اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جمع آوری اطلاعات از افراد با تجربه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جمع آوری اطلاعات از افراد با تجربه

سلام دوستان

من یه سوال دارم که واقعا خیلی وقته ذهنم رو درگیر کرده شما کمکم کنید مخصوصا مخابراتیا
    سوالم در رابطه با عکس زیر هست
    تا اونجایی که من می دونم این RQ170 موقعیت یابیش بر اساس gps هست اینجا مشکلی نداره
    ولی سوال اصلی من که محدود به عکس زیر نمیشه اینه که چطوری اینو کنترل می کنند مثلا یه هواپیمای اسباب بازی با استفاده از ریموت کنترلی کنترل میشه ولی این چی که بردش اون همه زیاده :mrgreen: خیلی ذهنم رو مشغول کرده
    ممنون

برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

پاسخ : جمع آوری اطلاعات از افراد با تجربه

برام جای سواله این هواپیما رو چه جوری گرفتن

دیدگاه

کلا در پهپاد ها (UAV) ها روش های زیر برای کنترل موجود است و یا ترکیبی از این موارد
      1-کنترل به وسیله ایستگاه زمینی و آنتن زمینی
      2-کنترل به وسیله ایستگاه زمینی و استفاده از ماهواره به عنوان رله مخابراتی
      3-کنترل به وسیله ایستگاه زمینی و استفاده از روش های بالا به عنوان رله مخابراتی به علاوه استفاده از پهپاد های رله مخابراتی
      4-کنترل مسیر پرواز به صورت نیمه اتوماتیک توسط سامانه های INS ,GPS,TERCAM و رادارهای تعقیب عوارض زمینی و تطبیق با نقشه های زمینی از پیش تهیه شده
      5-کنترل مسیر پروازی با استفاده از ابزار های روش 4 ولی به صورت تمام اتوماتیک

در روش 4 ابزار ها بار کاری خلبان را کاهش میدهند (لزوما نه) و در قسمتی از مسیر یا تمام مسیر کنترل وسیله را به عهده دارند

تمامی روش ها در حال استفاده است و نوع استفاده به شرایط محیطی جوی و ماموریت و ... بستگی دارد هر یک بسته به ماموریت فواید خاص خود را دارند
      بزرگترین مشکل استفاده از روش های مبتنی بر کنترل توسط خلبان تاخیر ارسال و دریافت اطلاعات است

اضافه شده در تاریخ :
      نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
      برام خیلی جای سواله واقعا !!!
      بیشتر هم جواب ها قانع کننده نیستن
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
        کلا در پهپاد ها (UAV) ها روش های زیر برای کنترل موجود است و یا ترکیبی از این موارد
        2-کنترل به وسیله ایستگاه زمینی و استفاده از ماهواره به عنوان رله مخابراتی
        3-کنترل به وسیله ایستگاه زمینی و استفاده از روش های بالا به عنوان رله مخابراتی به علاوه استفاده از پهپاد های رله مخابراتی
        سلام
        دوست عزیز این رله مخابراتی چیه که میگی oo:
        مثلا من اگه بخوام یه دونه اسباب بازیش رو بسازم با این میکرو کنترلر ها مثلا arm از چه روش کنترلی استفاده کنم که حداقل 10 الی 20 کیلومتر برد داشته باشه :mrgreen:
        منظورم اینه که روشی باشه که بتونم پیادش کنم

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
        آخه میگن جی پی اس رو هک کردند مثلا قرار بوده تو پایگاه های نظامی امریکا بشینه بعد هکش کردند ایران رو با اونجا عوضی گرفته هیچی دیگه اینجا نشته بعد پریدن سرش برقشو قطع کردند :rolleyes: همه یه چیزی میگن
        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

