اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد ریدسوییچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد ریدسوییچ

با سلام خدمت دوستان عزیز من مدرک ارشد مهندسی نفت دارم و میخوام واسه ماشینم سوییچ مخفی درست کنم. یعنی یک سوییچ را در مسیر پمپ بنزین یا دلکو ماشین بذارم که مخفی باشه و دزد که وارد ماشین میشه تا این سوییچ را فعال نکنه نتونه ماشین روشن بشه.
    حالا میخوام از رید سوییچ استفاده کنم.
    1- اول اینکه رید سوییچ تا چند آمپر را تحمل میکنه و تو بدترین دما مثلا حداکثر 60 درجه
    2- میگن با نزدیک شدن آهنربا به رید سوییچ جریان برق برقرار میشه . حالا اگه اهنربا را از این سوییچ دور کنیم جریان برق همچنان برقرار میشه یا قطع میشه؟(اگه جریان برق همچنان با برداشتن آهنربا ادامه دار هست آیا با خاموش کردن و روشن کردن دوباره خودرو این رله هنوز فعاله یا دوباره باید آهنربا بهش نزدیک بشه؟)
    من رشته ام برق نیست لطفا خیلی سلیس و روان توضیح بدید با سپاس از شما.
    چون از هرکس میپرسم جواب درستی نمیده
    در ضمن اگه برای اینکار سوییچ دیگه ای به ذهنتون میرسه که توانایی این کار را برای من داشته باشه بگید
    سپاس

پاسخ : راهنمایی در مورد ریدسوییچ

سلام

1- جریان Reed Switch بستگی به نوع اون داره و میتونه در حد میلی آمپر یا چند آمپر هم باشه (به اندازه کنتاکت ها و فاصله بین اونا بستگی داره)

2- Reed Switch رو میشه یه کلید فشاری (Push Button) فرض کرد که به جای فشار انگشت با میدان مغناطیسی فعال میشه. پس اگه آهنربا رو ازش دور کنیم قطع میشه

برای کلید مخفی ماشین میتونید از روش های زیر استفاده کنید.

1- با یه رله برق اصلی ماشین رو کنترل کنید (تو این روش به یه رله نسبتا بزرگ نیاز دارید)
    2- برق سیفون انژکتور رو کنترل کنید.
    3- خروجی کلید اینرسی رو کنترل کنید.

دو تا روش آخر به نظر من بهتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X