اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فرمان بازی (موضوع به نتیجه رسید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فرمان بازی (موضوع به نتیجه رسید)

سلام
    من برای خرید یه نرم افزار به کافی نت رفته بودم چشم به یه فرمان بازی افتاد ، ازش پرسیدم ببینم چنده گفت 26 هزار تومن! تو دلم گفتم چیزی نیست خودم بلدم یکیشو درست می کنم ، خلاصه تصمیم گرفتم از یه پتانسیومتر ولومی استفاده کنم که بشه فرمونش ، حالا این مدار رو که خودم رسم کردم ببینید.

اون پتانسویمتر گنده فرمونه ، اون پتانسیومتر کوچیکه اون کنار سمت چپ ، برای تنظیم حساسیتشه ، اون 2 تا مثلث هم که پ امپه ، با 2 تا ترانزیستور فقط از شما می خوام مشخصات دور اون قطعاتی که خط قرمز کشیدم رو بهم بگید که باید از چه مدلی استفاده کنم .

کار کرد ایم مدار این طوریه که یه کارتون رو دایره ای م برم و به اون پتانسیومتر بزرگ وصل می کنم ، اگه رو به راست اونو بپیچم ، پ امپ راست روشن میشه و ترانزیستور مخصوص رو را می اندازه .

دقت کنید می خوام دو سر ترانزستور ها وقتی خاموشه قطع باشه و وقتی روشنه وصل باشه و مقاومتی نداشته باشه ، اگه در مدار مشکلی بود مه من تذکر بدید ، خیلی هیجان زده شدم با nfs لامبورگینی رو با این برونم
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : ساخت فرمان بازی

سلام

خوب به عنوان اولین نکته باید بگم که پتانسیومتر میزاریم که بتونیم از یه فاصله ای تا یه فاصله ای فرمون رو همانقدر که خواستید حرکت بدیم ، اگر میخاستیم پ-امپ بزاریم که چه کاری بود پتانسیومتر بزاریم ، دکمه میزاشتیم !!!
    مورد دوم هم اینه که باید به کامپیوتر وصل بشه دیگه ؟؟؟ که این خودش باید توسط یه میکرو ورودی پردازش بشه و بعد با رابط USB به رایانه متصل شده و داده ها رو انتقال بده که این خودش کلی بحث داره و اینکه رایانه به عنوان دسته بازی بشناسه و درایور و ..... به نظر من 25 هزار دیگه نیازی به ساختن خود آدم نیست !!!!
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

پاسخ : ساخت فرمان بازی

نوشته اصلی توسط Soodi
      سلام

خوب به عنوان اولین نکته باید بگم که پتانسیومتر میزاریم که بتونیم از یه فاصله ای تا یه فاصله ای فرمون رو همانقدر که خواستید حرکت بدیم ، اگر میخاستیم پ-امپ بزاریم که چه کاری بود پتانسیومتر بزاریم ، دکمه میزاشتیم !!!
      مورد دوم هم اینه که باید به کامپیوتر وصل بشه دیگه ؟؟؟ که این خودش باید توسط یه میکرو ورودی پردازش بشه و بعد با رابط USB به رایانه متصل شده و داده ها رو انتقال بده که این خودش کلی بحث داره و اینکه رایانه به عنوان دسته بازی بشناسه و درایور و ..... به نظر من 25 هزار دیگه نیازی به ساختن خود آدم نیست !!!!
      سلام ببخشید من یکم کم توضیح دادم اول اینکه بازی های خیلی محدودی هستند که میشه با مقدار چرخش به راست یا چپ رو با فرمان بازی کرد ، دوم ما که کیبورد داریم دیگه دکمه می خوایم چکار ؟
      سوم که مهمه : من می خوام یه دسته بازی از همین دکمه دار هارو باز کنم ، دیدید که چند تا سیم از کنار هم رد شدند هر موقع دکمه رو می زنی
      به هم وصل میشن کار می کنن؟ مثل کنترل تلویزیون . من می خوام دو سر ترانزیستور رو به اونها وصل کنم که هر وقت ترانزیستور کار کرد اونهارو به هم وصل کنه و مثل دکمه بشه اگه نفهمیدی بگو تا یه عکس بذارم .
      http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

پاسخ : ساخت فرمان بازی (موضوع به نتیجه رسید)

شما یدونه دسته بازی از مدل هایی که دارای کنترلر آنالوگ هستند بگیر.
        فقط کافیه که پتانسیومتر قسمت آنالوگ رو در بیاری و پتانسیومتر متصل به فرمونت رو با سیم به دسته وصل کنی.
        اگر از تاپيکي بدتون مياد...
        اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
        اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
        ...بگين که
        [glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow]

دیدگاه

پدال فرمان

سلام دوستان عید همگی مبارک بنده نمیدونستم این سوال رو کجا مطرح کنم که به اینجا رسیدم
          من یک فرمان بازی قدیمی دارم که پدال های گاز و ترمزش از دوتا پتانسیومتر استفاده شده واز طریق سیم 4نخ usbبه فرمان متصل شده حالا این 4سیم از پتانسیومتر ها کنده شده ممنون میشم یه راهنمایی کنید چجور دوباره راهش بندازم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X