اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اصلاح مدار رله الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اصلاح مدار رله الکترونیکی

سلام من یک مدار رله الکترونیکی دارم این مدار نقصی داره که بعد از چند دقیقه کار کردن خازن داغ میشه و میسوزه
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

بار مدارم یک هیتر هست و 15آمپر میکشه و در دقیقه 10 بار خاموش روشن میشه

پاسخ : اصلاح مدار رله الکترونیکی

سلام
    بهتره خازن رو از نوع ام کا پی انتخاب کنید
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
      سلام
      بهتره خازن رو از نوع ام کا پی انتخاب کنید
      خازن از نوع پلی استر هستش..
      دلیل این پیشنهادتون چیه؟؟

دیدگاه

سلام
        خازنهای ام کا پی تحمل جریان بیشتر و همچنین dv/dt بیشتری نسبت به پلی استر دارند.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

خازن رو با مقاومت از مدار حذف کنید مدار به کار خود ادامه میدهد و هیچ اتفاقی هم نمی افتد .
          نقش خازن و مقاومت اسنابر هست که چون بار شما هیتر هست و مقاومتی خالص می باشد اصلا نیازی به آن نیست.
          این اسنابر برای بارهای سلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مثل موتور
          وقتی حالشو بردی خبر بده بگو اوکی شد ما هم شاد شیم. :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedhamidi
            خازن رو با مقاومت از مدار حذف کنید مدار به کار خود ادامه میدهد و هیچ اتفاقی هم نمی افتد .
            نقش خازن و مقاومت اسنابر هست که چون بار شما هیتر هست و مقاومتی خالص می باشد اصلا نیازی به آن نیست.
            این اسنابر برای بارهای سلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مثل موتور
            وقتی حالشو بردی خبر بده بگو اوکی شد ما هم شاد شیم. :applause:
            سلام
            با حذف اسنابر احتمال سوختن ترایاک بیشتر میشه.چون هیتر هم بصورت سیم پیچی ساخته میشه.
            با توجه به اینکه اسنابر نقش محافظ سوییچ رو داره حذف نشه بهتره.

دیدگاه

هر باری ممکنه خاصیت سلفی داشته باشه ولی ماهیت غالب اون مهم تر هست.حتی دو سیم که به فاصله یک متر کنار هم کشیده شده باشند هم خاصیت سلفی دارند.من به شخصه هیترهای تا 20 کیلو وات رو بدون اسنابر استفاده کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم.حتی تا جریان 50 آمپر با بار سلفی از تریستور استفاده کردم و مشکلی پیش نیومده.بستگی به مقدار اندوکتانس و حالت ریجنریتیو مصرف کننده دارد.که اینجا هیچ کدوم به این اندازه اهمیت ندارند.با این وجود بازم من پیشنهاد میکنم دوست عزیزمون یه بار تست بفرمایند و نتیجه رو گزارش کنند. ضمنا کاش مشخصات ترایاک مورد نظرتون رو اعلام میکردید و همچنین مشخصات هیتر
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedhamidi
                هر باری ممکنه خاصیت سلفی داشته باشه ولی ماهیت غالب اون مهم تر هست.حتی دو سیم که به فاصله یک متر کنار هم کشیده شده باشند هم خاصیت سلفی دارند.من به شخصه هیترهای تا 20 کیلو وات رو بدون اسنابر استفاده کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم.حتی تا جریان 50 آمپر با بار سلفی از تریستور استفاده کردم و مشکلی پیش نیومده.بستگی به مقدار اندوکتانس و حالت ریجنریتیو مصرف کننده دارد.که اینجا هیچ کدوم به این اندازه اهمیت ندارند.با این وجود بازم من پیشنهاد میکنم دوست عزیزمون یه بار تست بفرمایند و نتیجه رو گزارش کنند. ضمنا کاش مشخصات ترایاک مورد نظرتون رو اعلام میکردید و همچنین مشخصات هیتر
                موفق باشید
                با سپاس
                هیتر معمولی
                10 آمپر جریان میکشه
                تریاک هم 12 آمپر هستش
                یعنی اصلا نباید در بار مقاومتی اسنابر باشه؟

دیدگاه

اولا اینکه خیلی هم رنج گرفتی که اصلا کار درستی نیست.کافیه یک مقدار ولتاژ برق شهر بالا بره تا جریان هیترت بیشتر بشه و ترایاکت راحت بسوزه.10 درصد تلورانس رو هم که در حالت نرمال خود شرکت برق قبول داره .شما یه ترایاک 15 یا 20 آمپری انتخاب کن .هزینشم فرق چندانی نخواهد کرد.با خیال آسوده استفاده کن.
                  اگرهم که از ترایاکت فقط بعنوان روشن و خاموش استفاده میکنی و زاویه آتش نداری که دیگه اصلا اصلا نیازی به اسنابر نیس.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X