اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان کشیدن مدام خازن در ولتاژ 12 ولت اینورتر .

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان کشیدن مدام خازن در ولتاژ 12 ولت اینورتر .

من برای فیلتر کردن تغذیه اینورتر 12 ولت چند خازن 4700 میکروفاراد وصل کردم با رعایت قطبیت . ولی خازن ها جریان خیلی زیادی میکشه ! عجیبه مگه نه ولتاژ dc ?

پاسخ : جریان کشیدن مدام خازن در ولتاژ 12 ولت اینورتر .

نوشته اصلی توسط mohammad mosavi
    من برای فیلتر کردن تغذیه اینورتر 12 ولت چند خازن 4700 میکروفاراد وصل کردم با رعایت قطبیت . ولی خازن ها جریان خیلی زیادی میکشه ! عجیبه مگه نه ولتاژ dc ?
    سلام
    منظورت این هست که داغ میکنن؟

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

بله خازن ها به شدت داغ میکنند . ولتاژ دوسرشون هم 12 ولت قطبیتش هم درسته . دو سر منفی مثبت باتری وصلشون میکنم که جلو نوسانات لحظه ایی بگیره مثلا اگر 4700 میکرو 25 ولت میزارم به شدت داغ میکنه . و یا اگر 100 میکروفاراد بزارم میگه بووومممممم . اخه چرا !!!! ؟؟؟؟ ولتاژش dc تازه وقتی زیر بار میره ولتاژ باتری میشه 10 ولت

دیدگاه

البته زیر بار میترکه

دیدگاه

بله خازن ها به شدت داغ میکنند . ولتاژ دوسرشون هم 12 ولت قطبیتش هم درسته . دو سر منفی مثبت باتری وصلشون میکنم که جلو نوسانات لحظه ایی بگیره مثلا اگر 4700 میکرو 25 ولت میزارم به شدت داغ میکنه . و یا اگر 100 میکروفاراد بزارم میگه بووومممممم . اخه چرا !!!! ؟؟؟؟ ولتاژش dc تازه وقتی زیر بار میره ولتاژ باتری میشه 10 ولت
          سلام
          وقتی که دیوتی سایکل اینورتر متغییر هست و سلف خروجی نداشته باشه به علت ضربه های جریان این مشکل بوجود میاد
          البته تعداد دور کم اولیه ترانس هم این مشکل رو میتونه به وجود بیاره.............
          اگر سلف در خروجی نیست قرار بدین یا اینکه دیوتی سایکل نباید کنترل بشه و همیشه حداکثر باشه..........

دیدگاه

خوب اگه دایوتی سایکل متغیر باشه دیگه ولتاژ خروجی نمیشه کنترل کرد و همین جور ولتاژ مبره بالا
            ببخشید سلف کجا وصل کنم ؟

دیدگاه

من این عکس العمل رو روی ولتاژ بیشتر از تحمل خازن هم دیدم...

دیدگاه

خوب اگه دایوتی سایکل متغیر باشه دیگه ولتاژ خروجی نمیشه کنترل کرد و همین جور ولتاژ مبره بالا
                ببخشید سلف کجا وصل کنم ؟
                خیلی جاها سلف نمیزارن و ولتاژ خروجی رو کنترل نمی کنن.........
                اگر میخوان سلف بزارید نقشه رو قرار بدین تا جاشو مشخص کنم البته اگر خودتون طراحی کردید.........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X