ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

آموزش گام به گام ربات

سلام
    ربات1:
    آموزش گام به گام ربات پله نورد همراه با فايل PDF و فيلم

دانلود غير مستقيم :NO:

در سايت:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

از دوستان هر كسي در زمينه ترجمه مشكلي داره صفحه وقسمت مورد نظر را بگه تا ترجمه قسمت مورد نظر را بگذارم
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

پاسخ : آموزش گام به گام ربات

سلام دوستان :bye

اينم لينك مستقيم دانلود :nice:

pdf فايل

فيلم

در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

سلام
    ربات2:

قسمت اول:
    آموزش گام به گام ربات مرتب ساز هوشمند ( MARIO FERRARI ) همراه با فايل PDF

لينك دانلود: :biggrin:

2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

سلام
    لينك مستقيم دانلود:

2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

سلام

آموزش گام به گام ربات مرتب ساز هوشمند ( MARIO FERRARI )

قسمت دوم:

این قسمت شامل یک فایل pdf :

1)ادامه ساخت ربات

2)كد برنامه نويسي

لينك مستقيم: :NO:

لينك غير مستقيم:

2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

ربات 3

ماشين تورينگ (Giulio ferrari )

در اين قسمت مي خوانيم:
    1) قطعات مورد نياز براي ساخت ماشين
    2) ماشين تورينگ اصلي
    3) جدول اعمال
    4) سايت هاي مورد نياز براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در مورد معماري ماشين
    5) لينك مستقيم وغير مستقيم دانلود فايل PDF

نياز براي ساخت ماشين تورينگ:
    قطعات اضافه چنداني براي ساخت اين ماشين نياز نداريد. يك كيت LEGO RIS 2.0 كه حاوي دو موتور ، سنسور نوري ، سنسور لمسي و يك موتور اضافي است ، لازم خواهد بود. اما براي ساخت نوار چند قطعه اضافي مورد نياز خواهد بود:
    1) بازوي 6632،1X3
    2) بازوي 3743،1X4
    تعداد اين قطعات به بلندي نوار بستگي دارد.
    در اين پروژه رباتي خواهيم ساخت كه داراي 16 سلول است و 32 واحد طول دارد. بنابر اين به 32 قطعه براي بازو به علاوه 4 قطعه براي مكانيزم سؤييچ نياز داريم. براي پايه نيز 8 صفحه 41621X8 لازم است

ماشين تورينگ اصلي:
    بررسي هر يك از بخش هاي ماشين تورينگ اصلي به ما كمك مي كند تا نقش رقيق هر يك از اين اجزاء ا در ساختار ماشين بهتر درك كنيم.
    اولين واصلي ترين بخش ماشين تورينگ را نواري با طول نا محدود تشكيل مي دهد كه به تعداد سلول تقسيم شده است. هر سلول داراي فضاي كافي براي درج يك نشانه است. يك هد مي تواند اطلاعاتي را روي اين نوار بنويسد ويا از آن بخواند وبه اندازه يك سلول در هر مرتبه ، توانايي مااين ماشين به تنهايي همواره داراي تعداد وضعيت محدود و مشخص است. اين وضعيت ها تعيين مي كنند كه با در نظر گرفتن جدول اعمال ( يا جدول انتقالات ) ماشين بايد چه عملي را انجام دهد. جدول انتقالات با توجه به وضعيت ماشين و هنگام مواجه شدن با نشانه اي خاص عملكرد ماشين را تعيين مي نمايد.
    ماشين تورينگ يكي از چهار عمل زير ا انجام ميدهد:
    1. يك خانه به چپ حركت كند
    2. يك خانه به راست حركت كند
    3. يك نشانه را بنويسد
    4. يك نشانه را پاك كند

جدول اعمال :
    ماشين كار خود را در اولين وضعيت خود واقع در اولين سلوا سمت چپ كه حاوي يك نشانه است آغاز مي نمايد. سپس با حركت چپ يا راست طول نوار را مي پيمايد و با خواندن ، نوشتن يا پاك كردن اطلاعات آنها را كنترل مي نمايد.
    اين جدول به ماشين فرماني نظير اين را اعلام مي نمايد:
    " اگر در وضعيت خاصي قرار داريد و نشانه خاص را مي بينيد عمل مرتبط با آن را انجام بدهيد ، يك سلول حركت كن و وضعيت را تغيير بدهيد"

اجازه دهيد اين گفته را به صورت گا مبه گام ببينيم:
    1. ماشين محتويات يك سلول نوشته شده برنوار را مي خواند
    2. ماشين با استفاده از جدول اعمال ورودي جاري ( شامل وضعيت + نشانه ) را به يك خروجي ( اعمال گوناگون ) مي نگارد.
    3. ماشين نشانه روي نوار را تغيير مي دهد ، آن را پاك كرده و بدون تغيير رها مي نمايد
    4. ماشين نوار را به سمت چپ يا راست جابجا مي كند

سايت هاي مورد نياز براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در مورد معماري ماشين:

لينك غير مستقيم دانلود: :mrgreen:

لينك مستقيمPDF:

موفق باشيد
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

ربات4

ربات جمع وتفريق بادي( Pneum ADDic II )
    طراح:Kevin Clague

اين بخش شامل سه قسمت فايل PDF مي باشد:
    1)قسمت اول:

حجم:5.185 KB

2)قسمت دوم:

حجم:2.262 KB

3)قسمت سوم:

