اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطعات SMD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطعات SMD

با سلام
    من تاکنون با قطعات سطح نصبی نه کار کردم و نه اطلاعی از نحوه خوندن و کدگذاریشون را دارم
    این سری هم یه تعداد زیادی کارت تعمیری واسم رسیده که تمامشون قطعات سطح نصبی دارن.حالا چند تا سوال دارم
    1- نحوه کدگذاری و شناسایی این گونه قطعات چیست(بعضی از قطعات اصلا شماره و کدی روشون نیست /چه جوری میشه تشخص داد اون قطعه چیه)
    2-نحوه لحیم کاری این قطعات چه جوریه(چون میخوام بصورت عملی و حرفه ای شروع کنم.یه ابزارالات و دستگاههایی لازم دارم.چون میخوام اونها را تهیه کنم
    3-نحوه جدا سازی این قطعات از برد (باز هم نیاز به چه دستگاههایی هستش.درضمن از لحاظ هزینه و بودجه هیچگونه محدودیتی نیست .

پاسخ : قطعات SMD

1- بعضی code bookآ‌ ها برای اینکار هست ولی کامل نیست بیشتر تجربه و تحلیل مدار بکارت میاد
    2- با هویه معمولی سرنازک؛ با هوای گرم و ..
    3- قرص قلع رو دریاب ؛ همچنین وسایل مخصوص desoldering هم تو بازار هست که بودجه میخواد ولی اون قرص قلع عجیب چیزیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      1- بعضی code bookآ‌ ها برای اینکار هست ولی کامل نیست بیشتر تجربه و تحلیل مدار بکارت میاد
      2- با هویه معمولی سرنازک؛ با هوای گرم و ..
      3- قرص قلع رو دریاب ؛ همچنین وسایل مخصوص desoldering هم تو بازار هست که بودجه میخواد ولی اون قرص قلع عجیب چیزیه
      گفتم که از لحاظ هزینه محدودیت ندارم میتونم هرچیزی را جور کنم.فقط چیز خوب و حرفه ای میخوام
      در مورد این جور چیزها هم که گفتین میشه بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
        با سلام
        من تاکنون با قطعات سطح نصبی نه کار کردم و نه اطلاعی از نحوه خوندن و کدگذاریشون را دارم
        این سری هم ...
        باسلام
        انتشارات نص یک کتاب داره به نام تکنولوژی قطعات نصب سطحی
        کتاب خوبی هست.
        و اینکه دیود خازن مقاوت و ...
        به چه شکلی هستند و چطور کدگذاری میشوند توضیح داده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X