اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار برای ترمز موتور گیربکس کوچک (مینی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار برای ترمز موتور گیربکس کوچک (مینی)

با سلام .

من قبلا یه موتور DC نسبتا بزرگ رو با پل H درایو کردم و برای ترمز آنی از یک رله دو سر موتور استفاده کردم که به محض فرمان Brake ، کنتاکت می کرد و موتور خیلی عالی ترمز می کرد :wow: . الان میخوام یه همچین فرایندی رو برای موتور گیربکس مینی استفاده کنم تا در یک لحظه کاملا ترمز کنه . مشکل اینه که تعداد فرمان Brake زیاد هست و اگر همچین مکانیزمی (استفاده از رله) رو اجرا کنم خیلی زود رله خراب میشه .

از طرفی در پل H فرمانی که دو تا ترانزیستور روبرو رو با هم روشن می کنه و باعث ترمز میشه رو اجرا کردم ولی خوب ترمز نکرد .

حالا از دوستان کسی پیشنهادی یا راه حلی داره ؟
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : مدار برای ترمز موتور گیربکس کوچک (مینی)

از جریان معکوس استفاده کنید
    مثلا برای 50 میلی ثانیه موتور رو برعکس اون چیزی که بوده بچرخونید.
    AYRIC

دیدگاه

چه تضمینی هست که موتور چپه (حتی به اندازه 1 درجه) نچرخه آخه کار خیلی حساسه . حالا با این کار در لحظه ترمز میکنه ؟؟؟

دیدگاه

راه حلی نیست ؟؟؟!!!!!!

دیدگاه

سلام. مشکلی که درایور شما داره و نمیتونه سریع موتور رو قفل کنه اینه که احتمالا درایور ترانزیستوری نمیتونه جریان بالا رو هنگام معکوس کردن جهت چرخش بده و باعث میشه بره تو حالت خطی(تلفاتی) و دیر ترمز کنه. اگه از درایور های ماسفتی قدرتمند استفاده کنید قطعا خیلی سریع موتور رو قفل میکنه
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X