محتمل ترین چیزی که گفتن این بوده که وقتی وارد آسمان ایران شده با جمر ارتباطش رو با مرکز قطع کردند.
          وقتی ارتباطش قطع میشده در حالت خلبان خودکار قرار میگرفته و براساس نرم افزارش تصمیم گیری میکرده و به آشیانه بر میگشته. در این حالت از یک ایستگاه زمینی شروع کردن به فرستادن سیگنال های gps که باعث شده پرنده خاک ایران رو به جای آشیانه اشتباه بگیره. اینکه هم میبینید زیر هواپیما از بین رفته بود به خاطر اختلاف ارتفاع محل فرود با آشیانه(چیزی که پرنده فرض میکرد) بود. ولی 2 تا سوال پیش میاد:

1- این پهپاد 3 تا زیرسامانه هدایت داشته و یکی از چیزهایی که همیشه در پرواز این پرنده ها رعایت میشه گزینه نابودی خودکاره. چطوره این قضیه برای این پرنده غیرفعال شده؟ البته اگر پرنده فرض کرده باشه که در آشیانه فرودآمده این قضیه منتفیه اما پرنده ای با این قیمت و پیشرفتگی بعید بود نتونه بحث جمینگ رو متوجه نشه و خودش رو نابود نکنه. به هرحال در بحث جمینگ این پرنده ایرانی ها خیلی زیبا عمل کردند.

2- کدهای gps استفاده شده برای پرنده صد در صد کدهای نظامی بودن چطور تونستن به این کد دسترسی پیدا کنند؟ البته این یکی رو میشه با ضبط کردن کدها و دوباره پخش کردنش انجام داد. اما بالاخره اگر اینکار صورت گرفته باید دقت بالایی درکار باشه
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

بابا این هواپیمای نظامیه بچه 14 ساله نیست که بگیم عمو جون بیا پفک بهت بدم بعد پخ پخ بکنننش
            خب همین دیگه :
            آخه میگن جی پی اس رو هک کردند
            محتمل ترین چیزی که گفتن این بوده که وقتی وارد آسمان ایران شده با جمر ارتباطش رو با مرکز قطع کردند.
            آنتن دیتا لینک اینا اگه اشتباه نکنم به صورت دیش هست و به سمت بالا و ماهوارست نه زمین که طرف بیاد دستگاهشو علم کنه شروع کنه جمر کنه و .... اینه که واسم سواله
            چطوره این قضیه برای این پرنده غیرفعال شده
            واقعا چرا ؟؟

صد در صد کدهای نظامی بودن
            من مه میگم صدو ده درصد تازه اونم GPS های 3-4 کاناله
            ولی قضیه ظبط و پخش منتفی هست به نظرم چون اطلاعات کدینگشون یک بار مصرف هست و فقط برای اون لحظه معتبره

تازشم مگه اینا کنترلر زمینی ندارن اون که چایی نمیخورده اونموقع داشته میدیده عزیز دردونه عمو سام داره میره تو خیاریا !!!
            در هر صورت هر چی که باعث شده حتی اگه خراب شده و سقوط کرده بازهم اتفاق خیلی جالبیه

اضافه شده در تاریخ :
            رله مخابراتی اصطلاحه قطعه نیست
            یعنی یه وسیله داریم که سیگنال حالا چه ضعیف چه قوی رو دریافت میکنه تقویت میکنه توی جهت دلخواه دوباره پخش میکنه بدون این که توی داده تغییری بده
            مثل ماهواره های تلویزیونی :
            ایستگاه فرستنده مثلا توی آمریکاست اطلاعات رو میفرسته به ماهواره > ماهواره دریافت میکنه (بعضی مدل ها تقویت هم نمیکنن و فقط منعکس میکنن) تقویت میکنه و دوباره به سمت زمین میفرسته و مثلا تو ایران من میتونم کانال رو دریافت کنم
            شما اگه میخوای بسازی :
            10-20 کیلومتر ؟؟؟ شوخی میکنی ؟
            شما با ARM که سحله با AVR هم میتونی بسازی اسباب بازیشو یا حتی جدیشو
            اول از همه پول میخواد مثل بنز
            ببین تو هواپیمای مدل که میسازن هواپیما با ابعاد تقریبی 2-3 متر تو فاصله 1 کیلومتری دیگه دیده نمیشه که بخواد کنترل بکنتش کسی حالا شما فکر خودت باش که میخوای 10 کیلومتر دور تر کنترلش کنی
            واسه دیتالینک کمک خاصی نمیتونم بکنم چون نمیدونم ماژول های بازار واسه ارتباط دیتا هستن بیشتر دید نقطه به نقطه دارن آنتناشون شما دید کامل میخوای نمیدونم چی بشه آخرش
            توی این برد و فاصله شما اول احتیاج به مجوز داری دوم احتیاج به رمز پول داری سوم احتیاج به عمر نوح داری که بخوای همه چیشو خودت تکمیل کنی
            برای شروع درگیر ساختن یه هواپیما رادیوکنترل معمولی بشید تا با سختیاش آشنا بشید بعد خلبان خودکار کواد بسازید بعد اینارو باهم قاطی کنید
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

