اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به پروژه آماده SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به پروژه آماده SIM900

سلام
    من نیاز به یه پروژه با ماژولsim900دارم.
    اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...

پاسخ : نیازپروزه اماده sim900

منم همینطور

[move]

:applause:

[/move]

دیدگاه

منم همینطور

[move]

:applause: :applause:

[/move]

دیدگاه

منم همینطور

[move]

:applause: :applause: :applause:

[/move]

دیدگاه

یعنی کسی راه اندازی نکرده؟....یا حداقل ی نقشه و یایه برنامه اماده نداره
          دگه نریم از صفرشروع کنیم چون خیلی زمان میبر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad066
            یعنی کسی راه اندازی نکرده؟....یا حداقل ی نقشه و یایه برنامه اماده نداره
            دگه نریم از صفرشروع کنیم چون خیلی زمان میبر
            شما چقدر خودت دنبال قضیه رفتی و چی میخوای بدونی.
            چه اتفاقی قرار است با سیم 900 ارسال یا دریافت شود؟
            واضح تر بنویسین شاید بتوان کمکی کرد.
            اگر هم که یک کار آماده می خوای برای نمایشگاهی یا دکور یا جایی دیگه کیت آماده با سیم 900 توی بازار هست.

موفق باشید
            والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza_Asgharian
              شما چقدر خودت دنبال قضیه رفتی و چی میخوای بدونی.
              چه اتفاقی قرار است با سیم 900 ارسال یا دریافت شود؟
              واضح تر بنویسین شاید بتوان کمکی کرد.
              اگر هم که یک کار آماده می خوای برای نمایشگاهی یا دکور یا جایی دیگه کیت آماده با سیم 900 توی بازار هست.

موفق باشید
              اینکه میکروازلحاظ سخت افزاری ونرم افزاری چظوربه ماژول sim900وصل میشه چطورپیام برستیم یا پیام بخونیم....
              :redface: :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad066
                اینکه میکروازلحاظ سخت افزاری ونرم افزاری چظوربه ماژول sim900وصل میشه چطورپیام برستیم یا پیام بخونیم....
                :redface: :redface:
                1.حتما باید به تغذیه ماژول SIM900 توجه کنید . منبع تغذیه شما باید بتواند حدود 3 آمپر را به راحتی تامین کند. زیرا طبق گفته شرکت سازنده خود چیپ سیم 900 حدود 3 آمپر در زمان روشن شدن به طور لحظه ای از تغذیه جریان می کشد. این جریان تغذیه لحظه ای باعث دردسر است . اگر تعدد خاموش و روشن شدن ماژول زیاد باشد بی برو برگرد (یعنی = قطعی و بدون شک) رگولاتور شما آسیب می بیند.
                پس چه باید کرد؟
                یک جواب مناسب این است که یک ترانزیستور در حد مثلا BD241 یا هر نمونه ترانزیستور NPN که جریان عبوری از کلکتور به سمت امیتر آن بتواند 3 یا 4 آمپر را عبور دهید انتخاب کنید و پایه بیس آن را مستقیم به 7805 بدهید و امیتر آن را به پایه تغذیه ماژول VBAT وصل کنید. این کار دو هدف را برایتان به ارمغان می آورد اول اینکه با افت ولتاژ روی بیس امیتر شما به محدود مجاز تغذیه ماژول می رسید. (زیرا نمی توانستید آن را مستقیما با 5 ولت تغذیه کنید.) دوم اینکه جریان زمان راه اندازی یا روشن شدن ماژول به رگولاتور شما آسیبی نمی رساند. به شرط اینکه کلکتور این ترانزیستور به ولتاژ قبل از رگولاتور متصل شده باشد و به بیانی ساده تر کلکتور ترانزیستور را به پایه یک رگولاتور 7805 اتصال بدهید.
                2. شرط روشن شدن ماژول آن است که اولین پایه یا PowerKey برای مدت زمان یک ثانیه به زمین وصل شود و سپس رها شود. بعد از آن حدود کمتر از 10 ثانیه زمان نیاز است تا ماژول شما بعد از روشن شدن ، عملیاتی شود/ برای روشن کردن ماژول یک ترانزیستور NPN نیاز دارید که کلکتور آن مستقیم به پایه Powerkey و امیتر آن مستقیم به زمین متصل باشد. هر گاه که شما بیس این ترانزیستور را ترجیحا با یک مقاومت در حوزه 10 کیلو اهم به یک خروجی میکرو بدهید و یک ثانیه بیس را مثبت کرده و بلافاصله منفی کنید. ماژول روشن می شود.
                3. بعد از آن پایه های 9 و 10 روی چیپ (نه ماژول) به ترتیب TXD و RXD هستند. این ها را می توانید مستقیم و بی واسطه به میکرو وصل کنید.
                به تجربه به من ثابت شده است که بهترین حالت برای استفاده از سیم 900 استفاده از کریستال 20 مگاهرتز است. اگر چه خودم مشتری کریستال 4 مگاهرتز هستم. اما بهترین جواب را با 20 مگاهرتز گرفتم.

