اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمائی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمائی

دوستان کسی میدونه که آیا میشه از ولتاژ خط تلفن برای روشنایی یک لامپ (حتی کوچک) استفاده کرد؟
    اگه کسی مدار یا اطلاعاتی داره لطف کنه و بگه. ممنونم. :redface:

پاسخ : درخواست راهنمائی

دوست عزیز سلام
    در مورد استفاده فکر میکنم نه نمیشه درسته ولتاژ داره ولی برای این کار تعبیه نشده شاید بشه با ال ای دی روشن بشه ولی صحیح نیست از ان گذشته هر وقت خط تلفن با هر وسیله ای اشغال باشد به مفهوم این است که مصرف میکند یا کنتور کار میکند بنابر این هر گونه دست کاری و ااتصال کوتاه خط تلفن به عنوان مصرف بوده و ممکن است در قبض تلفن ارقام بالایی منظور گردد که با هی چ جیغ ودادی به جایی نرسی : :angry: :

دیدگاه

دوست عزیز اگه از خط تلفن بخوای جریان بکشی از مخابرات میان دم در خونتون داد و هوار راه میندازن امتحانش سخت نیست.
      :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

اقا یه کارایی میشه کرد ولی ارزششو نداره که بخوان به حساب هزینه تلفن پول پرداخت کنی....

بعد من چیزه دیگه که شنیده بودم که جریان بیشتر موقعی که تلفن زنگ می خوره می کشه....
        به اميد پيروزي ايران و ايراني

دیدگاه

سلام
          دوستان میتونند دربارهی کاربرد عملی مدارات مقایسه گر و دیکدر منو راهنمایی کنند در حد 2 صفحه خیلی کامل و پیچیده نمیخوام .
          ممنون

دیدگاه

avalan voltage telefon DC hast va sanian namishe bargh e 12 volt DC ro afzayesh dad
            bara afzayesh voltag bayad ebteda AC shod bara in kar mishe az ye vasile ghat o vasle sari estefade kard va be terans formator vasl kard
            choooon tooo mokhaberat az batrihaye 12 volt asidi DC estefade moshe mishe barghe 220 rooo az on gereft mese sisteme afzayeshe voltag dar khodro ha va otooboos ha
            zemnan fek namikonam ke poli ham az shoma kasr beshe
            chon ke etesal kotah namishe va shomare iii ham gerefte namishe
            oo:

دیدگاه

کار نشد نداره
              Goodbye

دیدگاه

سلام دوستان
                تا جریانی که خط رو اشغال نکنه میشه
                حدود 10 میلی.
                خیلی از تلفنها که باطری یا آداپتور ندارن برای تغذیه ی مدارات داخلی مثل کالر آی دی از خود خط تلفن تغذیه می کنند. با یه تغذیه ی سوئیچینگ بازده بالا می تونید تا 50 میلی آمپر در 5 ولت داشته باشید.
                با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                  سلام دوستان
                  تا جریانی که خط رو اشغال نکنه میشه
                  حدود 10 میلی.
                  خیلی از تلفنها که باطری یا آداپتور ندارن برای تغذیه ی مدارات داخلی مثل کالر آی دی از خود خط تلفن تغذیه می کنند. با یه تغذیه ی سوئیچینگ بازده بالا می تونید تا 50 میلی آمپر در 5 ولت داشته باشید.
                  با تمام احترام من به این گفته شما شک دارم آقای ahmadmn چون هیچ تلفنی رو ندیدیم که برای تغذیه ی مدارات داخلی مثل کالر آی دی یا لامپ صفحه نمایشگر از خود خط تلفن تغذیه کنه . معمولا تلفن هایی که آداپتور ندارن با تغذیه باطری این کار رو انجام میدن که معمولا پشتش (یا بعضا داخلشون که البته تو تلفنای قدیم اینجور بود و باطری های 10 ساله استفاده میشد ) میخوره و طول عمر بالایی هم دارن (بعضی هاشون هر 16 ماه یک بار نیاز به تعویض دارند) نمونش رو خودم دارم . در ضمن کالر آی دی از سرویس های خود خط تلفنه و فکر نکنم نیازی به برق داشته باشه به جز display و مدار seven segment که برای نمایش این سرویس هستند و بدونه برق (باطری یا آداپتور) این سرویس نمایان نمیشه
                  یه موضوع دیگه - این که من شنیدم این برق ضعیف خطوط تلفن برای انتقال پالس هست نه برای جریان کشیدن . اصلا مخابرات بر اساس جریان کشیدن که فیش صادر نمیکنه بلکه بر اساس تعرفه ها (فاصله ای و زمان) این کار رو انجام میده