اولین اینکه این هواپیما سقوط نکرده چون براساس وزن و ارتفاع پروازی که داره اگر سقوط میکرد هیچی ازش باقی نمیموند.
              جمر gps رو خیلی وقته ساختن. چیز جدیدی نیست. باند فرکانسی که سیگنال ارسال میشه درحد مگاهرتزه.
              پس دنبال دیش نباید بود.
              اما خب همون طور که میشه با یه پهپاد یک رله مخابراتی ایجاد کرد همونطور هم میشه از یک پهپاد برای جمینگ استفاده کرد.
              این روش رو قبلا رو دیدم که میاد تمام فرکانس ها رو چک میکنه بعد سیگنال ها رو ضبط میکنه بعدش براساس الگوریتم و نرم افزار میاد همون سیگنال ها رو قوی تر پخش میکنه.
              کدهای Gps نظامی رو شما هم میتونید دریافتش کنید. داره دائما از ماهواره ارسال میشه اما اینکه چطور ازش استفاده کنیم رو نمیدونیم و به همین خاطر میرن gps میخرن. اما میشه ضبطش کرد و قوی تر ارسالش کرد و باعث ایجاد خطا شد.
              خلبان زمینی هم اگر میدید که پهپاد داره کجا میره که مشکلی نبود. چون این به معنیه که ارتباط برقراره. پس وقتی ارتباط قطع شده اونها هم نمیدونستن که پهپاد داره کجا میره. فکر میکردن خلبان خودکاره و داره برمیگرده.(البته اگر فرض کنیم گزینه نابودی خودکارش فعال نشده باشه)
              به هرحال هرچی در مورد این قضیه بگیم همش گمانه زنی و حدسه.
              ولی درکل هرچی بوده باعث شده دکترین نظامی امریکا در بخش هوانوردی تغییرات داشته باشه.
              همون موقع هم گفتن که ایران نمیتونه هارد پهپاد رو رمز گشایی کنه. ولی خب دیدید تا کلیپ های خصوصیشون هم پیش رفتن.
              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

عزیز دلم من نگفتم که سقوط کرده یا نه میگم حتی اگه در اثر سقوط و معجزه هم سالم مونده باشه جای تعجب داره بخون لااقل چی نوشتم
                جمر وقتی میکنن سیگنال قلابی رو چجوری میفرستن ؟
                اما اینکه چطور ازش استفاده کنیم رو نمیدونیم
                خسته نباشی خب مساله همینه

یگنال ها رو ضبط میکنه بعدش براساس الگوریتم و نرم افزار میاد همون سیگنال ها
                عزیز من رمز نگاری میدونی چیه ؟ کلید عمومی خصوصی که جز مباحث عادی واسه رمز نگاریه میدونی کجا استفاده میشه ؟ اینجا

در هر صورت کلن اتفاق جالب ناکی بود باشد تا ناو هواپیمابر رو با روش های مشابه :mrgreen: :mrgreen: بار تریلی بیارن تهران تو موزه بزارن درس عبرت شه واسشون
                ولی هر چی که بوده خیلی دمشون گرم

