ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2008/04/12
    3
    0

درخواست راهنمائی

دوستان کسی میدونه که آیا میشه از ولتاژ خط تلفن برای روشنایی یک لامپ (حتی کوچک) استفاده کرد؟
    اگه کسی مدار یا اطلاعاتی داره لطف کنه و بگه. ممنونم. :redface:
    2008/04/28
    4
    0

پاسخ : درخواست راهنمائی

دوست عزيز سلام
    در مورد استفاده فكر ميكنم نه نميشه درسته ولتاژ داره ولي براي اين كار تعبيه نشده شايد بشه با ال اي دي روشن بشه ولي صحيح نيست از ان گذشته هر وقت خط تلفن با هر وسيله اي اشغال باشد به مفهوم اين است كه مصرف ميكند يا كنتور كار ميكند بنابر اين هر گونه دست كاري و ااتصال كوتاه خط تلفن به عنوان مصرف بوده و ممكن است در قبض تلفن ارقام بالايي منظور گردد كه با هي چ جيغ ودادي به جايي نرسي : :angry: :
    2008/03/12
    16
    0

دوست عزیز اگه از خط تلفن بخوای جریان بکشی از مخابرات میان دم در خونتون داد و هوار راه میندازن امتحانش سخت نیست.
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    2008/04/03
    iran-
    5
    0

اقا یه کارایی میشه کرد ولی ارزششو نداره که بخوان به حساب هزینه تلفن پول پرداخت کنی....

بعد من چیزه دیگه که شنیده بودم که جریان بیشتر موقعی که تلفن زنگ می خوره می کشه....
    به اميد پيروزي ايران و ايراني
    2008/10/19
    6
    0

سلام
    دوستان میتونند دربارهی کاربرد عملی مدارات مقایسه گر و دیکدر منو راهنمایی کنند در حد 2 صفحه خیلی کامل و پیچیده نمیخوام .
    ممنون
    2007/12/19
    46
    2

avalan voltage telefon DC hast va sanian namishe bargh e 12 volt DC ro afzayesh dad
    bara afzayesh voltag bayad ebteda AC shod bara in kar mishe az ye vasile ghat o vasle sari estefade kard va be terans formator vasl kard
    choooon tooo mokhaberat az batrihaye 12 volt asidi DC estefade moshe mishe barghe 220 rooo az on gereft mese sisteme afzayeshe voltag dar khodro ha va otooboos ha
    zemnan fek namikonam ke poli ham az shoma kasr beshe
    chon ke etesal kotah namishe va shomare iii ham gerefte namishe
    oo:
    2008/11/21
    زير سایه ی دکل های فشار قوی
    209
    2

کار نشد نداره
    Goodbye

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    56

سلام دوستان
    تا جرياني كه خط رو اشغال نكنه ميشه
    حدود 10 ميلي.
    خيلي از تلفنها كه باطري يا آداپتور ندارن براي تغذيه ي مدارات داخلي مثل كالر آي دي از خود خط تلفن تغذيه مي كنند. با يه تغذيه ي سوئيچينگ بازده بالا مي تونيد تا 50 ميلي آمپر در 5 ولت داشته باشيد.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.
    2008/03/02
    گيلان ( لنگرود )
    252
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmn
    سلام دوستان
    تا جرياني كه خط رو اشغال نكنه ميشه
    حدود 10 ميلي.
    خيلي از تلفنها كه باطري يا آداپتور ندارن براي تغذيه ي مدارات داخلي مثل كالر آي دي از خود خط تلفن تغذيه مي كنند. با يه تغذيه ي سوئيچينگ بازده بالا مي تونيد تا 50 ميلي آمپر در 5 ولت داشته باشيد.
    با تمام احترام من به این گفته شما شک دارم آقای ahmadmn چون هیچ تلفنی رو ندیدیم که برای تغذيه ي مدارات داخلي مثل كالر آي دي یا لامپ صفحه نمایشگر از خود خط تلفن تغذيه کنه . معمولا تلفن هایی که آداپتور ندارن با تغذیه باطری این کار رو انجام میدن که معمولا پشتش (یا بعضا داخلشون که البته تو تلفنای قدیم اینجور بود و باطری های 10 ساله استفاده میشد ) میخوره و طول عمر بالایی هم دارن (بعضی هاشون هر 16 ماه یک بار نیاز به تعویض دارند) نمونش رو خودم دارم . در ضمن كالر آي دي از سرویس های خود خط تلفنه و فکر نکنم نیازی به برق داشته باشه به جز display و مدار seven segment که برای نمایش این سرویس هستند و بدونه برق (باطری یا آداپتور) این سرویس نمایان نمیشه
    یه موضوع دیگه - این که من شنیدم این برق ضعیف خطوط تلفن برای انتقال پالس هست نه برای جریان کشیدن . اصلا مخابرات بر اساس جریان کشیدن که فیش صادر نمیکنه بلکه بر اساس تعرفه ها (فاصله ای و زمان) این کار رو انجام میده

:bye
    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر

با تمام احترام من به این گفته شما شک دارم آقای ahmadmn چون هیچ تلفنی رو ندیدیم که برای تغذيه ي مدارات داخلي مثل كالر آي دي یا لامپ صفحه نمایشگر از خود خط تلفن تغذيه کنه . معمولا تلفن هایی که آداپتور ندارن با تغذیه باطری این کار رو انجام میدن که معمولا پشتش (یا بعضا داخلشون که البته تو تلفنای قدیم اینجور بود و باطری های 10 ساله استفاده میشد ) میخوره و طول عمر بالایی هم دارن (بعضی هاشون هر 16 ماه یک بار نیاز به تعویض دارند) نمونش رو خودم دارم . در ضمن كالر آي دي از سرویس های خود خط تلفنه و فکر نکنم نیازی به برق داشته باشه به جز display و مدار seven segment که برای نمایش این سرویس هستند و بدونه برق (باطری یا آداپتور) این سرویس نمایان نمیشه
    یه موضوع دیگه - این که من شنیدم این برق ضعیف خطوط تلفن برای انتقال پالس هست نه برای جریان کشیدن . اصلا مخابرات بر اساس جریان کشیدن که فیش صادر نمیکنه بلکه بر اساس تعرفه ها (فاصله ای و زمان) این کار رو انجام میده

:bye
    فكر مي كنم حق با شماست و استفاده تجاري از اون طبق قوانين بين المللي ممنوع شده. البته من مدار تغذيه از خط تلفن رو سالها پيش ديده بودم و فكر كردم در تلفن ها هم استفاده ميشه. الان كه تو نت گشتم ديدم اين كار غير قانوني اعلام شده بجز در موارد اضطراري كه قطع برق كامل باشه.

http://www.edn.com/article/CA6395493.html

خب ما فعلا به قوانين كاري نداريم. مي خواهيم ببينيم اين كار شدنيه. مخابرات رو هم مي دونم تا به خط ديگه اي متصل نشين پولي براتون حساب نمي كنه.

اگه فقط بخواهيم به اين سوال جواب بديم پاسخ من اينه كه تا جرياني كه بعنوان جريان اشغال خط محسوب نشه ميشه از خط تلفن جريان كشيد. درسترش هم اينه كه تا جايي جريان بكشيم كه سيگنالهاي زنگ و تن هاي كالر آي دي قابل آشكار شدن باشن و توسط مدار ما لود نشن.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14