:bye
                  شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
                  شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر

با تمام احترام من به این گفته شما شک دارم آقای ahmadmn چون هیچ تلفنی رو ندیدیم که برای تغذیه ی مدارات داخلی مثل کالر آی دی یا لامپ صفحه نمایشگر از خود خط تلفن تغذیه کنه . معمولا تلفن هایی که آداپتور ندارن با تغذیه باطری این کار رو انجام میدن که معمولا پشتش (یا بعضا داخلشون که البته تو تلفنای قدیم اینجور بود و باطری های 10 ساله استفاده میشد ) میخوره و طول عمر بالایی هم دارن (بعضی هاشون هر 16 ماه یک بار نیاز به تعویض دارند) نمونش رو خودم دارم . در ضمن کالر آی دی از سرویس های خود خط تلفنه و فکر نکنم نیازی به برق داشته باشه به جز display و مدار seven segment که برای نمایش این سرویس هستند و بدونه برق (باطری یا آداپتور) این سرویس نمایان نمیشه
                    یه موضوع دیگه - این که من شنیدم این برق ضعیف خطوط تلفن برای انتقال پالس هست نه برای جریان کشیدن . اصلا مخابرات بر اساس جریان کشیدن که فیش صادر نمیکنه بلکه بر اساس تعرفه ها (فاصله ای و زمان) این کار رو انجام میده

فکر می کنم حق با شماست و استفاده تجاری از اون طبق قوانین بین المللی ممنوع شده. البته من مدار تغذیه از خط تلفن رو سالها پیش دیده بودم و فکر کردم در تلفن ها هم استفاده میشه. الان که تو نت گشتم دیدم این کار غیر قانونی اعلام شده بجز در موارد اضطراری که قطع برق کامل باشه.

http://www.edn.com/article/CA6395493.html

خب ما فعلا به قوانین کاری نداریم. می خواهیم ببینیم این کار شدنیه. مخابرات رو هم می دونم تا به خط دیگه ای متصل نشین پولی براتون حساب نمی کنه.

اگه فقط بخواهیم به این سوال جواب بدیم پاسخ من اینه که تا جریانی که بعنوان جریان اشغال خط محسوب نشه میشه از خط تلفن جریان کشید. درسترش هم اینه که تا جایی جریان بکشیم که سیگنالهای زنگ و تن های کالر آی دی قابل آشکار شدن باشن و توسط مدار ما لود نشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر

inke gofti telefooni ke az khat taghziye kone voogod nadare fekr konam eshtebah bashe

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم تلفن های سیمی همه برای میکروفن و بلندگو ( گوشی صدای مخاطب)آ‌و زنگ تلفن از همین 2 تا سیم تلفن جریان مورد نیازشون رو میکشیدن! oo:

دیدگاه

arvinfx عزیز
                          وقتی گوشی رو برمی داریم که حتما از خط تغذیه می کنن. اما وقتی برداشته نشده دوستان درست میگن. هرچند نظر من اینه برای مواقع اضطرار هیچ مشکلی نداره.

دیدگاه

سلام
                            کسی در مورد کاربرد مدارات مالتی پلکسر و شمارنده ها چیزی میدونه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X