دیدگاه

یه توضیح در این قضیه بدم.
                  ماهواره های gps سه تا کد رو ارسال میکنه. یک کدش که همگانیه و همه ازش استفاده میکنن که دقتش هم حداکثر میتونه 5 متر باشه. داده هایی که ارسال میشه رو میتونیم راحت ازش استفاده کنیم.
                  اما کد نظامی کلیدش برای همه دردسترس نیست و دقت بالایی هم داره.
                  در روشی که گفتم اصلا رمز شکنی صورت نمیگیره.
                  با یه مثال هالیودی توضیح میدم.
                  حتما توی این فیلم ها دیدید که میخوان از یه جا دزدی کنن میخوان مثلا دوربینش رو هک کنن میان چند دقیقه از فیلم رو ضبط میکنن بعدش همون رو میفرستن روی خط و بعد دوربین رو قطع میکنن.
                  حالا کلیت همین تکنیک برای اینطور کارها استفاده میشه. چون تا بخوان رمزشکنی کنن پرنده در رفته.
                  حالا چطور باید استفاده بشه و سیگنال ها چطور تحلیل بشن اینها رو الگوریتم و نرم افزار انجام میده. اصلا قرار نیست رمز شکنی صورت بگیره.
                  البته حدسی که میزنن اینه که چون پرنده های قبلی که ایران شکار کرده و چندتاشون برای همین شرکت لاکهیدمارتین بوده و تقریبا سامانه ها و زیرسامانه های مشابهی داشتند، از این اطلاعات هم استفاده کردند.
                  جمر هم بستگی به هدفش داره. از ایستگاه زمینی میشه فرستادش، از رله هوایی هم میشه استفاده کرد.
                  البته هم اطلاعاتی که جمع کردم از منابع غربی بوده. ایرانی ها که زبون باز نمیکنن.

دیدگاه

ماهواره های gps سه تا کد رو ارسال میکنه
                    تو توضیحات بعدی 2 مورد رو گفتی سومی پر شد !!!
                    ولی در کل داستان GPS خیلی پیچیده تر از این حرفاست که میگی

با یه مثال هالیودی توضیح میدم.
                    حتما توی این فیلم ها دیدید که میخوان از یه جا دزدی کنن میخوان مثلا دوربینش رو هک کنن میان چند دقیقه از فیلم رو ضبط میکنن بعدش همون رو میفرستن روی خط
                    حالا که شما رفتی سراغ رسانه های استکبار من مثال از بانکداری اسلامی خودمون میزنم
                    ما یه چیز داریم به نام OTP یا رمز یکبار مصرف مه فقط برای اون ثانیه یا بهتره بگیم اون لحظه معتبره (OTP یکم طولانی تره اعتبارش و فرق میکنه این فقط مثاله)

خب اگه قراره اون به این راحتی گول بخوره دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه که موشک اتمی آمریکا شلیک میکنه روسیه بترکه یکی میاد با این تکنیک میزنه بریتانیا رو شیفت دیلیت میکنه از رو نقشه

وقتی کسی ندونه چیو داره میفرسته به جای سیگنال رمز شده چه فرقی داره با اینکه بیاد نویز رو اون کانال بفرسته رمز نگاری لازمه عزیزم
                    مثل این میمونه که شما بیای به جای ارتباط HTTPS که رمز نگاری شدست یه عکس پلود کنی !!! خب سرور هم مثل من خندش میگیره اون لحظه

مطالعه این لینک ها مفید هست در هر صورت :
                    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%...A7%D8%B1%D9%86

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%...A7%D8%B1%DB%8C

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%...88%D9%85%DB%8C

دیدگاه

با سلام

برای اینکه ببینید یک پهپاد چطور کنترل میشه مستندی که داخل پست زیر گذاشتم رو پیشنهاد می کنم ببینید :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59850.msg442817#msg442817
                      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سلام
                        این pdf رو دانلود کنید بخونید ولی انگلیسی هست :angry:من نفهمیدم چی به چیه اگه شما فهمیدین که چطور کنترل میشه به ما هم بگین :cry:
                        ممنون

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...46ecb4428ec4fa
                        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

هموون روشهایی بود که گفته بودم بالا GPS ,IMU,INS و ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X