکتور ترانزيستور را به پايه يک رگولاتور 7805 اتصال بدهيد.
    2. شرط روشن شدن ماژول آن است که اولين پايه يا PowerKey براي مدت زمان يک ثانيه به زمين وصل شود و سپس رها شود. بعد از آن حدود کمتر از 10 ثانيه زمان نياز است تا ماژول شما بعد از روشن شدن ، عملياتي شود/ براي روشن کردن ماژول يک ترانزيستور NPN نياز داريد که کلکتور آن مستقيم به پايه Powerkey و اميتر آن مستقيم به زمين متصل باشد. هر گاه که شما بيس اين ترانزيستور را ترجيحا با يک مقاومت در حوزه 10 کيلو اهم به يک خروجي ميکرو بدهيد و يک ثانيه بيس را مثبت کرده و بلافاصله منفي کنيد. ماژول روشن مي شود.
    3. بعد از آن پايه هاي 9 و 10 روي چيپ (نه ماژول) به ترتيب TXD و RXD هستند. اين ها را مي توانيد مستقيم و بي واسطه به ميکرو وصل کنيد.
    به تجربه به من ثابت شده است که بهترين حالت براي استفاده از سيم 900 استفاده از کريستال 20 مگاهرتز است. اگر چه خودم مشتري کريستال 4 مگاهرتز هستم. اما بهترين جواب را با 20 مگاهرتز گرفتم.

اينها ارتباطات سخت افزاري بود که خدمت تان بي شائبه عرض کردم. با فرض اينکه شما دريافت و ارسال سريال را در نرم افزار کامپايلرتان بدانيد.
    بعد دستورات AT را مطالعه بفرمائيد. شما بايد يک دستور AT را به صورت سريال به ماژول ارسال کنيد و به ماژول زمان بدهيد تا بتواند فرامين شما را انجام دهد. راستي يادم رفت که بگويم پيش فرض سرعت انتقال 9600 است. يعني در کامپايلر فرض را 9600 بگيريد.
    صد البته مي دانيد که حتما بايد زمين ماژول به زمين ميکرو Vss متصل باشد.

باز هم اگر نکته اي بود در خدمتم. فراموش نفرمائيد که کار نيکو کردن از پر کردن است. توصيه بنده اين است که اگر اولين بار است سراغ سيم 900 مي رويد حتما ماژول راه انداز بخريد . خودم رفتم چيپ خريدم . ديدم که مناسب براي کار روي برد آزمايشگاهي BreadBoard نيست.

موفق باشيد
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2013/10/04
    15
    3

. سلام. من يه پروژه دارم. فقط فايل هاشو مي خواين يا آماده و درست شده؟
    2011/11/25
    دزفول
    162
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ss
    . سلام. من يه پروژه دارم. فقط فايل هاشو مي خواين يا آماده و درست شده؟
    با توضیحاتی که دوستمون رضادادن تقریباازلحاظ سخت افزاری یه چیزایی دستمون اومد که چجورماژل وببندیمش....
    فقط مونده ارتباط نرم افزاری...
    حالا فایل هاشو بزارین برادانلوداگه درست شده اشو هم بزارین که خیلی بهتره
    من میخوام یه مدارکاملا عملی بسازم.....
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11