اینها ارتباطات سخت افزاری بود که خدمت تان بی شائبه عرض کردم. با فرض اینکه شما دریافت و ارسال سریال را در نرم افزار کامپایلرتان بدانید.
                بعد دستورات AT را مطالعه بفرمائید. شما باید یک دستور AT را به صورت سریال به ماژول ارسال کنید و به ماژول زمان بدهید تا بتواند فرامین شما را انجام دهد. راستی یادم رفت که بگویم پیش فرض سرعت انتقال 9600 است. یعنی در کامپایلر فرض را 9600 بگیرید.
                صد البته می دانید که حتما باید زمین ماژول به زمین میکرو Vss متصل باشد.

باز هم اگر نکته ای بود در خدمتم. فراموش نفرمائید که کار نیکو کردن از پر کردن است. توصیه بنده این است که اگر اولین بار است سراغ سیم 900 می روید حتما ماژول راه انداز بخرید . خودم رفتم چیپ خریدم . دیدم که مناسب برای کار روی برد آزمایشگاهی BreadBoard نیست.

موفق باشید

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

. سلام. من یه پروژه دارم. فقط فایل هاشو می خواین یا آماده و درست شده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad.ss
                    . سلام. من یه پروژه دارم. فقط فایل هاشو می خواین یا آماده و درست شده؟
                    با توضیحاتی که دوستمون رضادادن تقریباازلحاظ سخت افزاری یه چیزایی دستمون اومد که چجورماژل وببندیمش....
                    فقط مونده ارتباط نرم افزاری...
                    حالا فایل هاشو بزارین برادانلوداگه درست شده اشو هم بزارین که خیلی بهتره
                    من میخوام یه مدارکاملا عملی بسازم.....

دیدگاه

پاسخ : نیاز به پروژه آماده SIM900

سلام

خدمت تان عرض کنم که نسل قبلی سیم 900 ، سیم 300 است . این لینک زیر بسیار بسیار کامل و خوب و جامع (مربوط به کشور هند ، هندی ها در الکترونیک خیلی قوی هستند) برای سیم 300 نوشته شده است و بدون مشکل می تواند بر روی سیم 900 استفاده شود. زیرا که اصولا فرقی با یکدیگر ندارند.

این از ماهی (Fish ) بنده که تقدیم به شما شد. انشاالله شما را در حال ماهیگیری زیارت کنیم

http://extremeelectronics.co.in/avr-...00-gsm-module/

نکته دوم این است که ما در ایران به این ابزار یا وسیله سیم 900 می گوئیم . مثل اولین جویدنی که از شرکت آدامز بود و ما گفتیم آدامس یا اولین مایع سفید کننده از وایتکس یا اولین دستمال کاغذی (کلینیکس) یا .... اما اگر بخواهید به منابع انگلیسی دست یابید باید عبارت جستجوی شما
                      GSM-Modem
                      باشد . برای GSM-Modem بینهایت ویدئو ی آموزشی و فایل و نقشه و .... وجود دارد. اما جستجو در اینترنت با کلید واژه ی سیم 900 راه به جایی برده نمی شود. اصولا فرهنگ سازی برای نشر اطلاعات صحیح بین ما ایرانیان ضعیف است که انشاالله باید این حداقل در گروه PIC برداشته شود.

فقط خبرش را بدهید که چه کار کردید تا شاید توانستیم بیشتر کمک کنیم.

توضیح : من هنوز نمی دانم که میخواهید با GSM-Modem چکار کنید.

با احترام

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X