اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال خودکار اطلاعات آرایه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال خودکار اطلاعات آرایه ای

سلام دوستان.
    من میخوام یک تابع برای ارسال داده های آرایه ای مثل رشته های کارکتری یا مثلا یک آرایه 20 عضوی، بنویسم.
    می خوام وقتی که تابع فراخوانی میشه، یک به یک اعضا ارسال بشن. واسه همین از یک while استفاده کردم، که میاد و چک میکنه ببینه آرایه تموم شده یا بازم از اعضاش مونده.
    حالا مشکلم اینجاست که چطور تو این تابع به صورت خودکار بفهمه که آرایه تموم شده یا بازم هست ؟
    اینم تابع خودمه :
    کد:
    void Send_Array(unsigned char a[]) {
    	uint8_t i;
    	while (*a != 0) {
    		Send_Byte(*a) ;
    		a++ ;
    	}
    }
    تابع Send_Byte یه تابع سادست که هر بایت رو ارسال می کنه. با شرطی که تو بالا گذاشتم همین که صفر رو می بینه، دیگه ارسال تموم میشه.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : ارسال خودکار اطلاعات آرایه ای

سلام
    خوب این چیزی که نوشتید و شرط تهی بودن چک می کنه مشکلش مگه چیه؟ همین جواب میده دیگه
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

سلام
      فکر کنم مشکل شما این باشه که آرایه رو با اعداد پر کردین نه با معادل اسکی آنها.
      در ارتباط سریال شما باید از کد اسکی برای انتقال اطلاعاتتون استفاده کنید.
      تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
        سلام
        خوب این چیزی که نوشتید و شرط تهی بودن چک می کنه مشکلش مگه چیه؟ همین جواب میده دیگه
        مشکلش اینه که وقتی من یک آرایه مثلا 100 تایی داشته باشم، همین که یه آرایه صفر ببینه دیگه ادامه نمیده !!
        من میخوام که میکرو بدون توجه به صفرهای آرایه کارشو تا آخر ادامه بده بدون این که تو فراخونی تابع طول آرایه بهش داده شه.

نوشته اصلی توسط mehdi_nxp
        سلام
        فکر کنم مشکل شما این باشه که آرایه رو با اعداد پر کردین نه با معادل اسکی آنها.
        در ارتباط سریال شما باید از کد اسکی برای انتقال اطلاعاتتون استفاده کنید.
        دقیقا، من میخوام مجموعه ای از اعداد رو با این روش ارسال کنم. مثلا چند دقیقه ADC رو اسکن کنم و بعد مقادیر هگز رو بفرستم.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

خوب چرا 0 گداشتی NULL بزار یا همزمان زمان پر کردن ارایه یک کانتر بزار تا بشموره وقتی به عدد خاصی رسید اجرا بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X