ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2014/06/18
    675
    52

ساخت فرمان بازي (موضوع به نتیجه رسید)

سلام
    من براي خريد يه نرم افزار به کافي نت رفته بودم چشم به يه فرمان بازي افتاد ، ازش پرسيدم ببينم چنده گفت 26 هزار تومن! تو دلم گفتم چيزي نيست خودم بلدم يکيشو درست مي کنم ، خلاصه تصميم گرفتم از يه پتانسيومتر ولومي استفاده کنم که بشه فرمونش ، حالا اين مدار رو که خودم رسم کردم ببينيد.

اون پتانسويمتر گنده فرمونه ، اون پتانسيومتر کوچيکه اون کنار سمت چپ ، براي تنظيم حساسيتشه ، اون 2 تا مثلث هم که پ امپه ، با 2 تا ترانزيستور فقط از شما مي خوام مشخصات دور اون قطعاتي که خط قرمز کشيدم رو بهم بگيد که بايد از چه مدلي استفاده کنم .

کار کرد ايم مدار اين طوريه که يه کارتون رو دايره اي م برم و به اون پتانسيومتر بزرگ وصل مي کنم ، اگه رو به راست اونو بپيچم ، پ امپ راست روشن ميشه و ترانزيستور مخصوص رو را مي اندازه .

دقت کنيد مي خوام دو سر ترانزستور ها وقتي خاموشه قطع باشه و وقتي روشنه وصل باشه و مقاومتي نداشته باشه ، اگه در مدار مشکلي بود مه من تذکر بديد ، خيلي هيجان زده شدم با nfs لامبورگيني رو با اين برونم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/04/16
    اصفهان
    1,278
    102

پاسخ : ساخت فرمان بازي

سلام

خوب به عنوان اولین نکته باید بگم که پتانسیومتر میزاریم که بتونیم از یه فاصله ای تا یه فاصله ای فرمون رو همانقدر که خواستید حرکت بدیم ، اگر میخاستیم پ-امپ بزاریم که چه کاری بود پتانسیومتر بزاریم ، دکمه میزاشتیم !!!
    مورد دوم هم اینه که باید به کامپیوتر وصل بشه دیگه ؟؟؟ که این خودش باید توسط یه میکرو ورودی پردازش بشه و بعد با رابط USB به رایانه متصل شده و داده ها رو انتقال بده که این خودش کلی بحث داره و اینکه رایانه به عنوان دسته بازی بشناسه و درایور و ..... به نظر من 25 هزار دیگه نیازی به ساختن خود آدم نیست !!!!

2014/06/18
    675
    52

پاسخ : ساخت فرمان بازي

نقل قول نوشته اصلی توسط Soodi
    سلام

خوب به عنوان اولین نکته باید بگم که پتانسیومتر میزاریم که بتونیم از یه فاصله ای تا یه فاصله ای فرمون رو همانقدر که خواستید حرکت بدیم ، اگر میخاستیم پ-امپ بزاریم که چه کاری بود پتانسیومتر بزاریم ، دکمه میزاشتیم !!!
    مورد دوم هم اینه که باید به کامپیوتر وصل بشه دیگه ؟؟؟ که این خودش باید توسط یه میکرو ورودی پردازش بشه و بعد با رابط USB به رایانه متصل شده و داده ها رو انتقال بده که این خودش کلی بحث داره و اینکه رایانه به عنوان دسته بازی بشناسه و درایور و ..... به نظر من 25 هزار دیگه نیازی به ساختن خود آدم نیست !!!!
    سلام ببخشید من یکم کم توضیح دادم اول اینکه بازی های خیلی محدودی هستند که میشه با مقدار چرخش به راست یا چپ رو با فرمان بازی کرد ، دوم ما که کیبورد داریم دیگه دکمه می خوایم چکار ؟
    سوم که مهمه : من می خوام یه دسته بازی از همین دکمه دار هارو باز کنم ، دیدید که چند تا سیم از کنار هم رد شدند هر موقع دکمه رو می زنی
    به هم وصل میشن کار می کنن؟ مثل کنترل تلویزیون . من می خوام دو سر ترانزیستور رو به اونها وصل کنم که هر وقت ترانزیستور کار کرد اونهارو به هم وصل کنه و مثل دکمه بشه اگه نفهمیدی بگو تا یه عکس بذارم .

2009/04/21
    اهواز
    157
    1

پاسخ : ساخت فرمان بازي (موضوع به نتيجه رسيد)

شما يدونه دسته بازي از مدل هايي که داراي کنترلر آنالوگ هستند بگير.
    فقط کافيه که پتانسيومتر قسمت آنالوگ رو در بياري و پتانسيومتر متصل به فرمونت رو با سيم به دسته وصل کني.
    [size=8pt]اگر از تاپيکي بدتون مياد...
    اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
    اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
    ...بگين که[/size]
    [size=14pt][glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow][/size]
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4