اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش اعداد ارسالی میکرو در چارت ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش اعداد ارسالی میکرو در چارت ؟؟

سلام
    من میخوام از میکرو به لب ویو اطلاعاتی رو بفرستم. این اطلاعات یه سری اعداد هستن. برنامه ام تو لب ویو هم این شکلی هست :

اما مشکل اینجاست که هیچی تو لب ویو دریافت نمیشه !! چون نه چیزی تو قسمتی که برای نمایشگر دیتای ورودی گذاشتم میاد و نه اعداد تو چارت رسم نمیشن.
    اینم بگم که تو ترمینال کدویژن اطلاعات درست و سالم میان.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : نمایش اعداد ارسالی میکرو در چارت ؟؟

config serial port رو بصورت کامل بده ناقصه

دیدگاه

قبل از بلوک read از بلوک open استفاده نمی کنید؟
      تو config serial port به جز شماره پورت (و در صورت استفاده از پورت واقعی_باود ریت) بقیه زیاد لازم نیستن و همون تنظیمات پیش فرض کفایت می کنه
      افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

برای ارتباط سریالی باید تولکیت dscباید نصب شده باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
          برای ارتباط سریالی باید تولکیت dscباید نصب شده باشد
          مشکل از اینجا نیست، چون ارسال از لب ویو به میکرو رو تست کردم و جواب میده. مشکلم تو ارسال از میکرو به لب ویو هستش، بعضی وقتا عدد ارسالی رو نشون میده اما عدد ثابت نیست !!

نوشته اصلی توسط abolfazl_moradpour
          قبل از بلوک read از بلوک open استفاده نمی کنید؟
          تو config serial port به جز شماره پورت (و در صورت استفاده از پورت واقعی_باود ریت) بقیه زیاد لازم نیستن و همون تنظیمات پیش فرض کفایت می کنه
          بلوک open به چه درد میخوره ؟ :read:
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
            مشکل از اینجا نیست، چون ارسال از لب ویو به میکرو رو تست کردم و جواب میده. مشکلم تو ارسال از میکرو به لب ویو هستش، بعضی وقتا عدد ارسالی رو نشون میده اما عدد ثابت نیست !!

بلوک open به چه درد میخوره ؟ :read:
            با بلوک open پورت رو باز می کنن. این بلوک رو خارج حلقه و بعد از config serial port قرار بدید.
            افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abolfazl_moradpour
              با بلوک open پورت رو باز می کنن. این بلوک رو خارج حلقه و بعد از config serial port قرار بدید.
              فکر نکنم این بلوک لازم باشه گذاشتنش، اما بازم گذاشتم و جواب نداد :angry:
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

برای ارتباط سریال باید visa نصب باشه

دیدگاه

یه تاخیر مثلا 0.5 ثانیه (بسته به سرعت ارسالی داده هات) بذار. چون برنامه شما از پورتتون سریعتره همینکه یه بایت دریافت میشه نمایش داده میشه و بعد دوباره سریع پاک میشه
                  بعلاوه در قسمت کانفیگ مشخصه terminate char v رو غیر فعال کن (این مشخصه در حالت پیش فرض فعال و به کاراکتر 10 حساس هست)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh-emrah
                    برای ارتباط سریال باید visa نصب باشه
                    ممنون، مشکل نمایش اعداد حل شد :applause:
                    visa رو نصب داشتم. اما بار قبلی هی می رفت پورت رو اسکن میکرد و چون چیزی دریافت نکرده بود، صفر نشون میداد.
                    الان با این برنامه من میخوام که اعداد ارسالی من از میکرو که به فرمت هگز هستند، روی چارت نشون داده بشن. اما وقتی ارسال شروع میشه، چیزی نشون داده نمیشه oo:

نوشته اصلی توسط mojalan
                    یه تاخیر مثلا 0.5 ثانیه (بسته به سرعت ارسالی داده هات) بذار. چون برنامه شما از پورتتون سریعتره همینکه یه بایت دریافت میشه نمایش داده میشه و بعد دوباره سریع پاک میشه
                    بعلاوه در قسمت کانفیگ مشخصه terminate char v رو غیر فعال کن (این مشخصه در حالت پیش فرض فعال و به کاراکتر 10 حساس هست)
                    من میخوام سیگنالی رو با فرکانس 10 کیلو واسه لب ویو بفرستم، در اون صورت باید تاخیرم رو زیر 40 میروثانیه بزارم (رعایت قضیه نایکوییست). این تاخیر به این کوچیکی مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
                    ---------
                    .
                    .
                    ...........

دیدگاه

خب فرکانس سیگنال ارسالی باید حدود 100kآ‌باشه (5 برابر قضیه نایکوییست) اونوقت با ژورت سریال کامژیوتر نمیشه همچین چیزی رو فرستاد مگه اینکه کارت سریال داشته باشی یا با USB بفرستی؟

دیدگاه

این مثالی بود که خواستم بزنم تا دقت زمانی لب ویو دستم بیاد :biggrin:
                        البته حق با شماست برای رعایت اصل نایکویست، باید بیشتز ار 2 برابر در نظر گرفت.
                        من از مبدل usb2com استفاده می کنم. با سرعت 500 کیلو هم از pc به لب ویو فرستادم.
                        ---------
                        .
                        .
                        ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X