اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر ظرفیت خازن پنکه سقفی و یا موتورهای القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر ظرفیت خازن پنکه سقفی و یا موتورهای القایی

سلام.
    دوستان من رفتم پنکه ردیف کنم خونه همسایه و دیدم مشکل از خازنشه و خازنی که رو پنکه بود 2.5 میکرو فاراد بود ولی خازنی که خریده بود 3 میکرو فاراد بود، که خازن جدید 3 میکرو فاراد رو انداختم جای خازن 2.5 فارادی.

حالا میخاستم بدونم این افزایش ظرفیت میتونه به پنکه آسیب بزنه؟یا بسوزونتش؟
    فرمولی چیزی برای محتسبه هست؟
    تا چه حد افزایش ظرفیت میتونه به پنکه آسیب بزنه؟

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : تغییر ظرفیت خازن پنکه سقفی و یا موتورهای القایی

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
    سلام.
    دوستان من رفتم پنکه ردیف کنم خونه همسایه و دیدم مشکل از خازنشه و خازنی که رو پنکه بود 2.5 میکرو فاراد بود ولی خازنی که خریده بود 3 میکرو فاراد بود، که خازن جدید 3 میکرو فاراد رو انداختم جای خازن 2.5 فارادی.

حالا میخاستم بدونم این افزایش ظرفیت میتونه به پنکه آسیب بزنه؟یا بسوزونتش؟
    فرمولی چیزی برای محتسبه هست؟
    تا چه حد افزایش ظرفیت میتونه به پنکه آسیب بزنه؟

با تشکر.
    سلام دوست عزیز. نه مشکلی پیش نمیاره. کمی زیادتر هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه. حتا بنده تا دو برابر هم واسه یه پنکه سقفی گذاشتم و مشکلی نبوده. ولی بهتره از 30 یا 40 درصد بیشتر نذاریم. (به کسی نگی ها یه بار خازن 3 و نیم برابر ظرفیت خودش رو یه پنکه رو میزی گذاشتم و هنوز بعد از چند سال خراب نشده و کار میکنه) ظرفیت بالا تر که میذاریم تو بیشتر شدن سرعت تاثیری نداره.) hoseyni imeni عزیز میگفتن که چون این پنکه چینی ها اعتبار زیادی ندارن بهتره خازن خیلی قوی تر نذاریم و میفرمودند که میتونه باعث سوختن سیمپیچ راه انداز بشه.
    فرمول خاصی هم بلد نیستم براش ولی خوب کار خونه سازنده اونو مشخص میکنه و ما هم کپی اون رو میگیریم عوضش میکنیم :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

پاسخ : تغییر ظرفیت خازن پنکه سقفی و یا موتورهای القایی

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
      سلام دوست عزیز. نه مشکلی پیش نمیاره. کمی زیادتر هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه. حتا بنده تا دو برابر هم واسه یه پنکه سقفی گذاشتم و مشکلی نبوده. ولی بهتره از 30 یا 40 درصد بیشتر نذاریم. (به کسی نگی ها یه بار خازن 3 و نیم برابر ظرفیت خودش رو یه پنکه رو میزی گذاشتم و هنوز بعد از چند سال خراب نشده و کار میکنه) ظرفیت بالا تر که میذاریم تو بیشتر شدن سرعت تاثیری نداره.) hoseyni imeni عزیز میگفتن که چون این پنکه چینی ها اعتبار زیادی ندارن بهتره خازن خیلی قوی تر نذاریم و میفرمودند که میتونه باعث سوختن سیمپیچ راه انداز بشه.
      فرمول خاصی هم بلد نیستم براش ولی خوب کار خونه سازنده اونو مشخص میکنه و ما هم کپی اون رو میگیریم عوضش میکنیم :mrgreen:
      آره
      هنوز هم همونو میگم.
      البته الان پنکه های چینی اومده که رو بیشترین حالتش میزاری میسوزه چه برسه به اینک خازن رو دوسه برابر کنی (اینو مشتری میگفت)
      در کل بهتره یکم بالاتر بزاری.یکم!!!
      البته اگه پنکه ازین آشغالا نیست میتونی تا 4 هم بزاری.
      ولی ممکنه موقع استارت یه صدای ویز مانندی بده که مشکل خاصی ایجاد نمیکنه. اگه ویزش خیلی شدیده خازنش زیادیه(این مورد درباره ی پنکه های چینی 60 درصد مواقع صدق میکنه)
      البته من باشم پنکه ای میگیرم که جنس خوب باشه اگه جنس خوب پیدا نکردم لا اقل وسایلی میگیرم که یدکش پیدا بشه(مثل پارس خ.ز.ر)
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X