حجم: 1.794 KB
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

ربات4

قطعات مورد نياز ربات جمع وتفريق بادي:
    در اين ربات از سنسور هاي لمسي ، موتور ، قطعات بادي و سيستم RCX استفاده شده است
    قطعات بادي موجود در بازار در مجموعه Lego Technic همه عناصر اصلي لازم براي ساخت مدار هاي بادي را دارا هستند اين قطعات عبارتند از:
    1)پمپ هاي بادي
    2)تانك هاي فشار
    3)سوئيچ هاي بادي
    4)پيستون هاي بادي
    5)لوله ها و سه راهي هاي هوا

ابزار بادي:
    همانطور كه گفته شد ، اين ابزار ها با نيروي هواي فشرده كار مي كنند. در زندگي مي توان مثال هاي بسياري از اين گونه ابزار را مشاهده نمود. نجار ها عمومآ از ميخ كوب هاي بادي در هنگام كار استفاده مي نمايند. همين طور در صنعت براي خم كاري و شكل دهي به فلزات بايد از اين ابزار استفاده شود.
    هيدروليك نيز يك تكنولوژي شبيه پنوماتيك (تكنولوژي به كار رفته در ابزار هاي بادي) است كه به جاي هوا در آن از مايعات استفاده مي شود. شايد بهترين مثال براي كاربرد ابزار هاي بادي در زندگي روز مره لاستيك ماشين ها باشد. تايرها شكل خود را به اين دليل حفظ مي كنند كه ميزان مشخصي هواي فشرده از طريق كمپرسورها به آنها وارد شده است.
    پمپ هايي كه در اين ربات استفاده شده داراي خروجي هوايي هستند كه به محض فشرده شدن پمپ ، هوا از آنجا به بيرون هدايت مي شود اين هوا به يك پيستون منتقل شده كه توانايي دميدن و مكيدن هوا را دارد. حركت پيستون باعث انتقال نيرو به ساير ابزار هاي هوايي مي گردد.

موفق باشيد
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

ربات 5

نام ربات: Synchropillar

نام سازنده: Kevin Clague

در قسمت قبلي ، نحوه استفاده از وسايل بادي نظير پمپ ها و سوئيچ ها را در ساخت ابزاري كه قابليت تغيير وضعيت دادن ديگر ابزار را دارند ، مشاهده نموديد.
    ماشين ساخته شده در قسمت قبلي براي عملكرد صحيح به حضور RCX نياز داشت. در اين قسمت به ساختمدار هاي بادي خواهيد پرداخت كه تنها با استفاده از فشار هوا كار كنند. در Synchropillar بدون نياز به استفاده از موتور ، مدار بادي طوري طراحي شده كه بتواند با پيستون هاي بادي و هواي فشرده كار كند.
    در اين ربات از قطعات متداول لگو استفاده شده است كه در مجموعه هاي TECHNIC يا MINDSTORMS 2.0 به راحتي يافت مي شوند. از طرفي اين ربات بسيار پيشرفته است زيرا قطعات بادي آن طوري پياده سازي شده اند كه ربات را از RCX بي نياز نموده است.
    بدنه ربات Synchropillar از هفت بخش تشكيل شده است كه هر يك از اين بخش ها داراي پا هايي است كه زمين را لمس مي نمايد. بات با نيروي رانش پاها خود را به جلو مي كشاندو فقط در هر بار يكي از پاها با زمين تماس پيدا مي كند.

مدار بادي اتوماتيك:
    با كنترل پيستون يك سوئيچ بادي ، ميتوان مدار هاي بادي پيچيده اي را پياده سازي كرد كه بدون نياز به دخالت بشر مطابق با الگويي خاص به حركت ادامه دهند.
    در شكل زير يك پيستون بادي را مشاهده مي كنيد كه سوئيچي بادي را كنترل مينمايد

ساختار فوق سازه اي پايه بادي بيشتر مدار هاي بادي ساده و پيشرفته است ولي در شكل زير دو سوئيچ بادي را مشاهده مي كنيد كه به يكديگر متصل شده اند و يك مدا بادي زماني را تشكيل داده اند

هنگامي كه به اين مدار فشار وارد ميشود ، همواره يكي از دو پيستون د حالت باز يا بسته شدن است.
    وقتي پيستون A جمع ميشود ، سوئيچ A به سمت چپ ميگردد و باعث جمع شدن پيستون B ميگردد.
    وقتي پيستون A باز ميشود ، سوئيچ A به سمت راست ميگردد و باعث باز شدن پيستون B ميگردد.
    به بيان ساده تر پيستون B همواره از A تبعيت مي كند.
    اما رابطه ميان پيستون و سوئيچ B با پيستون A كمي متفاوت است. با جمع شدن پيستون B ، سوئيچ مربوطه به سمت چپ ميچرخد. با توجه به اين كه در مقايسه با پيستون B لوله هاي هوا به طور معكوس به پيستون A مرتبط شده اند ، در نتيجه پيستون A باز مي شود . به بيان ساده ت پيستون A همواره در خلاف جهت پستون B عمل ميكند

هر يك از حالات چهار گانه اين مدار بادي رل در شكل زير مشاهده مي نماييد

بقيه قسمت ها در فايل PDF :

لينك دانلود:

لازم به توضيح است عكس ها به طور كامل و وضوح بهتر در فايل PDF موجود ميباشد
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

ربات 6

نام: ربات SSCT (The Shape-Shifting Camera Tank)j
    نويسنده: Miguel Agullo

قسمت1:

قسمت2:

توضيح در مورد ربات در روز هاي آينده
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12